26. 5. svátek má Filip

Bouřky jsou nebezpečím i pro zvířata. Nárazový vítr, který je provází, může ohrozit mláďata. Víte, jak jim pomoci?

9. června 2018   (16:27)
Bouřky jsou nebezpečím i pro zvířata. Nárazový vítr, který je provází, může ohrozit mláďata. Víte, jak jim pomoci?

Záchranná stanice Ochrana fauny ČR z Hrachova u Sedlčan má v péči ptáčata, mláďata savců i zraněné živočichy.


Záchrannou stanici v Hrachově denně navštíví více než padesát dětí, aby se tu seznámily nejen s prací zaměstnanců a zvířaty, ale i zajímavostmi z přírody a ekologie. V letošním roce se tu mohly setkat například s křivkou obecnou, dvěma dudky chocholatými nebo chřástalem malým – druhy, které běžně v přírodě nezahlédnou.
 

Záchrannou stanici v Hrachově denně navštíví …
Také se zde často ocitnou mláďata veverek. Málokdo ví, že veverka staví kulovité hnízdo. To je v zásadě pro mláďata velmi bezpečné, ale nárazový vítr při letních bouřkách může být veverčí rodince nebezpečný. Veverka také svá mláďata často z důvodu bezpečnosti stěhuje a je-li při jejich přenosu do nového hnízda vyplašena, může mládě upustit. Obvykle ho již zpět k ostatním nevezme, a tak je odsouzeno k smrti.

Také se zde často ocitnou mláďata veverek. …
Najdete-li na zemi veverčí mládě, neváhejte a poskytněte mu první pomoc. Má špatné termoregulační schopnosti, proto je nejdůležitější udržet ho v teple a co nejrychleji kontaktovat záchrannou stanici. Nikdy mládě nekrmte. Veverčí mléko je specifické a mláďata musí dostat pouze speciální stravu v přesně určené dávce. Jsou velmi náchylná k zažívacím potížím a i přejedení je může zabít. Přestože jsou veverčátka velmi roztomilá, je nutné, je v jejich zájmu předat co nejrychleji odborníkům.

Najdete-li na zemi veverčí mládě, neváhejte a …
Ochrana fauny ČR každý rok odchovává mláďata veverek, ale i ostatních savců a vrací je zpět do volné přírody. Podpořit její práci můžete například návštěvou stanice. Další možnosti podpory, stejně jako důležité informace a telefonní čísla, naleznete na webových stránkách záchranné stanice.
 

Ochrana fauny ČR každý rok odchovává mláďata …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: OFČR

autor: jkDalší články

Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce 1.FK Příbram – FK Dukla Praha 3:2 (1:1) V sobotu 25. května přivítala v posledním pátém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce Duklu. 25. května 2019   (21:00) Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí 25. května 2019   (17:08) Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz