26. 10. svátek má Erik
Známe budoucí podobu Milínské ulice v Příbrami

Nepřehlédněte
15. července 2021   (06:30)
Známe budoucí podobu Milínské ulice v Příbrami
foto: MěÚ Příbram/poskytnuto redakci k volnému užití

Celková rekonstrukce přinese v této lokalitě nová parkovací místa, zajásají i cyklisté.


Dlouho očekávaná rekonstrukce Milínské ulice v Příbrami je na spadnutí. Radnice si od ní slibuje zvýšení bezpečnosti a zklidnění dopravy. Zároveň by měla přinést i více parkovacích míst. Práce na výměně sítí začnou v srpnu, potrvají několik měsíců a vyžádají si téměř 21 milionů korun bez DPH. Následně dojde k výběru zhotovitele stavebních prací a samotná rekonstrukce by měla začít v roce 2024. Řidiči se proto musejí obrnit trpělivostí a počítat s dopravními uzavírkami.

Práce na výměně sítí začnou v srpnu a bude je provádět společnost 1. SčV. Stavba je rozdělena do tří etap, které si vyžádají uzavírky. První etapa se dotkne spodní části Dlouhé ulice od křižovatky s Milínskou po budovu bývalé základní školy. Druhá etapa se uskuteční již přímo v Milínské ulici, a to mezi křižovatkami ulic Dlouhá a Alešova. Ve třetí etapě se stavba posune mezi ulice Alešova a Mixova.
Práce na výměně sítí začnou v srpnu a bude je …
foto: MěÚ Příbram/poskytnuto redakci k volnému užití

Akce se podle místostarosty Martina Buršíka neobejde bez dopravních uzavírek, které budou komplikovat také parkování. Pro odstavení aut bude uvolněno parkoviště na Flusárně. "Způsobené komplikace nás mrzí, ale jiným způsobem nutnou výměnu potrubí není možné udělat," řekl Buršík.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podle Martina Bučka začne s rekonstrukcí této důležité tepny po dokončení prací na vodohospodářských sítích, nejdříve však v roce 2024. Předtím bude rekonstrukcí procházet most v Husově ulici. Pokud by došlo k souběhu obou stavebních prací, hrozil by v Příbrami dopravní kolaps.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podle …
foto: MěÚ Příbram/poskytnuto redakci k volnému užití


Buček uvedl, že ŘSD pravidelně komunikuje s radnicí a snaží se, aby akce ŘSD i města byly maximálně koordinovány. "Skutečností však zůstává, že opravě silnice I/66 musí předcházet realizace investice města Příbram a dokončení plánované rekonstrukce kanalizace," sdělil Buček.
Buček uvedl, že ŘSD pravidelně komunikuje s …
foto: MěÚ Příbram/poskytnuto redakci k volnému užití

Celková rekonstrukce přinese v této lokalitě nová parkovací místa. V bezejmenné ulici (slepé rameno od Mixovy ulice) bude počet míst navýšen o devět, celkově zde zaparkuje 22 řidičů.
V další bezejmenné ulici (ve směru na Milín) přibude 13 míst a po dokončení rekonstrukce zde najde parkování 26 řidičů. Na vjezdu do Průběžné ulice bude ze současných devíti podélných stání vybudováno 13 šikmých. Další místa (35) vybuduje město na parkovišti u Čekalikovského rybníka. Naopak nebude povoleno parkování v esíčku naproti pneuservisu Hajný.
V další bezejmenné ulici (ve směru na …
foto: MěÚ Příbram/poskytnuto redakci k volnému užití

Příbram dále zamýšlí vybudovat parkovací dům naproti křižovatce s Dlouhou ulicí na parkovišti poblíž obchodního centra Skalka. Budova by měla mít kapacitu více než 200 míst, město má k projektu zatím zpracovanou technickou studii proveditelnosti.
Příbram dále zamýšlí vybudovat parkovací dům …
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Další parkovací dům je plánovaný na Rynečku. Situace je tam ale složitá kvůli pozemkům, které město vykupuje od soukromých vlastníků. U některých pozemků výkup zdržuje dědické řízení. Pokud by vyšel projekt v Milínské ulici, od stavby na Rynečku by radnice zřejmě upustila.
 
Kapacita parkovacího domu na autobusovém nádraží má být kolem 180 míst, součástí projektu je i vybudování cykloboxů. Příprava ale také není jednoduchá. Radnice v minulosti neuspěla s žádostí o dotaci a zároveň vede právní spor s kanceláří, která měla zpracovat projektovou dokumentaci. Soudní jednání bylo odročeno na srpen, podle Buršíka však nemá vliv na to, zda město parkovací dům postaví či nikoliv.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz