12. 8. svátek má Klára
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Dobříš letos čeká rekonstrukce průtahu městem

27. dubna 2020   (06:21)
Dobříš letos čeká rekonstrukce průtahu městem

Silnice patří Středočeskému kraji, který na akci uvolnil 49 milionů korun.


V Dobříši na Příbramsku letos stavbaři opraví Pražskou ulici, která slouží jako průtah městem a je ve špatném stavu. Silnice patří Středočeskému kraji, který na akci uvolnil 49 milionů korun. Na rekonstrukci naváže město opravami přilehlých chodníků a dalšími úpravami téměř za 20 milionů korun, informoval ČTK starosta Pavel Svoboda (Pro Dobříš).

Nabídky do výběrového řízení na stavební firmu bylo možné podávat do dneška. "S napětím čekáme, kdo zvítězí, protože ulice je skutečně v havarijním stavu," uvedl Svoboda.
Město chce letos investovat také do opravy Březové ulice, kterou projíždějí autobusy z Prahy. Ulici by měla být širší a dělníci v ní postaví chodník. Projekt je nyní v přípravné fázi, radnice zatím jedná s majiteli pozemků.
Podle Svobody zatím není známo, nakolik investiční plány města ovlivní nynější koronavirová krize. Radnice se zatím drží schváleného rozpočtu a až čas ukáže, kolik toho bude možné uskutečnit.

"Samozřejmě se snažíme odhadnout, jaký asi bude propad příjmů, ale zatím k tomu nemáme žádná vstupní data. Plánování a realizace projektů na komunální úrovni se počítá spíše v letech než měsících. Proto projekty plánované na letošní rok zatím nerušíme. Ještě je brzy činit závazná rozhodnutí v této oblasti," dodal starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21) Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22) Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Perseidy budou aktivní až do 24. srpna. 11. srpna 2020   (17:44) Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista
Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Město chce tímto krokem oživit nákupní zónu v Pražské ulici. 11. srpna 2020   (13:03)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz