2. 8. svátek má Gustav
Za jízdenku v Pražské integrované dopravě si od srpna připlatíte

14. července 2021   (06:27)
Za jízdenku v Pražské integrované dopravě si od srpna připlatíte
foto: Pražská integrovaná doprava

Ceny jízdného v rámci PID ve Středočeském kraji vzrostou přibližně o čtvrtinu.


Od letošního 1. srpna čeká cestující v prostředcích Pražské integrované dopravy (PID), do které spadají i meziměstské linky na Příbramsku, nepříjemná novinka. „Změna tarifu je nepopulární, ale vzhledem k výpadkům financí Středočeského kraje během pandemie nutné opatření, jehož vlivem může být zachován stávající standard integrované veřejné dopravy,“ uvedl ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) Zdeněk Šponar. IDSK spolu s Regionálním organizátorem pražské integrované dopravy (ROPID) zahájily kampaň „Kup si kupon“, která má na nastávající změny upozornit a podpořit nákup předplaceného jízdného.
 

Ceny jízdného pro jednotlivou jízdu na území Středočeského kraje budou od počátku srpna (kromě nejlevnější varianty na 15 minut za 14 korun a varianty na 30 minut za 22 korun) odstupňovány po desetikorunových intervalech za každé další pásmo (tři pásma za 30 korun, čtyři za 40 korun atd.). Časová platnost jednotlivého jízdného bude zachována. Cesta z Příbrami do Prahy včetně jízdného v pražské MHD se tak ze současných 84 korun zvýší na 110 korun (jízdenka zahrnuje 11 tarifních pásem a má platnost pět hodin). Ceny předplatních kuponů se v regionu zvednou přibližně o 25 %. V Praze se navýší cena jednorázového jízdného ze současných 24 korun (za 30 minut), resp. 32 korun (za 90 minut) na 30, resp. 40 korun. Předplatné ročního kuponu pro Prahu zůstává stejné.
 
Měnit se budou také ceny za parkování na záchytných parkovištích P+R v Praze, které jsou nově odstupňovány na tři kategorie podle vzdálenosti od centra, nebo pro speciální autobusovou linku Airport Express. Informace o nových tarifech budou vyvěšeny na zastávkách nebo ve vozidlech PID. „Pro komunikaci jednotlivých novinek bude Praha a Středočeský kraj používat také sociální sítě PID – Facebook, Twitter a Instagram. K dispozici jsou samozřejmě telefonické infolinky a infocentra včetně všech prodejních míst,“ doplnil ředitel ROPID Petr Tomčík. Přehled hlavních změn uvádíme níže, další informace najdete na internetové stránce www.pid.cz/zmenatarifu.
 
Hlavní změny tarifu PID od 1. srpna 2021
- zvýšení ceny jednorázové 30minutové jízdenky z 24 na 30 Kč a devadesátiminutové z 32 na 40 Kč pro cestování po Praze (současně jsou však zachovány ceny dlouhodobých kuponů pro Prahu)
- zvýšení ceny jedno- a vícedenních turistických jízdenek pro Prahu i Středočeský kraj
- zvýšení cen jednorázových i předplatních jízdenek ve Středočeském kraji cirka o 25 % (zvýhodnění ročních kuponů oproti jízdenkám na kratší období)
- zjednodušení prokazování bezplatné přepravy u dětí a juniorů do 18 let a seniorů od 65 let v pražské MHD vyjma vlaků (nově bude stačit pouze doložit věk)
- nový druh jízdného pro lidi v hmotné nouzi pobírající příspěvek na živobytí ve výši asi 70 % běžného jízdného
- lanovka na Petřín nově 60 Kč za jednu jízdu (předplatitelé a držitelé turistických jízdenek i nadále nemusejí doplácet nic)
- speciální autobusová linka Airport Express nově za 100 Kč (dosud 60 Kč)
- sjednocení manipulačního poplatku za vydání průkazky nebo slevové aplikace na Lítačce na 60 Kč
- zvýšení přirážek k jízdnému za jízdu bez platného jízdního dokladu nebo za jiná porušení přepravních podmínek
- změna cen za parkování na záchytných parkovištích P+R v Praze (nově odstupňováno na tři kategorie podle vzdálenosti od centra)

zdroj: PID
 
Hlavní změny tarifu PID od 1. srpna 2021 
- …
foto: Pražská integrovaná dopravaTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz