15. 4. svátek má Anastázie




Dobříš chce opravit Mírové náměstí, bude se snažit získat dotaci

15. března 2021   (10:23)
Dobříš chce opravit Mírové náměstí, bude se snažit získat dotaci
foto: pribram.cz, ČTK

Konečná podoba náměstí vyplyne z architektonické soutěže.


Dobříš na Příbramsku plánuje rekonstrukci Mírového náměstí v centru města. Práce si vyžádají desítky milionů korun, město na ně chce získat dotaci. Konečná podoba náměstí vyplyne z architektonické soutěže, řekl ČTK místostarosta Tomáš Vokurka (ODS).

"Oslovili jsme architektonická studia, která se zabývají revitalizací veřejných prostor. Máme nějaké skici, které jsme představili stavební komisi, kde sedí odborníci, i veřejnosti. To samozřejmě vzbudilo diskusi, což je správné," uvedl Vokurka.
V další fázi by se měla uskutečnit architektonická soutěž, ze které vzejde vítězný návrh, poté se zpracuje kompletní projektová dokumentace. "Ale to je hudba poměrně daleké budoucnosti, závisí to, jak je to v městech našeho charakteru běžné, na financích. Odhadované náklady jsou 60, možná 70 milionů korun. Samozřejmě se budeme pídit po nějakém kofinancování," dodal místostarosta.
Na Mírovém náměstí jsou zastávky autobusů, v centru města pro ně jiné místo není a náměstí je bude muset pojmout i v budoucnu. Dobříš také plánuje rekonstrukci Komenského náměstí. Náklady jsou odhadovány na 25 milionů korun. Pokud půjde vše hladce, práce by mohly začít letos na podzim a skončit v příštím roce.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data … AKTUÁLNĚ Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu? Spouštíme novou sérii krátkých … VIDEO V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a … AKTUÁLNĚ Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem … AKTUÁLNĚ Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz