22. 8. svátek má Bohuslav

ANO v Příbrami má jasno o starostovi, měnit se má i místostarosta

3. května 2019   (13:17)
ANO v Příbrami má jasno o starostovi, měnit se má i místostarosta

Dnešní Vařekova slova nasvědčují tomu, že starostou by mohl být Jan Konvalinka.


Hnutí ANO v Příbrami má už jasno o nástupci starosty Jindřicha Vařeky, který se rozhodl rezignovat. Vařeka dnes řekl, že by ho měl nahradit někdo z nynějších členů rady. Kdo konkrétně to bude, zatím nechtěl říci. Změny lze podle něj čekat i na postu místostarosty.

"Jsme v podstatě dohodnuti, jenom ještě jeden z aktérů si nechal nějaký čas na rozmyšlenou, ale na 99 procent jasno máme. Jenom si nejsem jist, že budeme chtít zveřejnit to definitivní rozhodnutí dlouho předtím, než bude zastupitelstvo," uvedl Vařeka.

"Všichni zastupitelé za hnutí ANO se již shodli na jednom člověku. Ale nejde jen o post starosty, ale také jde o post místostarosty," dodal.

 Dnešní Vařekova slova nasvědčují tomu, že starostou by mohl být Konvalinka. "Mělo by dojít pouze k přeskupení v rámci rady, to by bylo naprosto ideální," uvedl Vařeka, který chce po rezignaci ohlášené na 20. května zůstat zastupitelem a řadovým radním. Chystané změny označil za "škatulata, hejbejte se". "Je to velmi pravděpodobná varianta," dodal.

V Příbrami vládne ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram, dohromady mají 15 z 25 mandátů. Radní za ODS Svatopluk Chrastina dnes řekl, že občanští demokraté ANO do výběru starosty nebudou mluvit. "My jsme jen přijali v místo v radě, ale v žádném případě nejsme koalice. My do toho vůbec nechceme a nebudeme mluvit," uvedl.

Důvodem starostovy rezignace je i úmrtí jeho otce Jindřicha Vařeky staršího, spoluzakladatele společnosti Ravak, která se zabývá výrobou koupelnového vybavení. Vařeka poukázal na to, že po smrti otce bylo nutné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku.

Zastupitel za opoziční TOP 09 Václav Švenda uvedl, že by starostovy důvody za jiných okolností přijal s plným pochopením a soucitem. Domnívá se však, že Vařeka nikdy neměl v úmyslu starostenský mandát dokončit a jeho úkolem bylo jen navnadit voliče, vyhrát volby a pak se vytratit. Vařeka to odmítl.

"Jsou zřejmě tací, kteří věděli, že můj otec zemře, což radikálně změní moji situaci, ale já jsem to nevěděl a vědět jsem to nemohl. Můj otec byl v plné formě, v plné síle, slavil devadesátiny, sjelo se půl světa na jeho narozeniny, aby mu gratulovali, a on všechny udivoval svojí vitalitou. Otec zemřel, nečekaně, zemřel v noci, zemřel doma - to jsou věci, které se nedaly očekávat," řekl dnes Vařeka.

O rezignaci starosty informoval jako první portál pribram.cz v článku: Jindřich Vařeka opouští post starosty města

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12) V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici Dopravu řídí hasiči kyvadlově 20. srpna 2019   (18:51) Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Uchazeči o funkci by měli mít vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního, technického nebo humanitního zaměření, manažerské schopnosti, zkušenost s řízením kolektivu a alespoň dvouletou praxi v územním samosprávném celku nebo příspěvkové organizaci. 20. srpna 2019   (15:59) Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Na místo míří zástupce Povodí Vltavy 20. srpna 2019   (13:58) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz