21. 8. svátek má Johana

Bouřky jsou nebezpečím i pro zvířata. Nárazový vítr, který je provází, může ohrozit mláďata. Víte, jak jim pomoci?

9. června 2018   (16:27)
Bouřky jsou nebezpečím i pro zvířata. Nárazový vítr, který je provází, může ohrozit mláďata. Víte, jak jim pomoci?

Záchranná stanice Ochrana fauny ČR z Hrachova u Sedlčan má v péči ptáčata, mláďata savců i zraněné živočichy.


Záchrannou stanici v Hrachově denně navštíví více než padesát dětí, aby se tu seznámily nejen s prací zaměstnanců a zvířaty, ale i zajímavostmi z přírody a ekologie. V letošním roce se tu mohly setkat například s křivkou obecnou, dvěma dudky chocholatými nebo chřástalem malým – druhy, které běžně v přírodě nezahlédnou.
 

Záchrannou stanici v Hrachově denně navštíví …
Také se zde často ocitnou mláďata veverek. Málokdo ví, že veverka staví kulovité hnízdo. To je v zásadě pro mláďata velmi bezpečné, ale nárazový vítr při letních bouřkách může být veverčí rodince nebezpečný. Veverka také svá mláďata často z důvodu bezpečnosti stěhuje a je-li při jejich přenosu do nového hnízda vyplašena, může mládě upustit. Obvykle ho již zpět k ostatním nevezme, a tak je odsouzeno k smrti.

Také se zde často ocitnou mláďata veverek. …
Najdete-li na zemi veverčí mládě, neváhejte a poskytněte mu první pomoc. Má špatné termoregulační schopnosti, proto je nejdůležitější udržet ho v teple a co nejrychleji kontaktovat záchrannou stanici. Nikdy mládě nekrmte. Veverčí mléko je specifické a mláďata musí dostat pouze speciální stravu v přesně určené dávce. Jsou velmi náchylná k zažívacím potížím a i přejedení je může zabít. Přestože jsou veverčátka velmi roztomilá, je nutné, je v jejich zájmu předat co nejrychleji odborníkům.

Najdete-li na zemi veverčí mládě, neváhejte a …
Ochrana fauny ČR každý rok odchovává mláďata veverek, ale i ostatních savců a vrací je zpět do volné přírody. Podpořit její práci můžete například návštěvou stanice. Další možnosti podpory, stejně jako důležité informace a telefonní čísla, naleznete na webových stránkách záchranné stanice.
 

Ochrana fauny ČR každý rok odchovává mláďata …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: OFČR

autor: jkDalší články

Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12) V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici Dopravu řídí hasiči kyvadlově 20. srpna 2019   (18:51) Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Uchazeči o funkci by měli mít vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního, technického nebo humanitního zaměření, manažerské schopnosti, zkušenost s řízením kolektivu a alespoň dvouletou praxi v územním samosprávném celku nebo příspěvkové organizaci. 20. srpna 2019   (15:59) Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Na místo míří zástupce Povodí Vltavy 20. srpna 2019   (13:58) AKTUALIZOVÁNO Brdská vřesoviště jsou v plném květu Brdská vřesoviště jsou v plném květu Vřesoviště vznikla v Brdech na dopadových plochách. Jsou nevídaného rozsahu a v této zeměpisné šířce a nadmořské výšce v Evropě zcela unikátní 20. srpna 2019   (11:46) Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Vzniklá škoda byla stanovena na 15 tisíc korun. 20. srpna 2019   (09:23) ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček Nedostatky se většinou opakují. 20. srpna 2019   (08:32) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků 20. srpna 2019   (06:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz