22. 4. svátek má Evžénie




Dnešek byl v Česku na třicítce míst nejchladnějším 7. srpnem

7. srpna 2023   (20:06)
Dnešek byl v Česku na třicítce míst nejchladnějším 7. srpnem
foto: pribram.cz/Miloslav Pavlík

Méně než 14 stupňů Celsia dnes zaznamenali meteorologové v Rožmitálu pod Třemšínem.


Dnešek byl v Česku nejchladnějším 7. srpnem na třicítce ze zhruba 160 dlouhodobě měřicích stanic. I na některých níže položených místech byla dnešní teplotní maxima pod 13 stupni Celsia, řekl Tomáš Mejstřík z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dosud nejnižší maxima pro 7. srpen naměřily stanice zejména na západě Čech a také ve Zlínském kraji, kde do pozdního odpoledne pršelo a teploty nestihly vystoupat výše, řekl meteorolog. Dosavadní rekordy, které chladný dnešek překonal, pocházely podle něj zejména z let 1987 a 1985.
Z míst pod 600 metrů nad mořem, kde bývá obvykle ve srovnání s výše položenými oblastmi tepleji, dnes byla nejvyšší naměřená teplota pod 13 stupni třeba ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku a Kocelovicích na Strakonicku. Méně než 14 stupňů Celsia jako teplotní maximum dnes zaznamenali v Nepomuku na jižním Plzeňsku, Klatovech nebo v Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku. Pod 15 stupni byla dnešní nejvyšší naměřená teplota ve Vizovicích na Zlínsku.
Chladné počasí s teplotami do 20 stupňů Celsia by mělo v Česku pokračovat také v úterý a ve středu, od čtvrtka se bude postupně oteplovat. V sobotu by teploty měly podle předpovědi vystoupat až k tropickým třicítkám.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČHMŮ/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích. Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v … POLITIKA Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned … Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz