19. 11. svátek má Alžběta

YouthCamp 2019: Diskuse, Eiffelovka i gurmánské zážitky

31. srpna 2019   (09:39)
YouthCamp 2019: Diskuse, Eiffelovka i gurmánské zážitky

Letošní konference mládeže se konala ve francouzském městečku Gentilly


Letos již posedmé se Obchodní akademie a VOŠ Příbram zúčastnila konference mládeže. Tentokrát se studenti sešli v zemi galského kohouta. Konference proběhla první prázdninový týden v městečku Gentilly a kromě místních a příbramských se jí zúčastnili i studenti z Freibergu a Darmastadtu. Sešli se, aby diskutovali o problémech mladých lidí v Evropě.
 
Z Příbrami letos do Francie vyrazilo pět dívek
„Studenty vybíráme především podle zájmu a znalosti anglického jazyka. Důležitá je i ochota pracovat. Letos byla schůzka o prázdninách, rozhodoval tedy navíc i volný čas,“ uvedla Mgr. Iva Čápová, pedagogická pracovnice Obchodní akademie a VOŠ Příbram.
 
Součástí YouthCampu byla i prezentace jednotlivých zemí. Představili jste i město Příbram?
„Ano, město Příbram jsme prezentovali. Konference byla zaměřena na problémy mladých lidí a imigraci. Představili jsme tedy především preventivní programy města se zaměřením na šikanu, kyberšikanu, alkohol a jiné závislosti,“ sdělila Iva Čápová.
 
Hlavnímu tématu byl přizpůsoben i samotný program. Studenti navštívili například muzeum imigrace (Musée de Immigration). Nevynechali však ani katedrálu Notre-Dame, ateliér světla Atelier des lumières), Louvre. Užili si plavbu po řece Seine a někteří z nich vůbec poprvé spatřili slavnou Eiffelovu věž.
 
Studenti si přivezli i gurmánské zážitky
Podle slov jedné z účastnic, Barbory Hampejsové, to však nebylo jen o diskusích a památkách. Přivezli si domů i několik gurmánských zážitků. „K obědu jsme měli možnost ochutnat typické africké jídlo. Zázvorovou a ibiškovou limonádu, kapsičky z těsta plněné mletým hovězím masem, špízy a kuskus,“ uvedla Barbora.
 
S dobrým jídlem souvisela i  jedna z aktivit, kdy každé město mělo připravit typický moučník.
„My jsme si vymysleli perník a musím říct, že měl obrovský úspěch. Všem strašně moc chutnal, a dokonce si od nás brali i recept. Od Francouzů jsme měli možnost ochutnat koláč ze sušených švestek a od Němců cibulový koláč. Je zajímavé, jak jsme každý zvyklý na něco jiného a pro každý národ je něco jiného typické,“ dodala Barbora.
 
V červnu 2020 se studenti setkají v Příbrami
V říjnu 2016 se konference mládeže konala v Příbrami. Příští rok sem zavítá znovu.
„Myslím si, že se nepletu, když řeknu za všechny, že milerády se znovu YouthCampu zúčastníme – v červnu 2020 v Příbrami,“ řekla studentka Eda Žáková.
 
Projekt byl podpořen grantem města Příbram.

Letos již posedmé se Obchodní akademie a VOŠ …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto Obchodní akademie a VOŠ PříbramDalší články

Železné neděle vystřídaly černé skládky Železné neděle vystřídaly černé skládky Z dob před rokem 1989 si určitě mnozí ze starší generace vzpomenou na takzvané železné neděle, kdy se cokoli, co dosloužilo a obsahovalo alespoň trochu železa, vyneslo před dům nebo někam na náves, odkud se pak hromadně sváželo. 18. listopadu 2019   (21:03) Pavel Nový: Spal jsem tři a půl měsíce, mám naspáno do foroty Pavel Nový: Spal jsem tři a půl měsíce, mám naspáno do foroty Herec Pavel Nový v roce 2007 onemocněl a ochrnul, tři a půl měsíce byl v kómatu. Vše rozcvičil a vrátil se do divadla. Za roli ve filmu Bába z ledu získal ocenění Český lev 18. listopadu 2019   (17:45) Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Hygienici varují: V souvislosti s chřipkou v České republice umírá průměrně 1500 osob za rok Onemocnění chřipkou může způsobit vážné zdravotní komplikace i u zcela nerizikových pacientů 18. listopadu 2019   (15:04) Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů Muzeum zlata v Novém Kníně nabídne výstavu regionálních betlémů K vidění budou regionální betlémy nejrůznějších provedení. 18. listopadu 2019   (12:37) Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Namol opilá řidička najela s Yarisem na svodidla, nadýchala tři promile Na silnici mezi Tochovicemi a Horčápskem byla doprava řízena kyvadlově. 18. listopadu 2019   (09:37) Pochod svobody prošel přes Příbram Pochod svobody prošel přes Příbram Příběhy politických vězňů si připomněli návštěvníci nejen z Příbramska, ale i z Březnice nebo Prahy. Zazněly také autentické příběhy politických vězňů. 18. listopadu 2019   (09:21) V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech V Dobříši se protestovalo proti drezuře zvířat v cirkusech Protestní akci uspořádala jedna z obyvatelek Dobříše, svůj nesouhlas se zvířaty v cirkusech přišlo vyjádřit osm lidí 18. listopadu 2019   (06:06) Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení Heřmánek, zázvor nebo šalvěj. I bylinky pomáhají při nachlazení V podzimním období náš imunitní systém snadno podléhá různým virózám, chřipkám nebo i jen obyčejnému nachlazení. Jak se proti nim bránit? 17. listopadu 2019   (17:45) Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bojíte se AIDS? Nechte se anonymně a zdarma otestovat Bezplatné a anonymní testování se v Příbrami uskuteční na konci listopadu. 17. listopadu 2019   (15:07) Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Mléko v sáčku a máslo, které nešlo namazat. Vzpomínáte na jídlo před revolucí? Přestože odborníci tvrdí, že před sametovou revolucí nebyly potraviny kvalitnější než dnes, mnozí nedají na tehdejší produkty dopustit 17. listopadu 2019   (11:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz