23. 10. svátek má Teodor
Bedna udělila titul Královna doučování

19. prosince 2020   (07:15)
Bedna udělila titul Královna doučování
foto: pribram.cz

Příbramské nízkoprahové zařízení se během podzimního uzavření škol proměnilo v online studovnu pro žáky na distanční výuce.


Dveře nízkoprahového zařízení Bedna v Příbrami zůstaly pro děti a teenagery otevřené i během letošní jarní a podzimní vlny pandemie. „Již po uzavření škol na jaře jsme se snažili informovat klienty o tom, že stále omezeně fungujeme,“ říká Kamila Zelená, koordinátorka Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež (NZDM) Bedna. A právě v té době se Bedna „připletla“ do cesty školačce Kátě.
 

 Premiantkou v doučování
„Káťa ještě před uzavřením NZDM projevila zájem o vytištění úkolů do školy. Nemá totiž doma ani počítač ani připojení k internetu,“ vypráví Kamila Zelená. Úkoly si Káťa odnesla domů k vypracování a dalších šest týdnů se s pracovníky Bedny neviděla. „Kvůli vládním nařízením jsme směli s dětmi pracovat jen online. Nebyla otevřená kontaktní místnost, klub a nemohli jsme ani do terénu,“ vysvětluje Kamila Zelená.
 
Po otevření terénní služby se zaměstnanci Bedny s Káťou setkali a prvotní pozitivní zprávy o dobrém zvládání školních povinností se nakonec ukázaly jako liché. „Káťa nedělala úkoly, které vyžadovaly internetové připojení, a přišla s horou nesplněných zadání. Společně jsme ji roztřídili a začali pracovat na tom, aby se zmenšila,“ popisuje Kamila Zelená. Během jara navštěvovala Káťa klub dvakrát týdně a nad prací zde strávila deset hodin.
 
Podzimní distanční výuku online plnila školačka v prostorách Bedny. Nejdříve s pomocí a později již zcela samostatně. Od říjnového uzavření škol do konce listopadu zvládla přes sedmdesát hodin výuky na dálku a doučování. „Káťa je svědomitá holka. Zpočátku jí ale chybělo větší sebevědomí a také bylo nutné dohnat resty z předchozích měsíců. Zároveň si potřebovala zvyknout na nový styl výuky a na to, že je to celé v jejích rukách,“ podotýká Kamila Zelená.
 

Za svoji snahu a píli si Káťa kromě titulu Královna doučování zasloužila i hmotnou odměnu. „Díky poukazu od firmy Hypnosis, která dlouhodobě zprostředkovává individuální finanční podporu našim klientům, si může vybrat cokoli, po čem touží,“ dodává Kamila Zelená.
 
Spolupracujeme se školami
Káťa patří mezi desítky dětí, které během podzimu využívaly služby NZDM Bedna ke zvládnutí distanční výuky. „Podařilo se nám získat potřebnou techniku a vytvořit prostor pro online připojení až pěti žáků současně. Rozpohybovala se také spolupráce se státními institucemi a příbramskými školami,“ uvádí Kamila Zelená.
 
Z 36 dětí, které školní povinnosti a doučování řešily v Bedně v říjnu, se jejich počet zvýšil na 41 v listopadu. Na žádosti výchovných poradců a třídních učitelů ze spolupracujících základních škol pracovníci také v terénu vyhledávali a kontaktovali rodiny a žáky, kteří z distanční výuky z různých důvodů vypadli.
 
Nasazení příbramského nízkoprahového zařízení ocenila například výchovná poradkyně Hana Rubá ze ZŠ Školní: „Bedna pomáhala při zařazení žáků školy do online výuky a doučování. Obratem jsme také dostávali zpětnou vazbu a děti se mohly opakovaně do Bedny vracet. Díky tomu se naši ‚offline‘ žáci ohrožení školním neúspěchem alespoň částečně zapojili do školních povinností.“
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz