18. 9. svátek má Kryštof

Bon Pari dnes v Komárově zahrají své největší hity

15. srpna 2014   (13:16)
Bon Pari dnes v Komárově zahrají své největší hity

Fanoušci se mohou těšit na všechny známé hity kapely.


V letošním roce se na koncertní pódia vrátila příbramská legenda new wave skupina Bon Pari. Publiku se ale bohužel představí bez zpěváka a frontmana Jana Suka, který bohužel před pěti lety podlehl dlouhé a těžké nemoci. Na jeho místo nastoupil nový zpěvák Marek Halamíček, který se kvůli působení v kapele naučil hrát i basovou kytaru. Bon Pari vystoupí dnes večer v Komárově a zahrají především svoje největší hity z let 1988 – 1991.

Nový zpěvák se hledal dlouho

Fanoušci se mohou těšit na známé hity jako například Kovové tyče, Ať ti slouží, Kosmonaut nebo Vašku, nepij pivo. V současné době sestavu Bon Parů, vedle Marka Halamíčka, tvoří bubeník Petr David, který s Honzou Bon Pari před třiceti lety založil, kytarista Vlasta Franěk a klávesista a příležitostný trumpetista Luboš Zelner. Hledání nástupce Honzy Suka bylo pro kapelu nejdůležitější a už to vypadalo, že se nikoho nepodaří najít a to by znamenalo konec kapely. „Zkoušeli jsme pár mladých kluků, kteří se nám přihlásili po Honzově smrti, ale nebylo to ono. Pak jsme chvíli uvažovali o hraní pouze ve třech, tedy já, Vlasta a Luboš a také si to vyzkoušeli na koncertu ke křtu knihy o bigbeatu na Příbramsku, ale také nám to nějak nesedělo. No pak z ničeho nic Luboš přivedl Marka a nás překvapilo, jak moc je Honzovi v hlasovém projevu podobný, tak jsme ho ihned přijali a po několika koncertech se zdá, že ho přijalo i publikum,“ říká o hledání nového zpěváka bubeník Petr David.

Start dnes ve 21:30

Jako předskokany budou mít Bon Pari skupinu Dexempo Šunkoflex, což je hudební projekt jejich dvou členů, konkrétně Luboše Zelnera a Marka Halamíčka. Zbytek skupiny tvoří jejich kolegové a kamarádi z Ústřední vojenské hudby Praha. Svůj hudební styl, ve kterém se mimo jiné propojují lidové písničky a bigbeatem nazývají – melancholic punk. „Dexempo vzniklo v mezidobí, kdy jsme se jako Bon Pari nescházeli, ale my jsme s Markem měli potřebu nějak hrát dál. Začínali jsme na lidovkách upravených do rockové podoby a postupem času se k tomu přidala i vlastní tvorba,“ říká zpěvák, klávesista a kapelník Dexempa Luboš Zelner s tím, že první tóny dnešního koncertu zazní v půl desáté večer.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz