25. 4. svátek má Marek

Záchranáři se o víkendu nenudili, zasahovali i na Příbramsku

21. července 2014   (15:40)
Záchranáři se o víkendu nenudili, zasahovali i na Příbramsku

Většina výjezdů měla společné důvody: Vysoké teploty a koupání.


O víkendu zaznamenali středočeští záchranáři značný nárůst výjezdů. Nebyly to jen běžné výjezdy, ale byly to i takové, které přímo souvisely s velmi vysokými teplotami posledních dnů.

V těchto případech se jednalo převážně o zásahy u kolapsů starších osob, u chronicky nemocných lidí, kterým se vlivem horka zhoršil jejich celkový zdravotní stav, a u pacientů s vysokým krevním tlakem. K některým těmto stavům přispělo značnou měrou i to, že mnozí nedodrželi pitný režim, čímž u nich došlo k dehydrataci, a nepřizpůsobili pobyt venku svému aktuálnímu zdravotnímu stavu.

V některých případech bylo na vině i požití alkoholu. Alkohol snižuje odhad nebezpečí a lidé pod jeho vlivem přeceňují své schopnosti i síly.


Vážné úrazy při koupání

Na Mladoboleslavsku vyjížděli středočeští záchranáři například ke staršímu muži s extrémní dehydratací a poruchami vědomí, který byl posádkou rychlé zdravotnické pomoci a lékařem z vozidla rendez-vous odborně ošetřen a rehydratován. Poté byl přepraven do mladoboleslavské nemocnice.

Rovněž z mladoboleslavského koupaliště přijali záchranáři výzvu k výjezdu ke kolapsovému stavu starší ženy. Ta si stěžovala na celkovou slabost. Posádka rychlé zdravotnické pomoci jí poskytla ošetření a následně ji transportovala do mladoboleslavské nemocnice.

V 18:53 byla dispečinkem linky 155 přijata výzva k výjezdu na pomoc mladé ženě, která skočila po hlavě do rybníka na Mladoboleslavsku a po vynoření necítila končetiny. Na místo byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci a pražská letecká záchranná služba. Žena byla ošetřena, zafixována a s podezřením na vážné poranění páteře byla letecky transportována do motolské nemocnice v Praze.

Ve 23:14 vyjížděl lékař ve vozidle rendez-vous z Mníšku pod Brdy spolu s kolegy vodní záchranné služby na slapské nádrži k topící se ženě. Žena byla přibližně deset minut pod vodní hladinou. Ihned po jejím vytažení byla započata resuscitace. Záchranářům se ženu podařilo oživit, lékař ji zajistil, připojil na přístroj pro podporu dýchání a zahájil intenzivní lékařskou terapii. Poté byla letecky přepravena do vinohradské nemocnice 
v Praze.

Mladík se zranil v lomu na Příbramsku

Na Příbramsku záchranáři přijali výzvu k výjezdu k ženě středního věku v kolapsovém stavu na fotbalovém hřišti. Posádka dobříšské rychlé zdravotnické pomoci ženu ošetřila, ale ta odmítla transport do nemocnice a podepsala negativní reverz. Záchranáři ženu poučili a ponechali na místě.

Na Příbramsku po skoku do lomu utrpěl mladý muž úraz horní končetiny. Posádka rychlé zdravotnické pomoci muže po ošetření přepravila do příbramské nemocnice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pribram.cz

autor: MJ, redDalší články

V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz