2. 5. svátek má Zikmund

1.FK se na Letné držel statečně, nakonec ale inkasoval třikrát, Radek Voltr se "červenal"

4. srpna 2019   (21:46)
1.FK se na Letné držel statečně, nakonec ale inkasoval třikrát, Radek Voltr se "červenal"

AC Sparta Praha - 1.FK Příbram 3:0 (2:0) V neděli 4. srpna zavítala ve 4. kole FORTUNA:LIGY Příbram na Letnou.


Manko v podobě dvou branek mohl snížit Martin Zeman, penaltu však nedal
Příbram odcestovala na Letnou s bilancí zcela shodnou té, kterou měla po třech kolech domácí Sparta. Oba týmy navíc první dva zápasy odehrály na vlastním stadiónu. Trenér Roman Nádvorník ve středové řadě vsadil shodou okolností na sparťanského odchovance Pavla Hájka místo Michala Škody, přitom ten byl před utkáním se dvěma brankami nejlepším střelcem týmu v úvodu sezóny.
Do první pěkné šance se dostali ve 3. minutě domácí, kdy Kangova prudká rána mířila do horního rohu branky, kterou výborným zákrokem zneškodnil brankář Marek Boháč. V 19. minutě skončila souhra Martina Zemana s Honzou Rezkem centrem od rohového praporku, po kterém se právě Honza opřel do balónu a trefil ho přímo z voleje, ale brankář Florin Nita jeho ránu dokázal zachytit. A tak udeřili ve 28. minutě domácí fotbalisté. Guélor Kanga centrem z rohu našel hlavu Costy a sparťanský kapitán uklidil balon přesně pod břevno – 1:0.
O deset minut později se pískala penalta za jásotu většiny fanoušků na Letné. K její exekuci se postavil gabonský fotbalista Kanga, na jehož umístěnou střelu brankář Marek Boháč nedosáhl – 2:0.
Před koncem prvního poločasu ještě mohl snížit stav na 2:1, taktéž z penalty Martin Zeman, ale bohužel vyhořel na brankářovi Nitovi.
Manko v podobě dvou branek mohl snížit Martin …

Další penalta, branka a ještě červená karta
Druhý poločas začali aktivněji hosté. Martin Zeman odcentroval balon na Marka Alvira, který zcela osamocen před brankářem Nitou svoji šanci neproměnil. V další šanci byl po Polidarově prodlouženém centru Martin Zeman, který se povedeně opřel do míče, ale jeho rána prosvištěla těsně nad břevnem. Žádná šance příbramského celku se do 80. minuty neujala a právě v té době se pískala již třetí penalta v zápase!
Malou domů Mihaila Cmiljanoviće před brankářem Markem Boháčem vystihl Benjamin Tetteh, kterého Marek podrazil. Rozhodčí Pechanec neměl jinou možnost, než ukázat na penaltový puntík. A kdo jiný se jí zhostil než Guélor Kanga3:0.
Závěr utkání měl ještě hořkou pachuť v podobě červené karty, kterou dostal Radek Voltr za faul skluzem u rohového praporku na Michala Sáčka. Další zápas hraje Příbram doma, v sobotu 10. srpna od 17 hodin, proti Českým Budějovicím.
Další penalta, branka a ještě červená …
Branky: 28. Costa (Kanga), 39. Kanga (pen.), 80. Kanga (pen.)

Karty: ŽK: 1. Tregler (PRI), 32. Cmiljanović (PRI) ČK: 84. Voltr (PRI)

Neproměněná penalta: 42. Ma. Zeman (PRI), brankář Nita zneškodnil

AC Sparta Praha: Nita – Sáček, Štetina, Costa (C), Matěj Hanousek – L. Krejčí – Hložek (86. Graiciar), Trávník (75. M. Hašek), Kanga, Plavšić – Kozák (68. Tetteh).
Náhradníci: Heča – Semih Kaya, Radaković, Graiciar, M. Hašek, Tetteh, Juliš.

1.FK Příbram: Boháč – Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanović – Alvir (68. Michal Škoda), Jan Rezek (C), Soldát, Hájek (62. Voltr), Ma. Zeman (79. Antwi) – Polidar.
Náhradníci: Kočí – Antwi, Januška, Kilián, Michal Škoda, T. Jablonský, Voltr.

Rozhodčí: Pechanec – Moláček, Hájek

Diváci: 11 007

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: daš, foto: facebook 1.FK Příbram








Další články

Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se … POZNÁVÁME BRDY Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala … SPORT SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ … SPORT Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala od 1. května plavební sezona. O víkendu Povodí … AKTUÁLNĚ První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První květen. Datum, které ve světě znamená protesty, průvody a připomínku dělnických … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury O víkendu se můžete pěšky vydat na Vysokou za Dvořákem, vyrazit na pochod kolem … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Nedostatek parkovacích míst je dlouhodobý problém většiny českých měst — a Příbram … AKTUÁLNĚ Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších … ZAJÍMAVOSTI Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí … NEPŘEHLÉDNĚTE
Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz