20. 9. svátek má Oleg

Bude vstup do areálu Nového rybníka zpoplatněn?

9. července 2019   (06:21)
Bude vstup do areálu Nového rybníka zpoplatněn?

"Osobně se domnívám, že zpoplatnění vstupu do areálu Nového rybníka se v krátkodobém horizontu nevyhneme," uvádí starosta Jan Konvalinka


Opakující se útoky vandalů v areálu Nového rybníka rozproudily diskusi o zpoplatnění vstupu. Sociálními sítěmi kolují názory, že vstup do areálu by měl být zpoplatněn, aby se předešlo návštěvám těch, kteří se tam neumí chovat a ničí vybavení.
 
Jak to vidí starosta Příbrami Mgr. Jan Konvalinka?
„Myšlenka zpoplatnění vstupu do areálu Nového rybníka není úplně nová. Velice rádi bychom vstup do areálu zpoplatnili, byť jen symbolickou částkou tak, abychom odradili určité typy návštěvníků, kteří do areálu nevstupují za účelem relaxace, ale za účelem páchání vandalismu nebo jiného nevhodného chování. Abychom mohli vstup do areálu zpoplatnit, je nejdříve nutné areál oplotit, což je vzhledem k jeho velikosti finančně velmi nákladné. Osobně se domnívám, že zpoplatnění vstupu do areálu Nového rybníka se v krátkodobém horizontu nevyhneme.“

Jak to vidí Mgr. Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram?
"Otázkou zpoplatnění vstupu do areálu Nového rybníka jsme se již v minulosti zabývali, problém však je, že oplocení celého areálu je velmi nákladná záležitost, může se pohybovat až v řádech milionů korun. Uvažovali jsme dokonce o zpoplatnění pouze relaxační části (skate park, letní kino), ale tuto možnost nám velmi zkomplikovala nová in-line dráha, která tudy prochází."

"Jednou z myšlenek bylo zpoplatnění vstupu pouze v určité hodiny tak, aby nemusely platit maminky s kočárkem nebo ti, co se na Novák ráno přijdou jen proběhnout. Ke zpoplatnění by došlo jen v nejvíce frekventované hodiny mezi 14. a 20. hodinou večer."

"Postoupili jsme tuto otázku přes místostarostu Martina Buršíka do rady města k dalšímu jednání."

 
Jak to vidíte vy? Hlasujte v naší anketě

Zpoplatnili byste vstup na Novák?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Barbora dostává novou střechu Barbora dostává novou střechu Huť Barbora se mění k nepoznání. Právě v těchto dnech dostává novou střechu 19. září 2019   (19:35) Příbramští skauti byli okradeni Příbramští skauti byli okradeni Po pachateli pátrají policisté 19. září 2019   (17:04) Při natáčení seriálu Pan Tau běhalo po Kotenčicích slůně Bimbo Při natáčení seriálu Pan Tau běhalo po Kotenčicích slůně Bimbo Přístřeší během natáčení našlo slůně na zahradě místních obyvatel. Dnes je tato filmová hvězda nejvyšší a druhou nejstarší slonicí v pražské ZOO 19. září 2019   (14:15) Čelní střet dvou aut uzavřel silnici u Lešetic Čelní střet dvou aut uzavřel silnici u Lešetic Jedna osoba utrpěla zranění 19. září 2019   (11:41) Ministr vnitra ocenil čtyři příslušníky HZS Středočeského kraje Ministr vnitra ocenil čtyři příslušníky HZS Středočeského kraje Jedním z hrdinů je Bc. Pavel Maňas, profesionální hasič z Příbrami 19. září 2019   (09:12) Zloděj „fajnšmekr“ odcizil konzervy s tuňákem v hodnotě čtyř tisíc Zloděj „fajnšmekr“ odcizil konzervy s tuňákem v hodnotě čtyř tisíc Nyní mu hrozí až dva roky za mřížemi 19. září 2019   (08:47) V Památníku Vojna v Lešeticích se otevře výstava k listopadu 1989 V Památníku Vojna v Lešeticích se otevře výstava k listopadu 1989 Součástí kulturního programu bude rovněž plánovaný pochod z náměstí T. G. Masaryka v Příbrami do Památníku Vojna 19. září 2019   (06:13) Krajský soud odsoudil březnického vraha na 17 let Krajský soud odsoudil březnického vraha na 17 let Případ vraždy čtyřiašedesátiletého muže otřásl Březnicí koncem dubna tohoto roku. Krajský soud poslal ve středu Lukáše B. do vězení. 18. září 2019   (19:23) Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Letos poprvé po rekonstrukci náměstí T. G. Masaryka proběhne Václavská pouť přímo v centru města 18. září 2019   (17:43) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz