17. 9. svátek má Naděžda
Záchranná akce v Březnici: Mláďata čápa museli sundat z hnízda hasiči, jejich otec uhynul

Nepřehlédněte
19. května 2021   (14:32)
Záchranná akce v Březnici: Mláďata čápa museli sundat z hnízda hasiči, jejich otec uhynul
foto: Ochrana fauny ČR/se souhlasem

Absence jednoho z rodičů pro malá mláďata znamená skoro jistě smrt.


Ve středu po dvanácté hodině vyjížděli záchranáři z Ochrany Fauny ČR společně s hasiči na pomoc čapím mláďatům k březnickému pivovaru. Jejich otec uhynul a bez cizí pomoci by nepřežila.  

Absence jednoho z rodičů pro malá mláďata znamená skoro jistě smrt, protože je v této době matka ještě zahřívá a samec nosí potravu. „Podle oznamovatele byl již včera samec nahrbený a samice krmila i jeho. To jsem doposud nezažil,“ řekl pribram.cz ředitel a zakladatel Ochrany fauny ČR Pavel Křížek. Během dnešního dne byl samec nalezen mrtvý, záchranáři mají podezření na otravu.
Absence jednoho z rodičů pro malá mláďata …
foto: Ochrana fauny ČR/se souhlasem

Záchranáři požádali o součinnost profesionální hasiče z Příbrami. „Za pomoci plošiny jsme jim předali dvě živá mláďata,“ řekla pribram.cz mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.
Podle Křížka je naděje, že přežijí, když začnou přijímat potravu. „Pokusíme se je vložit do nějakého jiného čapího hnízda. Pak by jejich šance na přežití byla dost velká,“ dodal Křížek s tím, že již volali do Rožmitálu pod Třemšínem, ale zde prozatím nejsou mláďata vylíhlá.
foto, video: Ochrana fauny ČR/se souhlasem


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz