2. 8. svátek má Gustav
Známe budoucí podobu Milínské ulice v Příbrami

Nepřehlédněte
15. července 2021   (06:30)
Známe budoucí podobu Milínské ulice v Příbrami
foto: MěÚ Příbram/poskytnuto redakci k volnému užití

Celková rekonstrukce přinese v této lokalitě nová parkovací místa, zajásají i cyklisté.


Dlouho očekávaná rekonstrukce Milínské ulice v Příbrami je na spadnutí. Radnice si od ní slibuje zvýšení bezpečnosti a zklidnění dopravy. Zároveň by měla přinést i více parkovacích míst. Práce na výměně sítí začnou v srpnu, potrvají několik měsíců a vyžádají si téměř 21 milionů korun bez DPH. Následně dojde k výběru zhotovitele stavebních prací a samotná rekonstrukce by měla začít v roce 2024. Řidiči se proto musejí obrnit trpělivostí a počítat s dopravními uzavírkami.

Práce na výměně sítí začnou v srpnu a bude je provádět společnost 1. SčV. Stavba je rozdělena do tří etap, které si vyžádají uzavírky. První etapa se dotkne spodní části Dlouhé ulice od křižovatky s Milínskou po budovu bývalé základní školy. Druhá etapa se uskuteční již přímo v Milínské ulici, a to mezi křižovatkami ulic Dlouhá a Alešova. Ve třetí etapě se stavba posune mezi ulice Alešova a Mixova.
Práce na výměně sítí začnou v srpnu a bude je …
foto: MěÚ Příbram/poskytnuto redakci k volnému užití

Akce se podle místostarosty Martina Buršíka neobejde bez dopravních uzavírek, které budou komplikovat také parkování. Pro odstavení aut bude uvolněno parkoviště na Flusárně. "Způsobené komplikace nás mrzí, ale jiným způsobem nutnou výměnu potrubí není možné udělat," řekl Buršík.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podle Martina Bučka začne s rekonstrukcí této důležité tepny po dokončení prací na vodohospodářských sítích, nejdříve však v roce 2024. Předtím bude rekonstrukcí procházet most v Husově ulici. Pokud by došlo k souběhu obou stavebních prací, hrozil by v Příbrami dopravní kolaps.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podle …
foto: MěÚ Příbram/poskytnuto redakci k volnému užití


Buček uvedl, že ŘSD pravidelně komunikuje s radnicí a snaží se, aby akce ŘSD i města byly maximálně koordinovány. "Skutečností však zůstává, že opravě silnice I/66 musí předcházet realizace investice města Příbram a dokončení plánované rekonstrukce kanalizace," sdělil Buček.
Buček uvedl, že ŘSD pravidelně komunikuje s …
foto: MěÚ Příbram/poskytnuto redakci k volnému užití

Celková rekonstrukce přinese v této lokalitě nová parkovací místa. V bezejmenné ulici (slepé rameno od Mixovy ulice) bude počet míst navýšen o devět, celkově zde zaparkuje 22 řidičů.
V další bezejmenné ulici (ve směru na Milín) přibude 13 míst a po dokončení rekonstrukce zde najde parkování 26 řidičů. Na vjezdu do Průběžné ulice bude ze současných devíti podélných stání vybudováno 13 šikmých. Další místa (35) vybuduje město na parkovišti u Čekalikovského rybníka. Naopak nebude povoleno parkování v esíčku naproti pneuservisu Hajný.
V další bezejmenné ulici (ve směru na …
foto: MěÚ Příbram/poskytnuto redakci k volnému užití

Příbram dále zamýšlí vybudovat parkovací dům naproti křižovatce s Dlouhou ulicí na parkovišti poblíž obchodního centra Skalka. Budova by měla mít kapacitu více než 200 míst, město má k projektu zatím zpracovanou technickou studii proveditelnosti.
Příbram dále zamýšlí vybudovat parkovací dům …
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Další parkovací dům je plánovaný na Rynečku. Situace je tam ale složitá kvůli pozemkům, které město vykupuje od soukromých vlastníků. U některých pozemků výkup zdržuje dědické řízení. Pokud by vyšel projekt v Milínské ulici, od stavby na Rynečku by radnice zřejmě upustila.
 
Kapacita parkovacího domu na autobusovém nádraží má být kolem 180 míst, součástí projektu je i vybudování cykloboxů. Příprava ale také není jednoduchá. Radnice v minulosti neuspěla s žádostí o dotaci a zároveň vede právní spor s kanceláří, která měla zpracovat projektovou dokumentaci. Soudní jednání bylo odročeno na srpen, podle Buršíka však nemá vliv na to, zda město parkovací dům postaví či nikoliv.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz