18. 8. svátek má Helena

Blesk zapříčinil požár rodinného domu na Příbramsku, škoda je půl milionu korun

26. května 2018   (08:52)
Dalších 10 fotografií v galeriiBlesk zapříčinil požár rodinného domu na Příbramsku, škoda je půl milionu korun

Pravděpodobnou příčinou požáru, u kterého zasahovalo v noci ze středy na čtvrtek 10 hasičských jednotek, byla bouřka


Silné bouřky, na které jsme upozorňovali v našem článku, se bohužel neobešly bez následků. V noci ze středy na čtvrtek, před 1 hodinou,  byl nahlášen na tísňovou linku středočeských hasičů požár rodinného domu v obci Višňová na okrese Příbram. Kromě profesionálních hasičů z HZS Příbram a Dobříš, vyjelo k události i 8 dobrovolných jednotek z SDH Rosovice, Obory, Nový Knín, Stará Huť, Dobříš, Drásov, Nečín a Višňová. 

Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár střechy RD v plném rozsahu. Oheň byl kolem 3 hodiny ranní lokalizován. Předběžnou příčinou vzniku byl určen zásah bleskem. Škoda byla vyčíslena na půl milionu korun, ale včasným zásahem hasičů se podařilo uchránit majetek v hodnotě 2 milionů.

O jednom z posledních požárů jsme psali v článku: Právě teď: Hasiči likvidují požár pokoje v hotelu

Silné bouřky, na které jsme upozorňovali v …

Fotogalerie

Blesk zapříčinil požár rodinného domu na Příbramsku, škoda je půl milionu korun () Blesk zapříčinil požár rodinného domu na Příbramsku, škoda je půl milionu korun (1) Blesk zapříčinil požár rodinného domu na Příbramsku, škoda je půl milionu korun (2) Blesk zapříčinil požár rodinného domu na Příbramsku, škoda je půl milionu korun (3) Blesk zapříčinil požár rodinného domu na Příbramsku, škoda je půl milionu korun (4) Blesk zapříčinil požár rodinného domu na Příbramsku, škoda je půl milionu korun (5) Blesk zapříčinil požár rodinného domu na Příbramsku, škoda je půl milionu korun (6) Blesk zapříčinil požár rodinného domu na Příbramsku, škoda je půl milionu korun (7) Blesk zapříčinil požár rodinného domu na Příbramsku, škoda je půl milionu korun (8) Blesk zapříčinil požár rodinného domu na Příbramsku, škoda je půl milionu korun (9)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: kpt. Mgr. Vladimíra Kereková
tisková mluvčí HZS Středočeského kraje
foto: mip

autor: mipDalší články

Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIE Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0). V sobotu 17. srpna zavítala v 6. kole FORTUNA:LIGY Příbram na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty. 18. srpna 2019   (09:12) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano Jezdilo se v popelnicích, skákalo se v odpadkových pytlích, hrálo se odpadkové domino 18. srpna 2019   (07:06) Hasiči likvidují únik ropné látky do vody Hasiči likvidují únik ropné látky do vody V Kamýku nad Vltavou zasahují tři jednotky hasičů 17. srpna 2019   (19:34) Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Policisté komunikaci v Chotilsku obousměrně uzavřeli 17. srpna 2019   (18:07) Ze skály na Příbramsku se zřítil horolezec, na místě přistál vrtulník Ze skály na Příbramsku se zřítil horolezec, na místě přistál vrtulník Horolezec spadl z výšky přibližně dvaceti metrů. 17. srpna 2019   (16:22) AKTUALIZOVÁNO Hasičský záchranný sbor České republiky dosáhl navýšení rozpočtu na příští období Hasičský záchranný sbor České republiky dosáhl navýšení rozpočtu na příští období Rozpočet bude navýšen o 434 milionů korun 17. srpna 2019   (14:12)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz