25. 5. svátek má Viola

Čyřicet žáků ze ZŠ Školní navazovalo nová přátelství a trénovalo konverzaci v cizím jazyce

21. září 2018   (18:18)
Čyřicet žáků ze ZŠ Školní navazovalo nová přátelství a trénovalo konverzaci v cizím jazyce

Příbramské školáky hostila partnerská škola v saském Freibergu.


V týdnu od 11. do 14. září se 40 žáků ZŠ Školní Příbram zúčastnilo výměnného pobytu, který tentokrát pořádala partnerská škola Oberschule „Gottfried Pabst von Ohain“ ze saského města Freiberg. Díky tříleté spolupráci obou škol a podpoře spřátelených měst Freiberg a Příbram žáci zažili týden plný zábavy, poznávání jiné kultury, navazování nových přátelství a konverzace v cizím jazyce.     

Během pobytu se čeští žáci stali součástí německého vyučování, vyzkoušeli si hodiny chemie, dějepisu, němčiny, angličtiny, hudební výchovy, vaření a šití. Na programu bylo
i poznávání města Freiberg, zejména pak jeho Bergakademie, muzea Terra Mineralia a dalších pamětihodností. V rámci prohlídky města pak byli všichni společně přijati a přivítáni na radnici města Freiberg samotným starostou Svenem Krügerem, který dětem i pedagogům předal upomínkové předměty. Večery pak čeští návštěvníci trávili v německých rodinách, které jim nabídly opravdu pestré využití volného času. Poslední den nastalo srdceryvné loučení za tónů písně Was wirklich bleibt?, která byla doplněna prezentací fotek z minulé návštěvy v Čechách. Všichni se neradi loučili se svými novými kamarády a atmosféra byla velmi dojemná.

Na zpáteční cestě čekala výpravu ještě zastávka v Drážďanech, kde žáky po Novém Městě provedla učitelka výtvarné výchovy Katja Hoffmann Wildner, která žáky seznámila s pouličním uměním. Návštěvu Drážďan pak zakončila ve Starém Městě procházkou kolem nejznámějších pamětihodností.

„Děkuji učitelům, žákům a rodičům, kteří se na bezchybné organizaci celého pobytu podíleli. Budeme se těšit na další setkání, které by mělo proběhnout příští školní rok. V roli hostitelů tentokrát budou žáci a učitelé naší školy,“ říká s úsměvem Klára Karlíková, ředitelka školy.
 
 

V týdnu od 11. do 14. září se 40 žáků ZŠ …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Ing. Klára Karlíková
foto: Klára Karlíková

autor: jkDalší články

Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí 25. května 2019   (17:08) Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz