11. 11. svátek má Martin

Chov ovcí v lesoparku skončil, lidé je pozabíjeli. V minizoo na Nováku hrozí obdobná situace

Nepřehlédněte
21. října 2019   (06:22)
Chov ovcí v lesoparku skončil, lidé je pozabíjeli. V minizoo na Nováku hrozí obdobná situace

Krmit zvířata v příbramském minizoo je zakázáno, lidé jim přesto dávají


Děti milují zvířata a mnoho rodičů jim je pořizuje, aby se naučily zodpovědnosti, rozptýlily se anebo aby k sobě měly chlupatého kamaráda na hraní. Ne vždy je však možné zvíře dítěti pořídit. Zvláště ve městech, kde rodiny v malých bytech často zápasí o každý volný kousek a o zahradě nemůže být ani řeč. V Příbrami je od loňského roku v areálu Nového rybníka minizoo. Zde si mohou děti zvířata nejen dobře prohlédnout, pozorovat jejich chování, ale některé z nich také pohladit. Ani ty děti, které doma žádného mazlíčka mít nemohou, nemusí být tedy smutné.
 
První ovce a kozy se do minizoo nastěhovaly minulý rok koncem června. Jen o pár dnů později se zaplnily i všechny tři voliéry. Svůj nový domov tu mimo jiné našli opeřenci, kteří si díky svému handicapu již nikdy nezalétají. Dvě káňata lesní, puštík obecný a kalous ušatý. Osazenstvo voliér se však průběžně mění, dnes tu bydlí například i poštolky a hrdličky.
 
Po špatných zkušenostech s krmením zvířat v lesoparku Litavka, kde lidé nevhodnou stravou zahubili téměř všechny ovce, nás zajímalo, jak se lidé ke zvířatům chovají zde.
 
„Lidé zvířata krmí, a to i přes spoustu značek, které to zakazují. Zatím se však naštěstí nestalo, že by se nám zvíře otrávilo. Snažíme se tomu předcházet tím, že téměř každé ráno dáme k ohradě nařezanou trávu. Pak alespoň krmí tím, co zvířatům neuškodí,“ řekl Mgr. Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram.
 
Letos v květnu se minizoo rozrostlo o celý nový výběh. Přibyly nové ovce a kozy. Zjistili jsme, co se chystá na jaro.
 
„Ve spolupráci s Ochranou fauny Hrachov plánujeme obměnu ptáků a savců. Do výběhu bychom chtěli doplnit berany. V jednání je i lama. Tam je ale problém, že se jedná o poměrně nebezpečné zvíře pro člověka. Museli bychom výběh upravit tak, aby to bylo bezpečné,“ dodal Slaba.
 
Kde je konec kůzleti, které z ohrady v březnu zmizelo, to už se bohužel nyní nedozvíme. Doposud se ho nepodařilo nalézt. Nezbývá, než doufat, že zvířata v minizoo budou nyní už jen přibývat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Já můžu zlobit, mám na to papír. Slýchávají učitelé od svých žáků Já můžu zlobit, mám na to papír. Slýchávají učitelé od svých žáků „Kdysi co řekl pan učitel, to platilo. Dnes se již žáci nebojí oponovat učiteli. Je však třeba zapracovat na tom, aby dokázali diskutovat slušně,“ říká Mgr. Roman Behún, ředitel Základní školy pod Svatou Horou 11. listopadu 2019   (17:57) Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu Provoz rekreační chaty na Zadově vykazoval v loňském roce ztrátu zhruba 140 tisíc korun. O jejím prodeji však město neuvažuje 11. listopadu 2019   (15:29) Vyjel za svodidla a skončil na střeše Vyjel za svodidla a skončil na střeše Zraněného řidiče odvezla záchranná služba do nemocnice 11. listopadu 2019   (13:25) Senioři ušili panenky na pomoc chudým dětem Senioři ušili panenky na pomoc chudým dětem Každá panenka představuje jedno skutečné dítě, které bude proočkováno proti šesti smrtelným nemocem. Šilo se i v Sedlčanech a Rožmitále pod Třemšínem 11. listopadu 2019   (11:28) Příbram chce v příštím roce hospodařit s příjmy 888 milionů korun a výdaji 1,023 miliardy Kč Příbram chce v příštím roce hospodařit s příjmy 888 milionů korun a výdaji 1,023 miliardy Kč Schodek 135 milionů korun plánuje pokrýt z vlastních zdrojů, které jsou zhruba ve výši čtvrt miliardy. S návrhem rozpočtu již souhlasili městští radní, v prosinci ho ještě budou schvalovat zastupitelé 11. listopadu 2019   (08:53) Proč se slaví svátek svatého Martina, pojídá se husa a pije víno? Proč se slaví svátek svatého Martina, pojídá se husa a pije víno? Se svatým Martinem přichází podle tradice zima a sníh 11. listopadu 2019   (06:00) V pondělí přijede do Příbrami Martin na bílém koni V pondělí přijede do Příbrami Martin na bílém koni Největší akcí, kterou Spolek Prokop Příbram připravuje v rámci projektu „S Permonem za dětmi a seniory“ je lampiónový průvod o svátku svatého Martina. 10. listopadu 2019   (16:59) Bylo nalezeno devět mrtvých štěňat, desáté bojuje o život Bylo nalezeno devět mrtvých štěňat, desáté bojuje o život Štěňata byla odhozena v křoví 10. listopadu 2019   (13:32) VIDEO: Před příbramským obchodem hajloval a křičel nacistická hesla VIDEO: Před příbramským obchodem hajloval a křičel nacistická hesla V případě dopadení hrozí muži až tři roky ve vězení. 10. listopadu 2019   (12:45) Policisté kontrolovali rekreační objekty v chatových osadách, během akce získali poznatek k podezřelé osobě Policisté kontrolovali rekreační objekty v chatových osadách, během akce získali poznatek k podezřelé osobě Na Dobříšsku u řeky Vltavy policejní hlídky kontrolovaly chaty ze země, ze vzduchu i z vody. 10. listopadu 2019   (11:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz