Antivirotika proti covidu dostaly v Příbrami stovky lidí
31. října 2022 (12:25)
Již několik měsíců je možné v příbramské nemocnici získat lék Lagevrio, který pomáhá mírnit průběh onemocnění covid-19. Od 14. října je pak k dispozici i lék Paxlovid, který by měl být výrazně účinnější, má však více nežádoucích účinků a dá se předepsat výrazně užší skupině pacientů.
„Za poslední dva měsíce jsme vydali zhruba 400 léků Lagevrio a 30 léků Paxlovid, který ovšem máme k dispozici až od 14. října. U obou léků máme zásoby jen v jednotkách kusů, a to kvůli vysoké ceně i velmi dobré dostupnosti, kdy jsme schopni lék získat v řádu hodin,“ řekl dnes pribram.cz tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota. Ten dále doplnil, že počty vydaných léků se velmi liší dle aktuální epidemiologické situace.
Narůstá i zájem o očkování, kvůli kterému příbramská nemocnice rozšířila kapacitu v očkovacím centru během čtvrtků. V nemocnici je aktuálně hospitalizováno 9 pacientů s koronavirem. Často však koronavirus není primárním důvodem hospitalizace.
Podle ministra zdravotnictví Vladimíra Válka by mělo dojít ke zhoršení situace, a to především ve chvíli, kdy bude vrcholit epidemie chřipky a koronaviru v jeden okamžik. Nemocnice jsou na tyto scénáře po dřívějších zkušenostech s koronavirem připraveny.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Tvůrce kampaně Hrdina je v každém z nás: O dárcovství krve se moc nemluví a pořád je to chápáno trochu jako okrajová záležitost několika vyvolených
•Ředitel příbramského divadla: Začínáme skoro znovu
•Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení
Další články
HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30
Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se …
AKTUÁLNĚ
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují?
S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky
Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky …
SPORT
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.





