6. 8. svátek má Oldřiška
Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi

22. listopadu 2019   (15:54)
Dalších 5 fotografií v galeriiZbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi

Pracovníci technických služeb v těchto dnech provádí úklid celého prostoru v okolí tzv. Malé KaňkyPramení za Konětopy, protéká celou Příbramí a u Trhových Dušníků se vlévá do řeky Litavky. Zatímco v minulosti bylo údolí Příbramského potoka intenzivně využíváno jako energetická páteř pro hornickou činnost, dnes slouží především k odpočinku. V rámci projektu Zelená páteř město provádí revitalizaci celého údolí všude tam, kde to jen trochu jde. V současné chvíli se pracuje v okolí Čekalíkovského rybníka.

Čekalíkovský rybník, mezi místními známý též jako Malá Kaňka, leží v blízkosti klidové zóny Ryneček. V rámci obnovy zelené páteře města dojde k revitalizaci nejen samotného rybníka, ale i jeho blízkého okolí. V této souvislosti město odkoupilo pozemek, na kterém stály zahrádky soukromých vlastníků.

Pracovníci technických služeb v těchto dnech provádí demolici zbývajících objektů a úklid celého prostoru včetně prořezu náletových dřevin. Poté se rozhodne, jakou vegetaci bude možné zachovat a podle potřeby se provede doplňková výsadba.

Město také pracuje na propojení zelené páteře s přilehlým lesoparkem Padák a Hatě. 

V současné době došlo k instalaci nové dřevěné lávky přes potok u rybníka Kaňka. Celá stavba by měla být dokončena do konce listopadu, v prosinci bude zkolaudována a uvedena do provozu.

Projekt Přes Kaňku bezpečně na Padák obsadil v loňském roce třetí místo v hlasování o participativním rozpočtu města. Zahrnuje jak úpravu stávající zeleně, tak vybudování nového chodníku a místa s odpočinkovou částí, kde bude přístřešek s posezením a vyhlídkové molo na rybník Kaňka.
Pramení za Konětopy, protéká celou Příbramí a …

Fotogalerie

Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi () Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi (1) Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi (2) Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi (3) Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Poprvé v historii přivítá hvožďanský špejchar návštěvníky. Rekonstrukce stála už 10 milionů korun Poprvé v historii přivítá hvožďanský špejchar návštěvníky. Rekonstrukce stála už 10 milionů korun Obnova hlavní části hvožďanského špejcharu, který patří ke gotické tvrzi, se chýlí ke konci. V sobotu 5. září památka poprvé ve své historii přivítá veřejnost. Součástí slavnostního otevření je program pro děti i dospělé. 6. srpna 2020   (17:00) Strakonická silnice byla uzavřena. Po střetu tří aut začalo jedno hořet Strakonická silnice byla uzavřena. Po střetu tří aut začalo jedno hořet Čtvrteční odpoledne přineslo opět komplikace na silnici I/4 u odbočky na Orlickou přehradu. 6. srpna 2020   (13:48) Dohodáři dostanou kompenzační bonus za dopady šíření koronaviru Dohodáři dostanou kompenzační bonus za dopady šíření koronaviru Pracovníci na dohodu mohou žádat o 350 korun na den za období od 12. března do 8. června 6. srpna 2020   (12:16) Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích Příbramský odchovanec již nebude působit jako hráč ligového mužstva. 6. srpna 2020   (11:08) Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20.986 tun Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20.986 tun Podle údajů Českého statistického úřadu se spotřeba ryb v Česku pohybuje v posledních letech kolem 5,5 kilogramu ryb na osobu ročně. 6. srpna 2020   (09:47) Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Místní dráha v Rožmitále pod Třemšínem a Podbrdské muzeum oslaví narozeniny spolu. V sobotu 22. srpna čeká návštěvníky celodenní program s historickými projížďkami, výstavami a hudbou. Končí se o půlnoci. 6. srpna 2020   (06:40) Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost V pořadí třetí letošní výstavou pokračuje sezóna 2020 v galerii Oblastní nemocnice Příbram. 5. srpna 2020   (19:50)
Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. 5. srpna 2020   (16:08)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz