Den Země oslaví akce v Dobříši a Příbrami
17. dubna 2024 (19:00)
foto: ilustrační, Pixabay – Shameer Pk
Mezinárodní svátek se pravidelně koná 22. dubna. Na Příbramsku připomenou důležitost ochrany životního prostředí úklidové a osvětové aktivity.
Den Země se každoročně slaví 22. dubna po celém světě. Poprvé se událost zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí konala v roce 1970. Den Země zviditelní také akce v Dobříši a Příbrami.
Město Dobříš opět chystá Týden Země, kromě oslav se bude uklízet město samotné i jeho okolí. Úklid veřejných prostranství proběhne od 22. do 28. dubna se zapojením dobrovolníků, akci organizačně a materiálně zaštiťuje město.
Na pátek 26. dubna je připraven program Království hub. Od 10.00 do 16.00 je veřejnost vítána na hřišti v ulici Boženy Němcové, kde nebude nouze o informace a zábavu. „Organizátoři chtějí návštěvníkům připomenout, co různé druhy hub znamenají pro naši planetu, jak je jejich rozmanitost nejen krásná, ale i důležitá, a že houby pomáhají naší existenci na světě. Věříme, že si informace přisvojí zejména děti z mateřských škol a prvních stupňů základních škol, pro které je akce primárně určena,“ uvádí na webu města Dobříš Alena Harmanová, vedoucí Odboru výstavby a životního prostředí.
Příbramské Rodinné centrum Zašívárna zve v pondělí 22. dubna na Den Země do lesoparku Litavka. Děti absolvují trasu s úkoly, budou tvořit nebo se bavit u divadélka (v 11.00 a 16.00). Akce se koná od 10.00 do 17.00.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Hasiči ve středních Čechách vyjížděli kvůli větru ke stovce případů
•Lesy ČR kvůli riziku požárů zakázaly ve svých lesích pálit klestí
•Rekordně teplý víkend vystřídá ochlazení s deštěm nebo sněžením
Další články
Meteorologové vydali výstrahu kvůli silnému větru a tvorbě závějí
Od středy 31. prosince od 11:00 do pátku 2.01. 2026 do 22 hodin platí výstraha na …
Český folklor: Kritika vánoční pohádky a silvestrovských pořadů nikdy nezklamou
Vánoce jsou za námi a tím i jeden z nejoblíbenějších vánočních obyčejů. Ne, nejde o …
Vlašský ořech jako mozek a další plody, které připomínají lidské orgány
Od pradávna lidé věřili, že příroda nám dává znamení. Tvary plodů a rostlin prý …
Zajímavosti
Středočeský kraj rekordně investuje do vody: modernizace pěti projektů zajistí stabilní dodávky pitné vody
Středočeští zastupitelé schválili dotace na modernizaci pěti vodohospodářských …
Čím si připíjíme na Silvestra a Vánoce: prosecco, šampaňské nebo český sekt?
Bublinky patří k největším symbolům oslav. Na Silvestra i o Vánocích saháme po šumivém …
Zajímavosti
Last Vish Nite potřetí: Rocková a punková noc rozezní Příbram
Rock, punk a pořádná dávka energie. Už 30. prosince se v Příbrami uskuteční třetí …
Chovatelé musí být ve střehu kvůli ptačí chřipce
Rostoucí počet ohnisek ptačí chřipky a šíření nákazy může zasáhnout i Příbramsko. …
Sváteční past: Co dělat, když vám dojdou léky a ordinace je zavřená
Sváteční volno je pro většinu lidí čas klidu. Pro pacienty, kterým dojdou pravidelně …
Zdravotnictví
Tento týden nás čeká chladno a větrno, na hory dorazí i trvalejší sněžení
Pondělí 29. prosince začalo přesně podle předpovědí Českého hydrometeorologického …
Kompletní novoroční mozaika: co opozice přeje Příbrami do roku 2026
Z radnice už zazněla oficiální přání, své novoroční slovo přidala i naše redakce. Aby …
Nepřehlédněte




