2. 12. svátek má Blanka

Za jízdenku v Pražské integrované dopravě si od srpna připlatíte

14. července 2021   (06:27)
Za jízdenku v Pražské integrované dopravě si od srpna připlatíte
foto: Pražská integrovaná doprava

Ceny jízdného v rámci PID ve Středočeském kraji vzrostou přibližně o čtvrtinu.


Od letošního 1. srpna čeká cestující v prostředcích Pražské integrované dopravy (PID), do které spadají i meziměstské linky na Příbramsku, nepříjemná novinka. „Změna tarifu je nepopulární, ale vzhledem k výpadkům financí Středočeského kraje během pandemie nutné opatření, jehož vlivem může být zachován stávající standard integrované veřejné dopravy,“ uvedl ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) Zdeněk Šponar. IDSK spolu s Regionálním organizátorem pražské integrované dopravy (ROPID) zahájily kampaň „Kup si kupon“, která má na nastávající změny upozornit a podpořit nákup předplaceného jízdného.
 

Ceny jízdného pro jednotlivou jízdu na území Středočeského kraje budou od počátku srpna (kromě nejlevnější varianty na 15 minut za 14 korun a varianty na 30 minut za 22 korun) odstupňovány po desetikorunových intervalech za každé další pásmo (tři pásma za 30 korun, čtyři za 40 korun atd.). Časová platnost jednotlivého jízdného bude zachována. Cesta z Příbrami do Prahy včetně jízdného v pražské MHD se tak ze současných 84 korun zvýší na 110 korun (jízdenka zahrnuje 11 tarifních pásem a má platnost pět hodin). Ceny předplatních kuponů se v regionu zvednou přibližně o 25 %. V Praze se navýší cena jednorázového jízdného ze současných 24 korun (za 30 minut), resp. 32 korun (za 90 minut) na 30, resp. 40 korun. Předplatné ročního kuponu pro Prahu zůstává stejné.
 
Měnit se budou také ceny za parkování na záchytných parkovištích P+R v Praze, které jsou nově odstupňovány na tři kategorie podle vzdálenosti od centra, nebo pro speciální autobusovou linku Airport Express. Informace o nových tarifech budou vyvěšeny na zastávkách nebo ve vozidlech PID. „Pro komunikaci jednotlivých novinek bude Praha a Středočeský kraj používat také sociální sítě PID – Facebook, Twitter a Instagram. K dispozici jsou samozřejmě telefonické infolinky a infocentra včetně všech prodejních míst,“ doplnil ředitel ROPID Petr Tomčík. Přehled hlavních změn uvádíme níže, další informace najdete na internetové stránce www.pid.cz/zmenatarifu.
 
Hlavní změny tarifu PID od 1. srpna 2021
- zvýšení ceny jednorázové 30minutové jízdenky z 24 na 30 Kč a devadesátiminutové z 32 na 40 Kč pro cestování po Praze (současně jsou však zachovány ceny dlouhodobých kuponů pro Prahu)
- zvýšení ceny jedno- a vícedenních turistických jízdenek pro Prahu i Středočeský kraj
- zvýšení cen jednorázových i předplatních jízdenek ve Středočeském kraji cirka o 25 % (zvýhodnění ročních kuponů oproti jízdenkám na kratší období)
- zjednodušení prokazování bezplatné přepravy u dětí a juniorů do 18 let a seniorů od 65 let v pražské MHD vyjma vlaků (nově bude stačit pouze doložit věk)
- nový druh jízdného pro lidi v hmotné nouzi pobírající příspěvek na živobytí ve výši asi 70 % běžného jízdného
- lanovka na Petřín nově 60 Kč za jednu jízdu (předplatitelé a držitelé turistických jízdenek i nadále nemusejí doplácet nic)
- speciální autobusová linka Airport Express nově za 100 Kč (dosud 60 Kč)
- sjednocení manipulačního poplatku za vydání průkazky nebo slevové aplikace na Lítačce na 60 Kč
- zvýšení přirážek k jízdnému za jízdu bez platného jízdního dokladu nebo za jiná porušení přepravních podmínek
- změna cen za parkování na záchytných parkovištích P+R v Praze (nově odstupňováno na tři kategorie podle vzdálenosti od centra)

zdroj: PID
 
Hlavní změny tarifu PID od 1. srpna 2021 
- …
foto: Pražská integrovaná dopravaTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz