24. 8. svátek má Bartoloměj

Zastavili jsme se na slovíčko u místostarostky Mgr. Zorky Brožíkové

29. června 2019   (09:30)

„U všech mateřských škol v Příbrami máme nastaven určitý způsob zabezpečení před vstupem nežádoucích osob," uvedla v pořadu Na slovíčko Mgr. Zorka Brožíková


S místostarostkou Mgr. Zorkou Brožíkovou jsme si v pořadu Na Slovíčko povídali nejen o zabezpečení příbramských škol proti vstupu nežádoucích osob.

Co na Váš nový post místostarostky říká Vaše rodina?
Až je potkám, tak se jich zeptám. Od té doby, co jsem na tomto místě, mě totiž nevidí. Nicméně všechny tři děti s rodinami jsou samostatné a manžel převzal některé mé povinnosti. Oni tam někde vzadu fungují.
 
Součástí programu ANO je otázka zabezpečení školních budov proti vstupu nežádoucích osob. Jak si v tomto směru vedete?
V Příbrami máme celkem 24 škol a školských zařízení, přičemž u všech mateřských škol máme již nyní nastaven určitý způsob zabezpečení před vstupem nežádoucích osob, a to buď přes otisky prstů, nebo videokamery.

Pokud si však někdo myslí, že sebelepší zabezpečení zamezí nějaké události na sto procent, tak to nikdy nelze říci. Vždy je to o lidech. Je to o osobní zodpovědnosti každého občana a hlavně rodičů. Pokud mě rodič například pustí do mateřské školy, ačkoliv mě nezná, tak je něco špatně. Ředitelky mateřských škol mají s rodiči na toto téma diskuse a vedou je k tomu, aby byli zodpovědní. Je to kvůli bezpečnosti jejich dětí.
 
Chystají se nějaké další investice do udržení a rozvoje školních budov?
Jsou to spíše rekonstrukce, renovace a opravy, aby školy mohly plnohodnotně fungovat v tomto století. Zmínila bych elektroinstalaci na Gymnáziu Legionářů, dále jsme nyní odsouhlasili výměnu oken na Obchodní Akademii a VOŠ Příbram. Tento týden byla zkolaudována půdní vestavba na ZŠ 28. října.

Výuka ale probíhá i na jiných místech. Obrovskou část výuky zajištuje aquapark, využívají se lesoparky. Tady všude se investuje. Dochází také k úpravám zahrad u mateřských škol tak, aby měly děti bezpečný hrací prostor. Na třech mateřských školách jsou nové zahrady v přírodním stylu.

Zápasí Příbram s nedostatkem pedagogů?
Školy jsou příspěvkové organizace, nedostatek pedagogů je tedy v kompetenci ředitelů škol. Nyní máme na všech školách velice kvalitní ředitele, kteří si personální obsazení obstarávají sami.
 
Chystají se nějaké další výměnné pobyty žáků a pedagogů v rámci partnerství Příbrami s evropskými městy?
V září nás navštíví žáci a představitelé škol a města Freiberg. Nyní připravujeme program, kterého se za město také zúčastníme.

Co popřejete dětem na prázdniny?
Žákům i dětem přeji, ať si užijí v plné míře léto tak, jak si ho představují oni. Ať si sami dirigují svůj čas a spolu s rodiči se zabývají tím, co je zajímá. Učitelům přeji, aby si odpočinuli a nabyli spoustu elánu do dalšího školního roku.

Děkujeme za rozhovor.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jap







Další články

Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00)



Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz