21. 10. svátek má Brigita

ANO v Příbrami má jasno o starostovi, měnit se má i místostarosta

3. května 2019   (13:17)
ANO v Příbrami má jasno o starostovi, měnit se má i místostarosta

Dnešní Vařekova slova nasvědčují tomu, že starostou by mohl být Jan Konvalinka.


Hnutí ANO v Příbrami má už jasno o nástupci starosty Jindřicha Vařeky, který se rozhodl rezignovat. Vařeka dnes řekl, že by ho měl nahradit někdo z nynějších členů rady. Kdo konkrétně to bude, zatím nechtěl říci. Změny lze podle něj čekat i na postu místostarosty.

"Jsme v podstatě dohodnuti, jenom ještě jeden z aktérů si nechal nějaký čas na rozmyšlenou, ale na 99 procent jasno máme. Jenom si nejsem jist, že budeme chtít zveřejnit to definitivní rozhodnutí dlouho předtím, než bude zastupitelstvo," uvedl Vařeka.

"Všichni zastupitelé za hnutí ANO se již shodli na jednom člověku. Ale nejde jen o post starosty, ale také jde o post místostarosty," dodal.

 Dnešní Vařekova slova nasvědčují tomu, že starostou by mohl být Konvalinka. "Mělo by dojít pouze k přeskupení v rámci rady, to by bylo naprosto ideální," uvedl Vařeka, který chce po rezignaci ohlášené na 20. května zůstat zastupitelem a řadovým radním. Chystané změny označil za "škatulata, hejbejte se". "Je to velmi pravděpodobná varianta," dodal.

V Příbrami vládne ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram, dohromady mají 15 z 25 mandátů. Radní za ODS Svatopluk Chrastina dnes řekl, že občanští demokraté ANO do výběru starosty nebudou mluvit. "My jsme jen přijali v místo v radě, ale v žádném případě nejsme koalice. My do toho vůbec nechceme a nebudeme mluvit," uvedl.

Důvodem starostovy rezignace je i úmrtí jeho otce Jindřicha Vařeky staršího, spoluzakladatele společnosti Ravak, která se zabývá výrobou koupelnového vybavení. Vařeka poukázal na to, že po smrti otce bylo nutné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku.

Zastupitel za opoziční TOP 09 Václav Švenda uvedl, že by starostovy důvody za jiných okolností přijal s plným pochopením a soucitem. Domnívá se však, že Vařeka nikdy neměl v úmyslu starostenský mandát dokončit a jeho úkolem bylo jen navnadit voliče, vyhrát volby a pak se vytratit. Vařeka to odmítl.

"Jsou zřejmě tací, kteří věděli, že můj otec zemře, což radikálně změní moji situaci, ale já jsem to nevěděl a vědět jsem to nemohl. Můj otec byl v plné formě, v plné síle, slavil devadesátiny, sjelo se půl světa na jeho narozeniny, aby mu gratulovali, a on všechny udivoval svojí vitalitou. Otec zemřel, nečekaně, zemřel v noci, zemřel doma - to jsou věci, které se nedaly očekávat," řekl dnes Vařeka.

O rezignaci starosty informoval jako první portál pribram.cz v článku: Jindřich Vařeka opouští post starosty města

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Chov ovcí v lesoparku skončil, lidé je pozabíjeli. V minizoo na Nováku hrozí obdobná situace Chov ovcí v lesoparku skončil, lidé je pozabíjeli. V minizoo na Nováku hrozí obdobná situace Krmit zvířata v příbramském minizoo je zakázáno, lidé jim přesto dávají 21. října 2019   (06:22) Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok. 20. října 2019   (19:55) Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky V Kosově Hoře vandalové opakovaně ničí obecní park 20. října 2019   (16:23) Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Původní záměr využití papírových tašek se neosvědčil, lidé je používali jednorázově. 20. října 2019   (13:02) Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Slunečním paprskům sice neodzvonilo, zodpovědní řidiči ale už teď přemýšlí o tom, kdy přezují na zimní pneumatiky. 20. října 2019   (11:34) Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Na dnešní den připadá Havelské posvícení. Drží se především tam, kde není známé přesné datum posvěcení kostela 20. října 2019   (08:49) Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Na výlovu se podílelo patnáct rybářů. 20. října 2019   (06:40) Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Obděnický kostel patří k nejstarším církevním stavbám v regionu 19. října 2019   (17:08) Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Video zveřejnili na sociální síti 19. října 2019   (10:07) Nepřehlédněte Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotek 19. října 2019   (09:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz