21. 7. svátek má Vítězslav

Čyřicet žáků ze ZŠ Školní navazovalo nová přátelství a trénovalo konverzaci v cizím jazyce

21. září 2018   (18:18)
Čyřicet žáků ze ZŠ Školní navazovalo nová přátelství a trénovalo konverzaci v cizím jazyce

Příbramské školáky hostila partnerská škola v saském Freibergu.


V týdnu od 11. do 14. září se 40 žáků ZŠ Školní Příbram zúčastnilo výměnného pobytu, který tentokrát pořádala partnerská škola Oberschule „Gottfried Pabst von Ohain“ ze saského města Freiberg. Díky tříleté spolupráci obou škol a podpoře spřátelených měst Freiberg a Příbram žáci zažili týden plný zábavy, poznávání jiné kultury, navazování nových přátelství a konverzace v cizím jazyce.     

Během pobytu se čeští žáci stali součástí německého vyučování, vyzkoušeli si hodiny chemie, dějepisu, němčiny, angličtiny, hudební výchovy, vaření a šití. Na programu bylo
i poznávání města Freiberg, zejména pak jeho Bergakademie, muzea Terra Mineralia a dalších pamětihodností. V rámci prohlídky města pak byli všichni společně přijati a přivítáni na radnici města Freiberg samotným starostou Svenem Krügerem, který dětem i pedagogům předal upomínkové předměty. Večery pak čeští návštěvníci trávili v německých rodinách, které jim nabídly opravdu pestré využití volného času. Poslední den nastalo srdceryvné loučení za tónů písně Was wirklich bleibt?, která byla doplněna prezentací fotek z minulé návštěvy v Čechách. Všichni se neradi loučili se svými novými kamarády a atmosféra byla velmi dojemná.

Na zpáteční cestě čekala výpravu ještě zastávka v Drážďanech, kde žáky po Novém Městě provedla učitelka výtvarné výchovy Katja Hoffmann Wildner, která žáky seznámila s pouličním uměním. Návštěvu Drážďan pak zakončila ve Starém Městě procházkou kolem nejznámějších pamětihodností.

„Děkuji učitelům, žákům a rodičům, kteří se na bezchybné organizaci celého pobytu podíleli. Budeme se těšit na další setkání, které by mělo proběhnout příští školní rok. V roli hostitelů tentokrát budou žáci a učitelé naší školy,“ říká s úsměvem Klára Karlíková, ředitelka školy.
 
 

V týdnu od 11. do 14. září se 40 žáků ZŠ …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Ing. Klára Karlíková
foto: Klára Karlíková

autor: jkDalší články

Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Doprava je v místě omezena 21. července 2019   (18:55) Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Cílem pobytu je zvýšení úrovně pohybových aktivit seniorů. 21. července 2019   (17:12) Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Jak reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? 21. července 2019   (14:32) Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57) Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Posádka Letecké záchranné služby zasahovala u obce Planiny 20. července 2019   (18:57) Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Dítě se ztratilo z dohledu 20. července 2019   (18:15) Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny V nové půdní vestavbě vznikne moderní učebna chemie, fyziky, biologie a PC. Žáci budou mít k dispozici dokonce i 3D tiskárnu 20. července 2019   (14:52) Táborníci si pobyt užívají Táborníci si pobyt užívají V průběhu dvou dnů navštívil starosta města dva letní tábory. 20. července 2019   (12:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz