25. 1. svátek má Miloš

Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi

22. listopadu 2019   (15:54)
Dalších 5 fotografií v galeriiZbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi

Pracovníci technických služeb v těchto dnech provádí úklid celého prostoru v okolí tzv. Malé Kaňky


Pramení za Konětopy, protéká celou Příbramí a u Trhových Dušníků se vlévá do řeky Litavky. Zatímco v minulosti bylo údolí Příbramského potoka intenzivně využíváno jako energetická páteř pro hornickou činnost, dnes slouží především k odpočinku. V rámci projektu Zelená páteř město provádí revitalizaci celého údolí všude tam, kde to jen trochu jde. V současné chvíli se pracuje v okolí Čekalíkovského rybníka.

Čekalíkovský rybník, mezi místními známý též jako Malá Kaňka, leží v blízkosti klidové zóny Ryneček. V rámci obnovy zelené páteře města dojde k revitalizaci nejen samotného rybníka, ale i jeho blízkého okolí. V této souvislosti město odkoupilo pozemek, na kterém stály zahrádky soukromých vlastníků.

Pracovníci technických služeb v těchto dnech provádí demolici zbývajících objektů a úklid celého prostoru včetně prořezu náletových dřevin. Poté se rozhodne, jakou vegetaci bude možné zachovat a podle potřeby se provede doplňková výsadba.

Město také pracuje na propojení zelené páteře s přilehlým lesoparkem Padák a Hatě. 

V současné době došlo k instalaci nové dřevěné lávky přes potok u rybníka Kaňka. Celá stavba by měla být dokončena do konce listopadu, v prosinci bude zkolaudována a uvedena do provozu.

Projekt Přes Kaňku bezpečně na Padák obsadil v loňském roce třetí místo v hlasování o participativním rozpočtu města. Zahrnuje jak úpravu stávající zeleně, tak vybudování nového chodníku a místa s odpočinkovou částí, kde bude přístřešek s posezením a vyhlídkové molo na rybník Kaňka.

Pramení za Konětopy, protéká celou Příbramí a …

Fotogalerie

Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi () Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi (1) Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi (2) Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi (3) Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Chcete rušit noční klid venkovní zábavou nebo koncertem? Nastal čas podat žádost Chcete rušit noční klid venkovní zábavou nebo koncertem? Nastal čas podat žádost Zastupitelstvo města Příbrami každý rok přijímá Obecně závaznou vyhlášku o nočním klidu. Nyní nastala doba, kdy je možné podávat náměty na udělení výjimky z této vyhlášky. 25. ledna 2020   (09:27) Na Nováku se pracuje i v zimě, buduje se zde litorální pásmo Na Nováku se pracuje i v zimě, buduje se zde litorální pásmo Město již delší dobu hledá způsob, jak zlepšit kvalitu vody v Novém rybníku. 25. ledna 2020   (07:01) Orlík prokoukne. Na únor jsou v plánu dvě velké úklidové akce Orlík prokoukne. Na únor jsou v plánu dvě velké úklidové akce „V plánu jsou dvě úklidové akce, a to ve středu 5. února a v sobotu 15. února," uvedl Hugo Roldán, tiskový mluvčí Povodí Vltavy 24. ledna 2020   (18:35) Chřipka útočí, Příbram je na prahu vyhlášení epidemie Chřipka útočí, Příbram je na prahu vyhlášení epidemie V rámci Středočeského kraje je nejvyšší nemocnost na Příbramsku 24. ledna 2020   (15:31) Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Policisté zveřejnili podrobnou statistiku trestných činů spáchaných na Příbramsku. 24. ledna 2020   (13:53) Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Termíny, kdy se v datu objevují stejná čísla, stále lákají snoubence. Letos tomu nebude jinak. 24. ledna 2020   (11:25) Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Park se rozkládá na necelém hektaru plochy a tvoří ho čtyři desítky nově vysazených stromů, trávníky, trvalkové záhony, zpevněné mlatové cesty a dětské hřiště. 24. ledna 2020   (08:51) I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně Podle odborníků se jedná o stavbu ojedinělou. V rámci celé České republiky se takovýchto staveb příliš mnoho nedochovalo 24. ledna 2020   (05:55) Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Milovníci zimního počasí marně čekají na příchod sněhových vloček. Podle aktualizované předpovědi se mají teploty blížit spíše těm obvyklým jarním. 23. ledna 2020   (17:30) Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí První veřejné čtení z knihy Díra v hlavě mi ukázala cestu se uskuteční dnes v příbramské knihovně 23. ledna 2020   (15:10)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz