24. 6. svátek má Jan

Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič

FOTOGALERIE
5. listopadu 2014   (11:27)
Dalších 8 fotografií v galeriiČištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič

O činnosti dobrovolných hasičů píše velitel SDH Příbram Jaroslav Tvrdík.


O víkendu členové dobrovolných hasičů z jednotky SDH Příbram 1 čistili retenční nádrž v areálu Nového rybníka. Jednalo se o umytí dna retenční nádrže po jejím vypuštění. Tuto práci dělají hasiči pravidelně a pomáhají tak městu Příbram a její příspěvkové organizaci SZM v udržování tohoto areálu.

„Tuto akci provádíme v rámci svého organizačního řízení. Po vyčištění nádrže procvičujeme používání motorových a elektrických agregátů. Jedná se například o čerpadla, motorové pily, rozbrus, vyprošťovacího zařízení a elektrocentrál. Zároveň se technika vyčistí a provedou se nezbytné úkony k přípravě na zimní provoz, tak aby byla plně akceschopná a my jsme se mohli na ni stoprocentně spolehnout,“ popsal Jaroslav Tvrdík, velitel jednotky SDH Příbram 1.

Na závěr dne čekalo na hasiče nemilé překvapení. Když se vraceli na svoji základnu a chtěli doplnit vodu do cisterny z hydrantu u zimního stadionu, na místě vyhrazeném pro doplňování vody a vyznačeném (zákazovou značkou) parkoval nějaký neukázněný řidič. Znemožňoval tak hasičům zastavit přímo u hydrantu. K doplnění bylo zapotřebí více hadic a cisterna stála v silnici a po dobu doplnění blokovala provoz. Zarážející na tom bylo, že přední kola měl postavené na přechodu pro chodce, i když na parkovišti u malé zimní haly bylo míst k parkování dostatek.

Na závěr nutno dodat, že Městská policie Příbram konala a už při příjezdu našich hasičů měl tento neukázněný řidič za stěračem předvolání.

Fotogalerie

Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič () Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (1) Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (2) Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (3) Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (4) Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (5) Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (6) Čištění nádrže, příprava techniky na zimní provoz a neukázněný řidič (7)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: Jaroslav Tvrdík

autor: Jaroslav Tvrdík, velitel jednotky SDH PříbramDalší články

Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32) Usměvavé děti v kontrastu s šedí, která je všude okolo. To jsou děti z ubytoven Usměvavé děti v kontrastu s šedí, která je všude okolo. To jsou děti z ubytoven Kdo mezi ně nepřijde, neuvěří. Kdo mezi ně přijde, nechce je tam nechat 24. června 2019   (06:09) Místo ovcí budou v lesoparku běhat pejskové Místo ovcí budou v lesoparku běhat pejskové S bezvodítkovou zónou se počítá i u Nového rybníka 23. června 2019   (19:00) Tropy se vrací, celý týden bude vedro Tropy se vrací, celý týden bude vedro Konec června bude teplotně nadprůměrný 23. června 2019   (15:51) Máte dotazy k integraci Příbramska do PID? Navštivte infostánek nebo historický autobus Máte dotazy k integraci Příbramska do PID? Navštivte infostánek nebo historický autobus Cestujícím budou pomáhat informátoři přímo v terénu, ve středu 26. června vyjede informační historický autobus 23. června 2019   (13:15)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz