21. 9. svátek má Matouš

Deset let v Příbrami: Denní stacionář pomáhá lidem s tréninkem paměti a dalších dovedností

9. září 2021   (16:31)
Další 4 fotografie v galeriiDeset let v Příbrami: Denní stacionář pomáhá lidem s tréninkem paměti a dalších dovedností
foto: Charita Příbram/se souhlasem

„Oslavu nedávných kulatin máme již za sebou, teď nás čeká realizace plánovaného programu na září. Je milé, že se k nám klienti a jejich rodiny i po letech rádi vracejí a můžeme tak být nadále v kontaktu,“ říká vedoucí Denního stacionáře Charity Příbram Tereza Pahorecká.


Letošní rok se pro Charitu Příbram, pobočku neziskové organizace Charita Česká republika, odehrává ve znamení kulatin. Své služby v Příbrami poskytuje třicet let, začátkem července oslavil své desetileté působení denní stacionář. Ten nabízí program pro seniory a lidi s tělesným či mentálním postižením, kterým pomáhá v tzv. aktivizaci, tedy rozvíjení dovedností a trénování paměti. Trénink paměti je také jedním z bodů náplně stacionáře na září. Klienty v tomto měsíci čeká i vycházka k rybníku, stolní hry, tvoření z přírodnin, sportovní dopoledne nebo muzikoterapie. Služba dále poskytuje možnost dopravy do stacionáře na náměstí T. G. Masaryka nebo doprovod k lékaři. Nejen za dekádou působení denního stacionáře v Příbrami se ohlíží vedoucí Denního stacionáře Charity Příbram Tereza Pahorecká.

Co bylo impulsem pro vznik Denního stacionáře Charity Příbram před deseti lety?
Impulsem pro založení stacionáře bylo vytvořit místo pro setkávání s lidmi, kterým v Charitě pomáháme. Charita vždy působila hlavně v terénu, v domácnostech. Ukázalo se však, že je dobré mít své vlastní zázemí, kde nás najde každý, kdo to potřebuje.

 
Měnila se v průběhu let programová část služby a klientská základna?
Dveře máme otevřené pro všechny potřebné a po vyplnění žádosti o přijetí do DS a přidružené smlouvy nic nebrání v zahájení péče. Podle složení klientů se také odvíjí program. Na jeho vytváření se podílí všichni a denní aktivity jsou přizpůsobovány individuálním potřebám.

 
Jaký je zájem o služby stacionáře, jste v současnosti plně vytíženi?
Momentálně nejsme kapacitně omezeni, stále máme prostor pro přijímání nových zájemců. Většinou k nám dochází tři až devět lidí. Maximální počet přítomných klientů nesmí být vyšší než třináct.

 

Kdo se o klienty ve stacionáři stará?
O klienty se starají pečovatelky, tedy pracovnice v sociálních službách a sociální pracovnice.

 
Chystáte v rámci denního stacionáře v blízké budoucnosti nějaké novinky?
Průběžně reagujeme na potřeby klientů a aktuální situaci. Nápady na novinky máme stále. Jedním z nich je například bližší propojení denního stacionáře s naší charitní kavárnou Kafé lesS.

 

Fotogalerie

Deset let v Příbrami: Denní stacionář pomáhá lidem s tréninkem paměti a dalších dovedností () Deset let v Příbrami: Denní stacionář pomáhá lidem s tréninkem paměti a dalších dovedností (1) Deset let v Příbrami: Denní stacionář pomáhá lidem s tréninkem paměti a dalších dovedností (2) Deset let v Příbrami: Denní stacionář pomáhá lidem s tréninkem paměti a dalších dovedností (3)

foto: Charita Příbram/se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz