25. 8. svátek má Radim

Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič

FOTOGALERIE
5. listopadu 2014   (11:27)
Dalších 8 fotografií v galeriiČištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič

O činnosti dobrovolných hasičů píše velitel SDH Příbram Jaroslav Tvrdík.


O víkendu členové dobrovolných hasičů z jednotky SDH Příbram 1 čistili retenční nádrž v areálu Nového rybníka. Jednalo se o umytí dna retenční nádrže po jejím vypuštění. Tuto práci dělají hasiči pravidelně a pomáhají tak městu Příbram a její příspěvkové organizaci SZM v udržování tohoto areálu.

„Tuto akci provádíme v rámci svého organizačního řízení. Po vyčištění nádrže procvičujeme používání motorových a elektrických agregátů. Jedná se například o čerpadla, motorové pily, rozbrus, vyprošťovacího zařízení a elektrocentrál. Zároveň se technika vyčistí a provedou se nezbytné úkony k přípravě na zimní provoz, tak aby byla plně akceschopná a my jsme se mohli na ni stoprocentně spolehnout,“ popsal Jaroslav Tvrdík, velitel jednotky SDH Příbram 1.

Na závěr dne čekalo na hasiče nemilé překvapení. Když se vraceli na svoji základnu a chtěli doplnit vodu do cisterny z hydrantu u zimního stadionu, na místě vyhrazeném pro doplňování vody a vyznačeném (zákazovou značkou) parkoval nějaký neukázněný řidič. Znemožňoval tak hasičům zastavit přímo u hydrantu. K doplnění bylo zapotřebí více hadic a cisterna stála v silnici a po dobu doplnění blokovala provoz. Zarážející na tom bylo, že přední kola měl postavené na přechodu pro chodce, i když na parkovišti u malé zimní haly bylo míst k parkování dostatek.

Na závěr nutno dodat, že Městská policie Příbram konala a už při příjezdu našich hasičů měl tento neukázněný řidič za stěračem předvolání.

Fotogalerie

Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič () Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (1) Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (2) Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (3) Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (4) Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (5) Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (6) Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (7)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: Jaroslav Tvrdík

autor: Jaroslav Tvrdík, velitel jednotky SDH PříbramDalší články

Po nehodě auta s motorkářem kolabuje doprava na Strakonické Po nehodě auta s motorkářem kolabuje doprava na Strakonické Ve směru na Strakonice očekávejte zdržení 25. srpna 2019   (19:02) Vánoce se nezadržitelně blíží, v Příbrami se začínají prodávat ozdoby Vánoce se nezadržitelně blíží, v Příbrami se začínají prodávat ozdoby Zatímco mnozí z nás tráví letní odpoledne u vody, v příbramském obchodě vybalují vánoční sortiment. 25. srpna 2019   (15:35) Aktuálně: Vážná dopravní nehoda zastavila provoz na dálnici D4, v místě přistál vrtulník Aktuálně: Vážná dopravní nehoda zastavila provoz na dálnici D4, v místě přistál vrtulník Z místa je hlášen větší počet zraněných osob 25. srpna 2019   (12:12) AKTUALIZOVÁNO Nádraží v Rožmitále zaplnily davy lidí Nádraží v Rožmitále zaplnily davy lidí V sobotu 24. srpna proběhla kulturní akce spojená s oslavou 120. výročí JPO 2 Rožmitál pod Třemšínem. 25. srpna 2019   (11:31) Úspěšní angličtináři si v září přijdou pro certifikát Úspěšní angličtináři si v září přijdou pro certifikát Zkoušky Cambridge English proběhly v Příbrami letos potřetí, za tu dobu v Příbrami získalo certifikáty na 150 úspěšných absolventů 25. srpna 2019   (09:23) Severočeši, kteří usilovali o poháry, byli rozneseni na kopytech Severočeši, kteří usilovali o poháry, byli rozneseni na kopytech 1.FK Příbram – FK Jablonec 4:0 (2:0) V sobotu 24. srpna přivítala v 7. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu Jablonec. 25. srpna 2019   (06:55) Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz