vývoj COVID-19
16. 4. 2021
Bohutín 19
Březnice 25
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chraštice 1
Čím 1
Dobříš 80
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 2
Drhovy 4
Dubenec 4
Dublovice 9
Háje 1
Hluboš 5
Hlubyně 2
Hřiměždice 6
Hudčice 2
Hvožďany 7
Jablonná 2
Jince 13
Kamýk n. V. 12
Klučenice 1
Kosova H. 6
Kotenčice 1
Kozárovice 3
Krásná H. 17
Křepenice 1
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Pb 2
M. Hraštice 7
Milešov 1
Milín 29
Mokrovraty 3
Nalžovice 7
Nechvalice 2
Nečín 11
Nedrahovice 5
Nepomuk 1
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 8
Nový Knín 20
Občov 3
Obecnice 18
Obořiště 6
Obory 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Petrovice 5
Pičín 3
Počepice 1
Podlesí 1
Příbram 286
Radětice 1
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 30
Sedlčany 71
Sedlec-Prč. 17
Solenice 1
Stará Huť 13
Starosedlský H. 3
Svaté Pole 1
Svatý Jan 6
Tochovice 1
Třebsko 1
Trhové Dušníky 1
Věšín 1
Višňová 6
Volenice 2
Voznice 1
Vranovice 3
Vys. Chlumec 2
Vysoká u Pb 3
Zalužany 1
Zduchovice 5
ONP Příbram
Čekající na termín očkování1528
Přiřazený termín / den139
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování414
Přiřazený termín / den236
Dobříš bude mít nové přírodní hřiště a opraví schody do rybníka Papež

8. dubna 2021   (08:16)
Dobříš bude mít nové přírodní hřiště a opraví schody do rybníka Papež
foto: pribram.cz, Denisa Havlíčková

Město Dobříš ukončilo veřejné hlasování mezi letošními návrhy participativního rozpočtu s názvem Tvoříme Dobříš a vyhlásilo vítěze. Tentokrát byla na realizaci hned dvou projektů vyčleněna z rozpočtu města částka ve výši 200 000 Kč.


Už v prosinci 2020 spustilo město Dobříš 3. ročník participativního rozpočtování s názvem Tvoříme Dobříš. Lidé mohli nejprve podávat své návrhy na zlepšení života ve městě a přicházet s nejrůznějšími nápady. „Do tohoto ročníku participativního rozpočtu bylo možné navrhovat projekty s cenou realizace maximálně do 100 000 Kč,“ upřesnil zastupitel a koordinátor Tvoříme Dobříš Miroslav Sochor.

Navrhovaný projekt mohla podat osoba starší 15 let a nesměl propagovat produkty či služby komerčního, náboženského či politického charakteru. O zařazení konkrétního návrhu do veřejného hlasování nakonec rozhodla odborná komise. Z celkem sedmnácti návrhů bylo vybráno osm projektů, které jejich autoři představili veřejnosti formou on-line prezentace po které následovalo anonymní a tajné hlasování.
Hlasující udělili v letošním ročníku Tvoříme Dobříš celkem 1555 hlasů. Veřejnost mohla hlasovat od 3. března do 4. dubna 2021. U každého návrhu byl připraven validační protokol i prezentace navrhovatele. Pravidla hlasování letos navíc umožňovala vybrat a hlasovat pro více projektů a zároveň zde byla možnost udělit i jeden negativní hlas pro návrh, o kterém si hlasující myslel, že by neměl být vůbec realizován. Každý hlasující měl k dispozici 3 plusové a 1 mínusový hlas. Celkem se zapojilo letos 500 hlasujících, kteří rozdali dohromady 1555 hlasů.
Z participativního rozpočtu Tvoříme Dobříš 2021 budou letos financovány hned dva vítězné projekty

Na prvním místě s celkem 179 hlasy se umístil návrh s názvem „Revitalizace zeleně a nové přírodně blízké herní prvky-dětské hřiště Větrník“, který podali Petr Kaliba a Šárka Heřmánková. Druhé místo obsadil návrh s názvem „Úprava schodů do rybníka Papež“ s celkem 172 hlasy, který navrhli Hanka a Petr Dudíkovi.

„Jsem rád, že se hlasování zúčastnilo úžasných 500 hlasujících tedy více než v loňském roce. Pro každý z vítězných projektů hlasovalo cca 40 % všech zúčastněných. Nyní budeme s oběma navrhovateli jednat o realizaci jejich vítězných projektů. Zároveň bych chtěl poděkovat i navrhovatelům, jejichž návrhy nezvítězily za to, že pomáhají Tvořit Dobříš. Už nyní můžeme všichni přemýšlet, jaký projekt navrhnout pro rok 2022,“ říká k výsledkům Tvoříme Dobříš 2021 radní a zastupitel města Dobříš Miroslav Sochor.

V participativním rozpočtu Tvoříme Dobříš pak nejvíce pozitivních ale bohužel také negativních hlasů (celkem 156) získal návrh „Veřejné griloviště u rybníka Papež“ od paní Michálkové. Za ním se s celkovým počtem 143 hlasů umístil návrh „Veřejně dostupný defibrilátor na rohu sportovní haly pro záchranu životů a zdraví“. Ostatní návrhy pak získaly méně jak 100 hlasů.
Finální pořadí návrhů Tvoříme Dobříš 2021
1. Revitalizace zeleně a nové přírodně blízké herní prvky – dětské hřiště Větrník
(36 % - 179 hlasů)
2. Úprava schodů do rybníka Papež
(34 % - 172 hlasů)
3. Veřejné griloviště u rybníka Papež
(31 % - 156 hlasů)
4. Veřejně dostupný defibrilátor na rohu sportovní haly pro záchranu životů a zdraví
(29 % - 143 hlasů)
5. Nezbytné osvětlení v obydlené oblasti
(19 % - 96 hlasů)
6. Rozšíření venkovního sportoviště u sportovní haly
(17 % - 86 hlasů)
7. Dobříš na kole-stojany na kolo
(15 % - 77 hlasů)
8. Obnova morového sloupu/památníku sv. Tekly
(10 % - 52 hlasů)

Co už se díky Tvoříme Dobříš povedlo?
V roce 2019 se vítězem tohoto participativního rozpočtování stal návrh „Venkovní posilovna v Lipkách“ v hodnotě 100 000 Kč.

V roce 2020 vyhrál veřejné hlasování návrh na vybudování chodníku v údolí Trnovského potoka. Tento projekt však nemohl být realizován na předjednaném pozemku z důvodu ochrany přírody. Následně tak začalo řešení návrhu „Dobudování dětského hřiště na Větrníku“, který se umístil na 2. místě. Návrh, ve kterém bylo původně zamýšleno dobudovat dětské hřiště, podala do soutěže paní Kocourková. Realizace v podobě doplnění herních prvků pro děti a dalšího doplňujícího vybavení proběhne do konce dubna letošního roku. Dětské hřiště v lokalitě Větrník bude doplněno o sestavu dětských houpaček, kolotoč, pružinové houpačky, balanční lanový mostek, pískoviště pro menší i větší děti, lavičky a odpadkový koš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Denisa Havlíčková
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou Až do 30. dubna poznáte historii Rožmitálu pod Třemšínem a hudební bonbonek v … Na strakonické se přetočilo auto přes střechu. Hasiči kolonou neprojeli, na pomoc zraněné řidičce museli běžet Na strakonické se přetočilo auto přes střechu. Hasiči kolonou neprojeli, na pomoc zraněné řidičce museli běžet Policisté silnici I/4 v místě uzavřeli. Do Příbrami se vrátili trhovci. I přes nepříznivé počasí dorazily desítky lidí Do Příbrami se vrátili trhovci. I přes nepříznivé počasí dorazily desítky lidí Dnes se poprvé v tomto roce konal trh na Dvořákově nábřeží v Příbrami. Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář Sčítání je povinné pro všechny obyvatele. Příbramská nemocnice se pravděpodobně během května vrátí k běžnému režimu Příbramská nemocnice se pravděpodobně během května vrátí k běžnému režimu Epidemiologická situace v regionu se postupně stále zlepšuje. Silničáři příští týden opraví část tahu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem Silničáři příští týden opraví část tahu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem Na silnici I/18 bude omezený provoz kyvadlově řízený pracovníky zhotovitelské … Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta Autobusové zastávky v Příbrami se staly terčem útoku vandala. Škoda se pohybuje v … Hasiči likvidují požár střešní konstrukce výrobní haly v Komárově Hasiči likvidují požár střešní konstrukce výrobní haly v Komárově Oznámení o zahoření přijali hasiči v pátek před polednem. U Skalky havarovala dvě auta, nikdo se nezranil U Skalky havarovala dvě auta, nikdo se nezranil K nehodě došlo v pátek po desáté hodině.
Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy Turismus je pro Příbram důležitý, proto se připravují stále nové atraktivity nejen ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz