26. 4. svátek má Oto

Žena na cestách – sama s batohem

ROZHOVOR
13. listopadu 2018   (06:02)
Žena na cestách – sama s batohem

„Spali jsme v plovoucí vesnici a měli štěstí, protože jsme viděli divokou slonici.“


Po šesti letech agenturního života si dala Jarmila Řehořková pauzu v kariéře, sbalila batoh a vyrazila na sólo jízdu. Během devíti měsíců navštívila několik zemí Evropy, Asie a Austrálii. O svých cestách a zážitcích bude dnes v 18 hodin vyprávět v Městské knihovně v Dobříši. Vstupné 60 korun půjde částečně na konto Lékařů bez hranic.

Kde se vzal nápad cestovat po světě a navíc sama jen s batohem na zádech?

Na cestování jsem závislá odmalička, ráda objevuji nová místa a slýchám příběhy z různých koutů světa. Cestování mi otevírá obzory a dělá ze mě tolerantnějšího a bohatšího člověka. V minulosti jsem studovala v Dublinu a absolvovala dobrovolnické workcampy INEX-SDA v Srbsku, Slovinsku a Itálii, každá tato zkušenost mi dala ohromné zážitky a zkušenosti. Rozhodla jsem se po 6 letech opustit kancelářskou práci, která mě vyčerpala, a načerpat novou energii cestováním. Nevadí mi být sama a pro dlouhodobé cestování mi to vyhovovalo. Když člověk cestuje sám, má to plusy i mínusy, ale daleko častěji přijdete do kontaktu s místními a dalšími cestovateli.

Které nejkrásnější a naopak nejkrušnější chvíle jste prožila?

Nejkrásnější bylo asi vidět klokany za úsvitu v Austrálii a koaly. Obecně příroda Austrálie mě dostala. Občas bylo krásné, když se na mě někdo jen usmál nebo nečekaně pomohl třeba najít cestu atd. Nejhorší byla cestovatelská krize po měsíci v Asii, kdy jsem si uvědomila, že je třeba zvolnit a pravidelně odpočívat.

Co bylo nejsilnějším zážitkem z Thajska nebo Maljsie?

V Thajsku byl úžasný pobyt na jezeru v NP Khao Sok. Spali jsme v plovoucí vesnici a měli štěstí, protože jsme viděli divokou slonici. V Malajsii jsem byla svědkem svátku Thaipusam.

Jaký byl návrat do reality?

Přijela jsem v červnu, byla jsem doma dva měsíce a srpen strávila v Barceloně. V průběhu této doby se ke mně dostala velmi zajímavá práce, vlastně trochu náhodou. Den po návratu z Barcelony jsme se na práci dohodli. Setkání s reálným světem ale byl ze začátku trochu šok, chvilku mi trvalo se vzpamatovat.

Cestovatelka z Dobříše se s vámi dnes večer podělí o mnoho zážitků, přijďte nahlédnout „do fotoalba“ z Thajska, Malajsie a Singapuru. 27. listopadu vám představí Filipíny, Austrálii, Tchaj-wan a Hongkong.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz