29. 11. svátek má Zina
Další středočeská města omezují adventní program, Kladno plány nemění

23. listopadu 2021   (16:21)
Další středočeská města omezují adventní program, Kladno plány nemění
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Středočeská města omezují kvůli zhoršené pandemické situaci adventní program. Kladno plány nemění, Příbram, Slaný i další jej redukují, ruší například koncerty.


Příbram v neděli uspořádá slavnostní rozsvícení vánočního stromu, ale plánovaný koncert Anety Langerové či vystoupení Víti Marčíka se konat nebude. "Stávající situace neumožňuje pořádat akce bez omezení. Nechceme přistoupit k tomu, abychom adventní program dělali pouze pro očkované, abychom oplotili náměstí a vpustili pouze omezený počet návštěvníků," uvedl příbramský starosta Jan Konvalinka (za ANO).

Město chce obyvatelům nabídnout alternativy rušeného programu, například aktuálně připravuje ve spolupráci s okresním archivem výstavu mapující historii Vánoc, která bude instalována na velkoformátových panelech na náměstí T. G. Masaryka.
Radnice ve Slaném na Kladensku zrušila sobotní rozsvícení vánočního stromu pro veřejnost. "Nebylo to lehké rozhodnutí pro celý organizační tým. Bylo by však pokrytecké na jednu stranu podporovat naši slánskou nemocnici, která musela částečně přerušit operativu pro zřízení třetího covidového oddělení a jejíž zaměstnanci pracují na hraně svých možností, a přitom uspořádat hromadnou akci pro velké množství návštěvníků," uvedl starosta Martin Hrabánek (ODS). Město podle něj zvažuje, že slavnostní rozsvícení stromu bude přenášet online.
V Kladně zatím program zůstává beze změn, v sobotu odpoledne se koná v kostele Nanebevzetí Panny Marie charitativní koncert 4 Tenorů, od 18:00 bude na přilehlém náměstí Starosty Pavla slavnostní rozsvícení Pohádkového vánočního stromu splněných přání. Připravený je také adventní program v Kladenském zámku a série koncertů. Kladeňáci mohou letos využít k bruslení dvě kluziště, jedno na náměstí Starosty Pavla a druhé na Václavském náměstí.

Vedení Rakovníka ještě s definitivním rozhodnutím o podobě a rozsahu programu podle mluvčí Kateřiny Hradilové vyčkává do středy. V Novém Strašecí na Rakovnicku slavnostně rozsvítí vánoční strom na Komenského náměstí v pátek v 18:00, akce bude bez plánovaných trhů a většiny doprovodného programu.
Také v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku kvůli zhoršující se koronavirové situaci organizátoři adventního programu zrušili pro první adventní víkend všechny kulturní akce kromě koncertu Komorního orchestru Dvořákova kraje. Vánoční strom na Palackého náměstí bude rozsvícen v neděli v 18:00.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz