vývoj COVID-19
1. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 17
Borotice 6
Bratkovice 1
Březnice 58
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 3
Dlouhá Lhota 9
Dobříš 135
Dolní Hbity 10
Drahenice 2
Drahlín 9
Drásov 4
Drevníky 2
Drhovy 8
Dubenec 1
Dublovice 8
Dubno 9
Háje 11
Hluboš 13
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 6
Hudčice 8
Hvožďany 11
Jablonná 13
Jesenice 3
Jince 37
Kamýk n. V. 18
Klučenice 9
Kňovice 3
Kosova H. 13
Kotenčice 1
Krásná H. 10
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 7
Lazsko 3
Lešetice 2
Lhota u Pb 4
M. Hraštice 19
Milešov 8
Milín 23
Modřovice 2
Mokrovraty 22
Nalžovice 17
Narysov 9
Nechvalice 7
Nečín 9
Nedrahovice 4
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 3
Nový Knín 35
Obecnice 33
Obořiště 6
Ohrazenice 4
Osečany 11
Ostrov 3
Ouběnice 2
Pečice 9
Petrovice 15
Pičín 4
Počepice 4
Podlesí 16
Příbram 536
Prosen. L. 17
Řadíč 4
Rosovice 14
Rožmitál p. T. 39
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 76
Sedlec-Prč. 32
Sedlice 3
Smolotely 2
Solenice 7
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Svaté Pole 12
Svatý Jan 5
Svojšice 3
Tochovice 7
Třebsko 8
Trhové Dušníky 3
Tušovice 4
Velká Lečice 3
Věšín 9
Višňová 15
Volenice 6
Voznice 7
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 1
Vys. Chlumec 10
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 4
Zbenice 1
Zduchovice 7
Z domu zloděj odcizil prací prášek i polštář

29. ledna 2021   (10:51)
Z domu zloděj odcizil prací prášek i polštář

Domy a byty si bohužel mnohdy o nezvané návštěvníky samy říkají. Abyste se jejich návštěvě vyhnuli, přinášíme několik užitečných rad, které vám pomohou riziko vykradení domu či bytu snížit.


Z 26. na 27. ledna se vloupal zatím nezjištěný pachatel do rodinného domu na Sedlčansku. Odcizil zde 12 kg pracího prášku, dva obrazy, polštář, přehoz na sedací soupravu a dřevěné nástěnné hodiny z roku 1927. Celkem vznikla majiteli objektu škoda ve výši 32 tisíc korun.

Někdy mezi 5. prosincem a 28. lednem vnikl kdosi neznámý do domu v Příbrami. Vypáčil několik dveří, vše prohledal, a nakonec si odnesl tři letecké modely v hodnotě čtyř tisíc korun. V loňském roce řešili policisté na Příbramsku celkem 51 vykradených domů, z toho byly čtyři případy spáchány na Sedlčansku.
Jak zabezpečit byt či dům proti nezvaným hostům?
I přesto, že jsou bytoví zloději velmi vynalézaví a schopní překonat i nemalé překážky, mnohdy jim majitelé nemovitostí svým nezodpovědným chováním sami nahrávají. Aby se i váš byt či dům nestal terčem nezvaných návštěvníků, držte se několika zásad.
Sociální sítě – zdroj informací 
Již delší dobu sociální sítě slouží jako cenný zdroj informací pro bytové zloděje. Proto pokud nechcete na svůj prázdný byt či dům zbytečně upozorňovat, nesdělujte zde zprávy o termínu vaší nepřítomnosti. A pochopitelně to platí i pro vaše děti.

O dohled požádejte sousedy, poštovní schránka mnohé napoví
Máte-li sousedy, kteří budou ochotní na dům či byt v době vaší nepřítomnosti dohlédnout, domluvte se s nimi, aby ho několikrát zkontrolovali. Nezapomeňte se domluvit i na tom, aby vám pravidelně vybírali poštovní schránku.
Vytáhněte žaluzie
Další z drobností, která by mohla zloděje odradit od návštěvy, jsou vytažené rolety či žaluzie na oknech i dveřích na terasu či balkón. Pokud budete mít okna kryta zataženými závěsy či roletami, dáváte zlodějům znamení, že byt je prázdný.
Hotovost patří do banky
Velké částky v hotovosti rozhodně neschovávejte doma v šuplíku. Vložte je na účet v bance. Pokud vlastníte jakékoliv cenné věci (například drahé šperky, starožitnosti či cenné sbírky známek, mincí apod.), pro svůj klid je raději uložte do bezpečnostní schránky v bance.
Buďte chytřejší a zloděje oklamte
Aby zloději získali pocit, že v bytě či domě někdo je, můžete si po dobu vaší nepřítomnosti nainstalovat doma pár vychytávek. Například si pořiďte elektrospínač, s jehož pomocí se občas rozsvítí světlo nebo zapne televize.

V bytě můžete také nainstalovat takzvaný simulátor běžící televize, který po určitou dobu po setmění vydává světlo podobné běžící televizi a budí tak zdání, že ji v pokoji sledujete.

Dobrou službu udělají i nainstalované kamery či sirény. V mnoha případech stačí jejich makety.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
PČR
foto: ilustr_freepik

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Policisté kontrolují opatření omezující volný pohyb mezi okresy i u cestujících z vlaků a autobusů Policisté kontrolují opatření omezující volný pohyb mezi okresy i u cestujících z vlaků a autobusů V úterý se k policii přidají vojáci. V Dobříši začala oprava ubytovny Větrník za 27 milionů korun V Dobříši začala oprava ubytovny Větrník za 27 milionů korun Stavebními úpravami vznikne 29 bytů, z nichž 15 bude stále vyčleněno pro sociálně … V Příbrami otevřeli mateřinku a základní školu. Jsou určené nejen pro děti záchranářů V Příbrami otevřeli mateřinku a základní školu. Jsou určené nejen pro děti záchranářů Tato zařízení budou moci navštěvovat děti ve věku od 2 do 10 let. Policie zahájila kontroly, navštívili jsme jedno ze stanovišť Policie zahájila kontroly, navštívili jsme jedno ze stanovišť Lidé si ode dneška zvykají i na další omezení, která vláda vyhlásila kvůli zhoršování … Soutěže o hodnotné ceny pokračují: Vyhrajte s pribram.cz tři uzené kýty Soutěže o hodnotné ceny pokračují: Vyhrajte s pribram.cz tři uzené kýty Soutěž trvá od 1. 3. 2021 do 24. 3. 2021. K očkování proti covidu se mohou začít hlásit lidé nad 70 let K očkování proti covidu se mohou začít hlásit lidé nad 70 let Na webu ministerstva zdravotnictví lidé nejprve vyplní telefonní číslo, kam jim přijde … Česko se probudilo do lockdownu. Jak omezení vnímají lidé z Příbrami? Česko se probudilo do lockdownu. Jak omezení vnímají lidé z Příbrami? Vláda zavřela školy a školky, omezila pohyb na procházky jen v místě bydliště a … Dodržování restrikcí pohlídá 30.000 policistů, vojáků a celníků. Benevolentní budou jen krátce Dodržování restrikcí pohlídá 30.000 policistů, vojáků a celníků. Benevolentní budou jen krátce Policie bude dodržování zpřísněných vládních opatření o omezení pohybu, zakrývání úst … Janeček: Pokud se nezavře výroba, nebudeme dodržovat opatření Janeček: Pokud se nezavře výroba, nebudeme dodržovat opatření Například pivovar Malý Janek v Jincích na Příbramsku bude pro lidi dále vařit, zájemci …
Starosta: I když náš pohár trpělivosti možná přetéká, tak musíme následující období přetrpět Starosta: I když náš pohár trpělivosti možná přetéká, tak musíme následující období přetrpět Starosta Příbrami Jan Konvalinka reaguje na vyhlášení lockdownu.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz