Zahájení rekonstrukce v Milínské se o měsíc posune
AKTUALIZOVÁNO
28. července 2021 (16:13)
Výměna vodohospodářských sítí v Milínské ulici v Příbrami začne v září, tedy o měsíc později, než se původně plánovalo. Cílem je zabránit dalšímu omezení autobusové dopravy, která je kvůli opravě mostu u Dolejší Obory nyní zčásti vedena právě Milínskou ulicí, řekla dnes mluvčí města Eva Švehlová.
Akce za 21 milionů korun bez DPH bude rozdělena do tří etap, řidiči musejí počítat s uzavírkami. První etapa se dotkne spodní části Dlouhé ulice, úseku od Milínské ulice po Komenského náměstí. Práce tam potrvají do poloviny listopadu, tedy do doby, kdy bude dokončena oprava na kruhovém objezdu u Dolejší Obory.
Po otevření okružní křižovatky a návratu autobusové dopravy na běžné trasy se práce na výměně vodohospodářského majetku posunou už přímo do Milínské ulice, která bude během druhé a třetí etapy neprůjezdná. "K posunu zahájení stavby se tedy přistupuje především proto, abychom předešli dalším komplikacím v provozu autobusové dopravy," uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO).
Druhá etapa je plánována mezi křižovatkami ulic Dlouhá a Alešova. Ve třetí etapě se stavba posune mezi ulice Alešova a Mixova. Pro obyvatele Milínské ulice bude po dobu rekonstrukce uvolněno parkoviště na Flusárně, které donedávna využívali především řidiči nákladních vozidel.
Po skončení akce se stavbaři do Milínské ulice ještě vrátí, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) počítá s celkovou rekonstrukcí této dopravní tepny. Kdy se tak stane, ale zatím není známo. Podle Martina Bučka z ŘSD se termín odvíjí od toho, kdy skončí práce na vodohospodářských sítích. Teoreticky by celková rekonstrukce ulice mohla začít v příštím roce. Kdy práce na vodohospodářských sítích skončí, zatím není jasné. Řidiči projíždějící Příbramí a obyvatelé Milínské ulice se tak budou muset po delší dobu obrnit trpělivostí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Eva Švehlová
autor: Jakub Pečenka
Další články
Záchytka v Příbrami ve svátečním režimu – kapacita omezená, cena vysoká
Počet klientů příbramské protialkoholní záchytné stanice v posledních letech stoupá, a …
Nepřehlédněte
Středočeský kraj spustí příští rok stavbu několika záchytných parkovišť
Středočeský kraj spustí příští rok stavbu několika záchytných parkovišť asi pro 1000 …
Cestou k prastarému hnízdu černých čápů v Brdech
Jak už z příběhu o bukové stráni vyplynulo, v koruně jednoho z rozdvojených …
Příroda
Vánoční jmelí: od keltských pověr až k polibkům pod větvičkou
Jmelí je rostlina, která od pradávna budila úžas. Zůstává zelené i v zimě, roste mezi …
Vánoce
Vánoční bowling plný radosti: rybářský kroužek z Rožmitálu uzavřel rok ve velkém stylu
Vánoční atmosféra a konec roku pohltil i rybářský kroužek Českého rybářského svazu, …
Na sváteční stůl patří i houbový kuba z vánoční houby
Vánoční svátky nejsou jen o cukroví a smaženém kaprovi. K místním tradicím patří také …
Vánoce
Nová kavárna v Drakovně doplní úpravy Jiráskových sadů
V budově Drakovny (dům čp. 117), v prostorách, které mají obyvatelé nejen Příbrami …
Nepřehlédněte
Na Štěpána rodina i tradice. Druhý svátek vánoční připomíná prvního mučedníka i koledy
Druhý svátek vánoční 26. prosince připomíná svatého Štěpána, prvního křesťanského …
Vánoce
Herectví je pro mě úlet a únik z reality, říká Taťjana Medvecká
Dvojnásobná držitelka Ceny Thálie, držitelka Českého lva, Ceny Františka Filipovského …
ROZHOVOR
Předvánoční návštěva v Domově seniorů v Rožmitále
Ke konci roku již tradičně navštívili radní Centrum Rožmitál pod Třemšínem - Domov …





