22. 1. svátek má Slavomír




Zásobování léky stále vázne, některé lékárny si je vyrábějí samy

29. března 2023   (08:23)
Zásobování léky stále vázne, některé lékárny si je vyrábějí samy
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V lékárně příbramské nemocnice vyrábějí například čípky pro děti.


Lék má aktuálně výpadek. To je informace, kterou v posledních měsících v lékárnách slyšel prakticky každý z nás. Za problémy mohou kromě špatně plánované výroby i logistické problémy a rozkolísaný trh vlivem aktuální napjaté situace ve světě. Některé z léků jsou ovšem nezbytné pro zvládnutí i běžných dětských onemocnění, například na zmírnění horečky.

„Některé druhy čípků na snížení horečky u dětí vyrábí v případě potřeby naše lékárna sama. Jedná se o několik desítek balení měsíčně. Provádět výrobu může jen za předem daných okolností a takto vyrobené léky mají odlišné datum spotřeby. I když bychom rádi, všechny typy léků vyrobit neumíme. Nemáme k tomu technologické vybavení ani personální kapacity,“ řekl na dotaz pribram.cz tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Podle námi oslovených lékáren se situace pomalu zlepšuje, přesto mnoho léků stále chybí. Situace je ještě dramatičtější u malých lékáren, které často nemají možnosti ani zázemí pro vlastní výrobu léků. Naproti tomu výhodu mohou mít velké řetězce, které jsou zásobovány vlastní produkcí léčiv. Lékárníci prosí veřejnost, aby nekupovala více balení nedostatkových léčiv do zásoby. Ty mohou chybět právě ve chvíli, kdy lék někdo akutně potřebuje.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Přepravní kontroloři mají k dispozici přenosné kamery Přepravní kontroloři mají k dispozici přenosné kamery V rámci modernizace postupů přepravní kontroly Integrované dopravy Středočeského kraje … Pohádky do kapsy se vracejí do příbramského divadla Pohádky do kapsy se vracejí do příbramského divadla Na Velkou scénu příbramského divadla se vrací oblíbené dětské představení Pohádky do … Policie ve Středočeském kraji posílila kontroly. Zaměřila se na chodce, cyklisty i technický stav vozidel Policie ve Středočeském kraji posílila kontroly. Zaměřila se na chodce, cyklisty i technický stav vozidel Středočeští policisté se ve dnech 15. až 17. ledna zapojili do speciální … Skauti zvou veřejnost na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu Skauti zvou veřejnost na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu Příbramští skauti zvou veřejnost k zapojení do celorepublikové sbírky Světlo a teplo … „Hazard mě dostal do vězení.“ Věznice Bytíz spustila silný projekt pro školy „Hazard mě dostal do vězení.“ Věznice Bytíz spustila silný projekt pro školy Věznice Příbram – Bytíz se zapojila do nového preventivního projektu Policie ČR, … Vězenství Soumrak přípravných tříd. Příbram ji letos zřejmě otevře naposledy Soumrak přípravných tříd. Příbram ji letos zřejmě otevře naposledy Přípravná třída v Příbrami letos pravděpodobně funguje naposledy. Novela školského … Školství Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky Rok 2026 přinesl několik důležitých novinek v oblasti nemocenského a sociálního … Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty Policie České republiky řeší na začátku roku 2026 zvýšený počet podvodů na sociálních … Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku Rada města vybrala nabídku na rekonstrukci příbramské čistírny odpadních vod, … Politika
Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů. Ošetřili téměř 144.000 pacientů, …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz