28. 3. svátek má Soňa




D4 mezi Příbramí a Pískem zahájí provoz v týdnu od 16. prosince

22. listopadu 2024   (12:00)
D4 mezi Příbramí a Pískem zahájí provoz v týdnu od 16. prosince
foto: Dostavba dálnice D4 / FB

Celý úsek nové dálnice mezi Příbramí a Pískem bude kompletně zprovozněn v polovině prosince. Dočkají se v budoucnu řidiči prodloužení dálnice až do Českých Budějovic?


Úsek dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem zahájí provoz v týdnu od 16. prosince. Jde o 48 kilometrů dálnice, z nichž je 32 kilometrů nově postaveno a 16 kilometrů opraveno. Je to první dopravní stavba v ČR, která se staví formou PPP projektu, řekla Daniela Pedret za stavební sdružení Via Salis. Na více než dvou třetinách z 48 kilometrů se už jezdí.

"Znamená to, že řidiči dojedou po dálnici z Prahy až do Písku. Výrazně se tím cesta zrychlí," uvedla Pedret. Vzdálenost z Prahy do Písku činí více než 100 kilometrů. Po nové dálnici by tak cesta trvala méně než hodinu. "D4 bude běžně zpoplatněna jako jiné dálnice v České republice," uvedla.

Projekt dostavby D4, který začal v červnu 2021, má na starosti sdružení Via Salis, složené z francouzských firem VINCI Highways a Meridiam. Stavební práce na D4 provádí společnost DIVia stavební, která patří do Skupiny VINCI Construction CS, a to na základě zhotovitelské smlouvy uzavřené s Via Salis. Všech pět úseků se stavělo najednou, náklady činí téměř deset miliard korun. Firmy zároveň modernizují 16 kilometrů už zprovozněných částí. Po dostavbě bude konsorcium dálnici a navazující části silnice I/20 provozovat a udržovat 25 let, za což mu stát bude platit. Stát by měl za využívání nové dálnice zaplatit 17,8 miliardy.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje ještě navýšit kapacitu silnice I/20 z Písku do Českých Budějovic, která navazuje na D4. V letech 2026 a 2027 by měla začít přestavba vozovky, na níž budou čtyři úseky o délce 33 kilometrů v režimu dva pruhy v jednom směru a jeden ve druhém směru. V úseku mezi Pískem a Českými Budějovicemi není možné silnici upravit do dálničních parametrů. Rozšíření pruhů v obou směrech má umožnit předjíždění a plynulejší provoz.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje …
foto: Dostavba dálnice D4 / FB

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Další články

Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti … V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci … AKTUALIZOVÁNO Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova … PŘÍRODA Falešný web láká na levné dálniční známky Falešný web láká na levné dálniční známky Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes … KRIMI Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším … ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude pravděpodobně od konce dubna … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz