25. 5. svátek má Viola

ANO v Příbrami má jasno o starostovi, měnit se má i místostarosta

3. května 2019   (13:17)
ANO v Příbrami má jasno o starostovi, měnit se má i místostarosta

Dnešní Vařekova slova nasvědčují tomu, že starostou by mohl být Jan Konvalinka.


Hnutí ANO v Příbrami má už jasno o nástupci starosty Jindřicha Vařeky, který se rozhodl rezignovat. Vařeka dnes řekl, že by ho měl nahradit někdo z nynějších členů rady. Kdo konkrétně to bude, zatím nechtěl říci. Změny lze podle něj čekat i na postu místostarosty.

"Jsme v podstatě dohodnuti, jenom ještě jeden z aktérů si nechal nějaký čas na rozmyšlenou, ale na 99 procent jasno máme. Jenom si nejsem jist, že budeme chtít zveřejnit to definitivní rozhodnutí dlouho předtím, než bude zastupitelstvo," uvedl Vařeka.

"Všichni zastupitelé za hnutí ANO se již shodli na jednom člověku. Ale nejde jen o post starosty, ale také jde o post místostarosty," dodal.

 Dnešní Vařekova slova nasvědčují tomu, že starostou by mohl být Konvalinka. "Mělo by dojít pouze k přeskupení v rámci rady, to by bylo naprosto ideální," uvedl Vařeka, který chce po rezignaci ohlášené na 20. května zůstat zastupitelem a řadovým radním. Chystané změny označil za "škatulata, hejbejte se". "Je to velmi pravděpodobná varianta," dodal.

V Příbrami vládne ANO s ODS a Příbramáky pro Příbram, dohromady mají 15 z 25 mandátů. Radní za ODS Svatopluk Chrastina dnes řekl, že občanští demokraté ANO do výběru starosty nebudou mluvit. "My jsme jen přijali v místo v radě, ale v žádném případě nejsme koalice. My do toho vůbec nechceme a nebudeme mluvit," uvedl.

Důvodem starostovy rezignace je i úmrtí jeho otce Jindřicha Vařeky staršího, spoluzakladatele společnosti Ravak, která se zabývá výrobou koupelnového vybavení. Vařeka poukázal na to, že po smrti otce bylo nutné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku.

Zastupitel za opoziční TOP 09 Václav Švenda uvedl, že by starostovy důvody za jiných okolností přijal s plným pochopením a soucitem. Domnívá se však, že Vařeka nikdy neměl v úmyslu starostenský mandát dokončit a jeho úkolem bylo jen navnadit voliče, vyhrát volby a pak se vytratit. Vařeka to odmítl.

"Jsou zřejmě tací, kteří věděli, že můj otec zemře, což radikálně změní moji situaci, ale já jsem to nevěděl a vědět jsem to nemohl. Můj otec byl v plné formě, v plné síle, slavil devadesátiny, sjelo se půl světa na jeho narozeniny, aby mu gratulovali, a on všechny udivoval svojí vitalitou. Otec zemřel, nečekaně, zemřel v noci, zemřel doma - to jsou věci, které se nedaly očekávat," řekl dnes Vařeka.

O rezignaci starosty informoval jako první portál pribram.cz v článku: Jindřich Vařeka opouští post starosty města

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32) PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz