7. 12. svátek má Ambrož

Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi

22. listopadu 2019   (15:54)
Dalších 5 fotografií v galeriiZbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi

Pracovníci technických služeb v těchto dnech provádí úklid celého prostoru v okolí tzv. Malé KaňkyPramení za Konětopy, protéká celou Příbramí a u Trhových Dušníků se vlévá do řeky Litavky. Zatímco v minulosti bylo údolí Příbramského potoka intenzivně využíváno jako energetická páteř pro hornickou činnost, dnes slouží především k odpočinku. V rámci projektu Zelená páteř město provádí revitalizaci celého údolí všude tam, kde to jen trochu jde. V současné chvíli se pracuje v okolí Čekalíkovského rybníka.

Čekalíkovský rybník, mezi místními známý též jako Malá Kaňka, leží v blízkosti klidové zóny Ryneček. V rámci obnovy zelené páteře města dojde k revitalizaci nejen samotného rybníka, ale i jeho blízkého okolí. V této souvislosti město odkoupilo pozemek, na kterém stály zahrádky soukromých vlastníků.

Pracovníci technických služeb v těchto dnech provádí demolici zbývajících objektů a úklid celého prostoru včetně prořezu náletových dřevin. Poté se rozhodne, jakou vegetaci bude možné zachovat a podle potřeby se provede doplňková výsadba.

Město také pracuje na propojení zelené páteře s přilehlým lesoparkem Padák a Hatě. 

V současné době došlo k instalaci nové dřevěné lávky přes potok u rybníka Kaňka. Celá stavba by měla být dokončena do konce listopadu, v prosinci bude zkolaudována a uvedena do provozu.

Projekt Přes Kaňku bezpečně na Padák obsadil v loňském roce třetí místo v hlasování o participativním rozpočtu města. Zahrnuje jak úpravu stávající zeleně, tak vybudování nového chodníku a místa s odpočinkovou částí, kde bude přístřešek s posezením a vyhlídkové molo na rybník Kaňka.
Pramení za Konětopy, protéká celou Příbramí a …

Fotogalerie

Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi () Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi (1) Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi (2) Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi (3) Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: mir

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz