16. 9. svátek má Ludmila

YouthCamp 2019: Diskuse, Eiffelovka i gurmánské zážitky

31. srpna 2019   (09:39)
YouthCamp 2019: Diskuse, Eiffelovka i gurmánské zážitky

Letošní konference mládeže se konala ve francouzském městečku Gentilly


Letos již posedmé se Obchodní akademie a VOŠ Příbram zúčastnila konference mládeže. Tentokrát se studenti sešli v zemi galského kohouta. Konference proběhla první prázdninový týden v městečku Gentilly a kromě místních a příbramských se jí zúčastnili i studenti z Freibergu a Darmastadtu. Sešli se, aby diskutovali o problémech mladých lidí v Evropě.
 
Z Příbrami letos do Francie vyrazilo pět dívek
„Studenty vybíráme především podle zájmu a znalosti anglického jazyka. Důležitá je i ochota pracovat. Letos byla schůzka o prázdninách, rozhodoval tedy navíc i volný čas,“ uvedla Mgr. Iva Čápová, pedagogická pracovnice Obchodní akademie a VOŠ Příbram.
 
Součástí YouthCampu byla i prezentace jednotlivých zemí. Představili jste i město Příbram?
„Ano, město Příbram jsme prezentovali. Konference byla zaměřena na problémy mladých lidí a imigraci. Představili jsme tedy především preventivní programy města se zaměřením na šikanu, kyberšikanu, alkohol a jiné závislosti,“ sdělila Iva Čápová.
 
Hlavnímu tématu byl přizpůsoben i samotný program. Studenti navštívili například muzeum imigrace (Musée de Immigration). Nevynechali však ani katedrálu Notre-Dame, ateliér světla Atelier des lumières), Louvre. Užili si plavbu po řece Seine a někteří z nich vůbec poprvé spatřili slavnou Eiffelovu věž.
 
Studenti si přivezli i gurmánské zážitky
Podle slov jedné z účastnic, Barbory Hampejsové, to však nebylo jen o diskusích a památkách. Přivezli si domů i několik gurmánských zážitků. „K obědu jsme měli možnost ochutnat typické africké jídlo. Zázvorovou a ibiškovou limonádu, kapsičky z těsta plněné mletým hovězím masem, špízy a kuskus,“ uvedla Barbora.
 
S dobrým jídlem souvisela i  jedna z aktivit, kdy každé město mělo připravit typický moučník.
„My jsme si vymysleli perník a musím říct, že měl obrovský úspěch. Všem strašně moc chutnal, a dokonce si od nás brali i recept. Od Francouzů jsme měli možnost ochutnat koláč ze sušených švestek a od Němců cibulový koláč. Je zajímavé, jak jsme každý zvyklý na něco jiného a pro každý národ je něco jiného typické,“ dodala Barbora.
 
V červnu 2020 se studenti setkají v Příbrami
V říjnu 2016 se konference mládeže konala v Příbrami. Příští rok sem zavítá znovu.
„Myslím si, že se nepletu, když řeknu za všechny, že milerády se znovu YouthCampu zúčastníme – v červnu 2020 v Příbrami,“ řekla studentka Eda Žáková.
 
Projekt byl podpořen grantem města Příbram.

Letos již posedmé se Obchodní akademie a VOŠ …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto Obchodní akademie a VOŠ PříbramDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz