vývoj COVID-19
19. 1. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 9
Bohutín 15
Borotice 7
Březnice 52
Buková u Pb 9
Bukovany 2
Čenkov 8
Cetyně 2
Chotilsko 5
Chrást 3
Chraštice 1
Čím 8
Daleké Dušníky 2
Dlouhá Lhota 1
Dobříš 111
Dolní Hbity 20
Drahenice 2
Drahlín 9
Drásov 5
Drevníky 2
Dubenec 7
Dublovice 14
Dubno 2
Háje 5
Hluboš 9
Hřiměždice 10
Hudčice 2
Hvožďany 14
Jablonná 8
Jesenice 15
Jince 15
Kamýk n. V. 8
Klučenice 8
Kňovice 2
Korkyně 3
Kosova H. 10
Kotenčice 1
Koupě 2
Kozárovice 2
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 8
Lazsko 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 10
M. Hraštice 17
Milín 34
Modřovice 1
Mokrovraty 18
Nalžovice 8
Narysov 8
Nechvalice 14
Nečín 6
Nedrahovice 4
Nepomuk 5
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 5
Nové Dvory 7
Nový Knín 19
Občov 4
Obecnice 28
Obořiště 13
Obory 1
Osečany 1
Ostrov 4
Ouběnice 2
Pečice 1
Petrovice 16
Pičín 9
Počaply 5
Počepice 6
Podlesí 14
Příbram 342
Příčovy 3
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 46
Rybníky 1
Sádek 4
Sedlčany 50
Sedlec-Prč. 33
Smolotely 8
Solenice 8
Stará Huť 10
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 5
Svatý Jan 7
Svojšice 3
Tochovice 20
Třebsko 8
Tušovice 1
Velká Lečice 1
Věšín 8
Višňová 7
Volenice 7
Voznice 7
Vrančice 1
Vranovice 6
Vševily 2
Vys. Chlumec 8
Vysoká u Příbramě 2
Zalužany 8
Zduchovice 1
Zledovatělé silnice dělají problémy řidičům, na řadě míst došlo k nehodám

Doprava
3. prosince 2020   (08:19)
Zledovatělé silnice dělají problémy řidičům, na řadě míst došlo k nehodám

Policisté na Příbramsku řeší hned několik dopravních nehod.


Řidiče ve čtvrtek ráno trápí na řadě míst zledovatělé silnice. V Občově skončil nákladní vůz v příkopu, na dálnici D4 havarovalo auto do svodidel, u Modřovic narazilo auto do sypače a na výjezdu z masokombinátu v Příbrami komplikovala provoz nehoda dvou osobních vozidel.

První ranní nehoda se stala po šesté hodině v obci Kamýk nad Vltavou. Po průjezdu levotočivé zatáčky došlo ke střetu dvou vozidel, nikdo nebyl zraněn.
Před sedmou hodinou skončil v Občově nákladní vůz v příkopu, ani zde neutrpěl řidič zranění. Nehodu komplikuje fakt, že ve vozidle je osm býků. Na místo jede náhradní doprava.
 
Před sedmou hodinou skončil v Občově nákladní …
Krátce po sedmé hodině se střetla dvě auta v Jinecké ulici na výjezdu z masokombinátu. Zde byli i hasiči, kteří likvidovali unikající provozní kapaliny. Jeden jízdní pruh byl neprůjezdný.

K dalšímu omezení dopravy došlo na 17,5. kilometru dálnice D4. Ve směru na Příbram skončilo auto ve středových svodidlech. „Nehoda se obešla bez zranění, řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem,“ řekla pribram.cz policejní mluvčí Monika Schindlová.
Nárazem do sypače ukončila svou jízdu řidička u obce Modřovice před osmou hodinou. Pravděpodobná příčina střetu je nedobrzdění.
Nárazem do sypače ukončila svou jízdu řidička …
Na silnici mezi Hluboší a Kardavcem došlo po osmé hodině ke střetu dvou vozidel. Po bočním nárazu skončila obě auta částečně mimo komunikaci. Záchranná služba přepravila do příbramské nemocnice dva pasažéry.
Na silnici mezi Hluboší a Kardavcem došlo po …
Policisté upozorňují, že na zimních cestách je naprosto klíčový typ pneumatik a styl jízdy. „Sníh nebo námraza na vozovce oproti suchému asfaltu výrazně snižují trakci pneumatik, a to i zimních. Samozřejmostí je, že asfalt souvisle pokrytý ledem, je mnohem záludnější i než souvislá vrstva vody v létě. Led můžeme čekat i pod souvislou vrstvou sněhu. Když nebudeme pořádně vnímat chování svého automobilu nebo nepřizpůsobíme jízdu tomuto riziku, nejspíš si toho všimneme, až když bude pozdě,“ upozorňují policisté.
Velmi důležité je také předvídat situaci. Zvlášť v zimě, kdy se podmínky na silnici mohou velmi rychle měnit. „Nejznámější a zároveň největší hrozbou jsou mosty, na nichž namrzá asfalt dřív než ve volném terénu. Může za to zpravidla větší vlhkost na mostu a v jeho okolí a pak také prostý fakt, že mostovka není tepelně izolovaná půdou,“ říkají policisté a dodávají, že podobné nebezpečí jako mosty skýtá silnice v lese nebo v místech, která leží dlouhodobě ve stínu. Ve volném terénu nás zase může překvapit navátý sníh na silnici.
V případě dalších dopravních komplikací bude článek aktualizován.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Vařeka: Městské budovy nám padají na hlavu. Raději investujeme do ruiny na Šumavě? Vařeka: Městské budovy nám padají na hlavu. Raději investujeme do ruiny na Šumavě? Video: Schvalování návrhu prodeje chaty na šumavském Zadově předcházela tříhodinová debata, místy velmi bouřlivá. Radní Příbrami Jindřich Vařeka reagoval na příspěvek bývalého městského ekonoma Václava Dvořáka. 19. ledna 2021   (21:01) Některá oddělení příbramské nemocnice povolují návštěvy Některá oddělení příbramské nemocnice povolují návštěvy Nutné je splnit mnoho hygienických opatření. 19. ledna 2021   (18:08) V areálu nemocnice na Zdaboři vznikne velkokapacitní očkovací centrum V areálu nemocnice na Zdaboři vznikne velkokapacitní očkovací centrum Středočeský kraj začal připravovat velkokapacitní očkovací centra 19. ledna 2021   (15:50) Do Chotilska spěchal vrtulník pro opařené dítě Do Chotilska spěchal vrtulník pro opařené dítě Operační středisko středočeské záchranky přijalo v úterý před 12. hodinou oznámení o opaření dítěte v obci Chotlisko na Příbramsku. Na místo vyjela pozemní posádka, vzhlédl i vrtulník. 19. ledna 2021   (13:27) Kdo bude držet hubu a krok, dostane. Kdo ne, nedostane vůbec nic, řekl majitel jineckého pivovaru Kdo bude držet hubu a krok, dostane. Kdo ne, nedostane vůbec nic, řekl majitel jineckého pivovaru Chcípl PES se má stát politickým hnutím, restaurace budou buňkami 19. ledna 2021   (11:37) Petr Větrovský připomene v dokumentu příběh fotbalisty Kollera Petr Větrovský připomene v dokumentu příběh fotbalisty Kollera Sportovní snímek s názvem Jan Koller - příběh obyčejného kluka by měl mít českou premiéru 3. února. 19. ledna 2021   (08:30) Příbram nebude prodávat chatu Granit na šumavském Zadově Příbram nebude prodávat chatu Granit na šumavském Zadově Gymnázium pod Svatou Horou otevře i v novém školním roce Gymnázium pod Svatou Horou otevře i v novém školním roce Podle radního Středočeského kraje pro školství Milana Váchy nedojde po dnešním jednání ke sloučení obou příbramských gymnázií až tak rychle. 18. ledna 2021   (20:43) Školy budou v současném režimu pokračovat i příští týden Školy budou v současném režimu pokračovat i příští týden Aktuálně jsou otevřené pouze mateřské a speciální školy a první a druhé třídy škol základních. 18. ledna 2021   (18:18)
Finanční výbor v Příbrami je prozatím bez předsedy Finanční výbor v Příbrami je prozatím bez předsedy Na prosincovém jednání zastupitelstva města byly politické subjekty vyzvány k nominaci předsedy a člena finančního výboru. Nominace přišla pouze jedna. 18. ledna 2021   (18:05)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz