Čarodějnické rejdění ve Středočeském kraji bylo klidné

1. května 2020   (14:26)
Další 4 fotografie v galeriiČarodějnické rejdění ve Středočeském kraji bylo klidné

Letošní oslavu filipojakubské noci můžeme v našem kraji označit za klidnou. K tomuto průběhu nemalou měrou přispěl aktuálně vyhlášený nouzový stav s omezením shromažďování.


K poklidnému průběhu poslední dubnové noci zcela jistě také pomohl apel hasičů směrem k veřejnosti na důkladné zajištění pálení, aby nedošlo k nežádoucímu rozhoření. Panuje skutečně velké sucho, které je podle meteorologů nejhorší za posledních 500 let. I proto měli středočeští hasiči obavy z toho, jak bude tato noc probíhat. Nejhorší scénáře se naštěstí nenaplnily, lidé respektovali (až na několik výjimek) doporučení hasičů a ukázněným chováním jim nepřidělávali práci, což se promítlo i do celkového hodnocení letošního pálení čarodějnic.
K poklidnému průběhu poslední dubnové …

Tisková mluvčí HZS Středočeského kraje situaci shrnula: „Oproti loňskému roku jsme sice zaznamenali nárůst všech událostí, ale pouze o pět. Hasiči v době od 19:00 do prvomájové 7. hodiny ranní vyjížděli k 24 událostem, z toho k 15 ohlášeným požárům. U devíti z nich se ukázalo, že jde o pálení, které mají lidé zodpovědně pod kontrolou a nehrozí nežádoucí rozhoření, takže byly překlasifikovány na planý poplach nebo technickou pomoc. Hasiči přítomné osoby pouze poučili a vrátili se na své základny."

Ve čtyřech případech se ovšem původci ohně zodpovědně nezachovali a nechali svůj čarodějnický oheň dohořet bez dozoru. Hasiči proto oheň řádně uhasili, aby zamezili nekontrolovatelnému rozšíření. I tak můžeme konstatovat, že ve Středočeském kraji za poslední roky lidé přistupují k pálení čarodějnic odpovědně a díky tomu nedochází v takové míře k požárům.

Přiložené fotografie jsou ilustrační z jiných zásahů. Ukazují, jaké jsou důsledky neuhlídaného pálení.
Tisková mluvčí HZS Středočeského kraje situaci …

Fotogalerie

Čarodějnické rejdění ve Středočeském kraji bylo klidné () Čarodějnické rejdění ve Středočeském kraji bylo klidné (1) Čarodějnické rejdění ve Středočeském kraji bylo klidné (2) Čarodějnické rejdění ve Středočeském kraji bylo klidné (3)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: por. Ing. Tereza Fliegerová tisková mluvčí HZS Středočeského kraje

autor: Miroslav Pavlík, foto: HZS Středočeského kraje

Další články

Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice Hasiči museli zraněného muže z vozidla vyprostit. 3. srpna 2020   (08:39) Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Druhý srpnový víkend se do Rožmitálu pod Třemšínem sjedou vojenská a historická vozidla. Hlavní program se odehraje během soboty 8. srpna, kdy posádky čeká orientační závod, návštěvníky pak zábavné odpoledne s hudbou. 3. srpna 2020   (06:16) Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu připomněl také více než tři tisíce Romů povražděných nacisty v noci na 3. srpen 1944 při likvidaci takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi. 2. srpna 2020   (16:03) Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Kvalita vody na některých přírodních koupalištích se zhoršila. Nový rybník v Příbrami má vodu na nejlepším stupni. 2. srpna 2020   (10:49) Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Stovky lidí přilákala soutěž tažných koní nedaleko Příbrami 2. srpna 2020   (07:28) V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu
Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Policisté byli připraveni v případě skutečného zahoření pomoci hasičům s evakuací obyvatel. 1. srpna 2020   (20:17)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz