18. 4. svátek má Valérie

Bouřky jsou nebezpečím i pro zvířata. Nárazový vítr, který je provází, může ohrozit mláďata. Víte, jak jim pomoci?

9. června 2018   (16:27)
Bouřky jsou nebezpečím i pro zvířata. Nárazový vítr, který je provází, může ohrozit mláďata. Víte, jak jim pomoci?

Záchranná stanice Ochrana fauny ČR z Hrachova u Sedlčan má v péči ptáčata, mláďata savců i zraněné živočichy.


Záchrannou stanici v Hrachově denně navštíví více než padesát dětí, aby se tu seznámily nejen s prací zaměstnanců a zvířaty, ale i zajímavostmi z přírody a ekologie. V letošním roce se tu mohly setkat například s křivkou obecnou, dvěma dudky chocholatými nebo chřástalem malým – druhy, které běžně v přírodě nezahlédnou.
 

Záchrannou stanici v Hrachově denně navštíví …
Také se zde často ocitnou mláďata veverek. Málokdo ví, že veverka staví kulovité hnízdo. To je v zásadě pro mláďata velmi bezpečné, ale nárazový vítr při letních bouřkách může být veverčí rodince nebezpečný. Veverka také svá mláďata často z důvodu bezpečnosti stěhuje a je-li při jejich přenosu do nového hnízda vyplašena, může mládě upustit. Obvykle ho již zpět k ostatním nevezme, a tak je odsouzeno k smrti.

Také se zde často ocitnou mláďata veverek. …
Najdete-li na zemi veverčí mládě, neváhejte a poskytněte mu první pomoc. Má špatné termoregulační schopnosti, proto je nejdůležitější udržet ho v teple a co nejrychleji kontaktovat záchrannou stanici. Nikdy mládě nekrmte. Veverčí mléko je specifické a mláďata musí dostat pouze speciální stravu v přesně určené dávce. Jsou velmi náchylná k zažívacím potížím a i přejedení je může zabít. Přestože jsou veverčátka velmi roztomilá, je nutné, je v jejich zájmu předat co nejrychleji odborníkům.

Najdete-li na zemi veverčí mládě, neváhejte a …
Ochrana fauny ČR každý rok odchovává mláďata veverek, ale i ostatních savců a vrací je zpět do volné přírody. Podpořit její práci můžete například návštěvou stanice. Další možnosti podpory, stejně jako důležité informace a telefonní čísla, naleznete na webových stránkách záchranné stanice.
 

Ochrana fauny ČR každý rok odchovává mláďata …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: OFČR

autor: jkDalší články

Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNO Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Došlo ke krádežím na dopravním značení a pouličním osvětlení. 18. dubna 2019   (14:03) Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34) S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn Změny se nebudou týkat pouze samotných autobusů, ale také autobusových zastávek, z nichž některé budou vybaveny elektronickými informačními tabulemi. 18. dubna 2019   (07:36) Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Technické služby čekaly s odkrytím na vhodné počasí bez večerních mrazů. 18. dubna 2019   (06:01) FOTO Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Ve dnech 1. – 5. dubna 2019 studenti Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestovali na poznávací zájezd do portugalského Lisabonu a slíbili, že se po návratu podělí o své zážitky. Tady jsou. 17. dubna 2019   (18:25)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz