15. 10. svátek má Tereza

Chov ovcí skončil, lidé je postupně pozabíjeli. Město na místě buduje psí výběh

Nepřehlédněte
11. října 2019   (05:58)
Chov ovcí skončil, lidé je postupně pozabíjeli. Město na místě buduje psí výběh

Posledního přeživšího muflona odvezl chovatel do obory na Skorotín, cedulky se zákazem krmení nepomohly.


František Chytka, chovatel ovcí v lesoparku Litavka, začátkem června radním oznámil definitivní konec chovu na tomto místě. Dle jeho slov tam lidé ovce krmili nevhodnou stravou. Mysleli si, že jim udělají dobře, ale opak byl pravdou. Mívaly často zažívací problémy a některé z nich dokonce uhynuly.

"Zdá se vám, že kus suchého rohlíku nemůže ovci ublížit? Právě bílé pečivo vyvolává vážná postižení zažívacího traktu u přežvýkavců a může vést až k úhynu zvířat. Bílé pečivo obsahuje minimální množství hrubé vlákniny, která je naprosto nezbytná k trávení u přežvýkavců.  Po podání výrobků z pšeničné mouky dochází k pomnožení patogenních mikroorganismů v zažívacím traktu, následnému poklesu pH a k neschopnosti trávit vlákninu. Zvíře se otráví a uhyne," řekl chovatel. Zbyl pouze jeden muflon, kterého přesunul do obory na Skorotín.

Začátkem září přišla radnice s nápadem, jak využít tento prostor. Chtěla zde vybudovat psí park, předběžně se dohodla s městskými lesy. Psí park je ale oplocené území, na němž mohou psi moci volně pobíhat, malá a velká plemena bývají oddělena. Nakonec město přišlo s tím, že zde bude vybudován pouze psí výběh, prostory nesplňují kritéria. Velká a malá plemena budou mít společný výběh.

„Tento týden dokončujeme pletivo. Pro malé pejsky musí být hustší, než je to stávající. Technické služby zároveň připravují vstup,“ sdělil starosta města, Jan Konvalinka. Každým dnem budou dodány tři agility. Ty budou sloužit k výcviku psů.

Bezpečnost zvířat bude na zodpovědnosti majitelů. Na otázku, zda se v Příbrami dočkáme i plnohodnotného psího parku, uvedl starosta, že probíhá jednání s navrhovatelkou v participativním rozpočtu. „Pokud by se povedlo najít finance, udělali bychom sofistikovanější psí park,“ dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Kaštanovník se dožívá i několika set let a dorůstá do velikosti až 30 metrů. 15. října 2019   (11:50) Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz