21. 9. svátek má Matouš

Za zvuky žab: Příbramské muzeum zve na noční exkurzi

16. června 2021   (06:35)
Za zvuky žab: Příbramské muzeum zve na noční exkurzi
foto: Hornické muzeum Příbram

Vycházka k mokřadu v Jablonné se koná v pátek 18. června. Kromě obojživelníků bude možné pozorovat mnoho druhů vodního hmyzu.


Příbramské Hornické muzeum přichystalo na pátek 18. června zoologickou exkurzi za zvuky noční přírody. Průvodcem po přírodní památce „Jablonná – mokřad“ bude zoolog David Fischer. Procházka začíná v 19.30.
 

Cílem exkurze jsou obojživelníci a další vodní živočichové. „Za příznivých okolností bude možné pozorovat kuňku obecnou, rosničku zelenou a další druhy žab, dva druhy čolků nebo řadu druhů vodního hmyzu,“ informuje Hornické muzeum Příbram. Předpokládané ukončení je ve 22.00 až 22.30, skupinu je možné v průběhu vycházky opustit i dříve. Podle muzea se vyplatí být trpělivý a zůstat až do setmění, kdy lze slyšet pozoruhodné hlasové projevy žab.
 
Účastníci musí doložit potvrzení o negativním testu, prodělání nemoci covid-19 nebo očkování. Místo srazu a další informace uvádějí internetové stránky www.muzeum-pribram.cz. Večerní akce se koná v rámci Muzejních nocí. Další netradiční program je připraven na sobotu 19. června, kdy se části skanzenu na Březových Horách, konkrétně Ševčinský důl a důl Anna, otevřou návštěvníkům od 18.00 do 22.00.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských … Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka …
V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz