24. 8. svátek má Bartoloměj

Záchranáři se o víkendu nenudili, zasahovali i na Příbramsku

21. července 2014   (15:40)
Záchranáři se o víkendu nenudili, zasahovali i na Příbramsku

Většina výjezdů měla společné důvody: Vysoké teploty a koupání.


O víkendu zaznamenali středočeští záchranáři značný nárůst výjezdů. Nebyly to jen běžné výjezdy, ale byly to i takové, které přímo souvisely s velmi vysokými teplotami posledních dnů.

V těchto případech se jednalo převážně o zásahy u kolapsů starších osob, u chronicky nemocných lidí, kterým se vlivem horka zhoršil jejich celkový zdravotní stav, a u pacientů s vysokým krevním tlakem. K některým těmto stavům přispělo značnou měrou i to, že mnozí nedodrželi pitný režim, čímž u nich došlo k dehydrataci, a nepřizpůsobili pobyt venku svému aktuálnímu zdravotnímu stavu.

V některých případech bylo na vině i požití alkoholu. Alkohol snižuje odhad nebezpečí a lidé pod jeho vlivem přeceňují své schopnosti i síly.


Vážné úrazy při koupání

Na Mladoboleslavsku vyjížděli středočeští záchranáři například ke staršímu muži s extrémní dehydratací a poruchami vědomí, který byl posádkou rychlé zdravotnické pomoci a lékařem z vozidla rendez-vous odborně ošetřen a rehydratován. Poté byl přepraven do mladoboleslavské nemocnice.

Rovněž z mladoboleslavského koupaliště přijali záchranáři výzvu k výjezdu ke kolapsovému stavu starší ženy. Ta si stěžovala na celkovou slabost. Posádka rychlé zdravotnické pomoci jí poskytla ošetření a následně ji transportovala do mladoboleslavské nemocnice.

V 18:53 byla dispečinkem linky 155 přijata výzva k výjezdu na pomoc mladé ženě, která skočila po hlavě do rybníka na Mladoboleslavsku a po vynoření necítila končetiny. Na místo byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci a pražská letecká záchranná služba. Žena byla ošetřena, zafixována a s podezřením na vážné poranění páteře byla letecky transportována do motolské nemocnice v Praze.

Ve 23:14 vyjížděl lékař ve vozidle rendez-vous z Mníšku pod Brdy spolu s kolegy vodní záchranné služby na slapské nádrži k topící se ženě. Žena byla přibližně deset minut pod vodní hladinou. Ihned po jejím vytažení byla započata resuscitace. Záchranářům se ženu podařilo oživit, lékař ji zajistil, připojil na přístroj pro podporu dýchání a zahájil intenzivní lékařskou terapii. Poté byla letecky přepravena do vinohradské nemocnice 
v Praze.

Mladík se zranil v lomu na Příbramsku

Na Příbramsku záchranáři přijali výzvu k výjezdu k ženě středního věku v kolapsovém stavu na fotbalovém hřišti. Posádka dobříšské rychlé zdravotnické pomoci ženu ošetřila, ale ta odmítla transport do nemocnice a podepsala negativní reverz. Záchranáři ženu poučili a ponechali na místě.

Na Příbramsku po skoku do lomu utrpěl mladý muž úraz horní končetiny. Posádka rychlé zdravotnické pomoci muže po ošetření přepravila do příbramské nemocnice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pribram.cz

autor: MJ, redDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz