15. 8. svátek má Hana

Výtržníci dluží městu přes milion korun

18. června 2019   (12:26)
Výtržníci dluží městu přes milion korun

Vzhledem ke klientele záchytných stanic se městům nevyplácí peníze vymáhatNa pondělním 8. zasedání Zastupitelstva města Příbram byla schválena Zpráva o hospodaření města Příbram za rok 2018.
Podle tohoto dokumentu eviduje k 31. 12. 2018 záchytná stanice města Příbram pohledávky ve výši 1.391.103 Kč, pohledávky azylového domu se vyšplhaly na 345.834 Kč. Klienti dále dluží Centru sociálních a zdravotních služeb města Příbrami na pokutách částku 90.100 Kč.

K problému se vyjádřil starosta Mgr. Jan Konvalinka: Co se týká pohledávek za Záchytnou stanici, tak tam při vymáhání dosahneme zhruba na 30% dlužné částky, zbytek předžalobními výzvami. Vzhledem ke klientele se však většinou nevyplácí toto dále vymáhat. Proces vymáhání je daleko dražší, než je samotná výše pohledávky. Podobně je tomu u azylového domu.“
 
Protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou službu provozuje Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram od 1. 3. 2016.
Je určena osobám, které pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky nekontrolují své chování a tím bezprostředně ohrožují sebe, nebo jinou osobu, majetek nebo veřejný pořádek.

Kapacita Záchytné protialkoholní stanice je osm lůžek, z toho pět lůžek je určeno pro muže a tři lůžka pro ženy. Stanice je v provozu každý čtvrtek, pátek a sobotu od 20:00 do 8:00 hodin. Mimořádně bývá otevřena i v jiné dny, například při konání velkých kulturních, společenských nebo sportovních akcí s rizikem vyššího výskytu osob pod vlivem alkoholu narušujících veřejný pořádek. V červnu byla například v provozu výjimečně i v neděli 16.6. a dále bude v provozu i v neděli 23.6. Tento den se uskuteční Příbramské kultuní léto – folkové odpoledne na Nováku.

V roce 2018 využilo služeb Záchytné stanice celkem 152 osob, z toho 129 mužů a 23 žen.
"Muži jednoznačně převažují," říká Bc. Jana Klímová, pověřený odpovědný pracovník Záchytné služby.

Od začátku roku 2019 do dnešního dne to bylo 62 klientů. Konkrétně v neděli 16. června 2019, kdy byla stanice výjimečně otevřena z důvodu konání kulturních akcí ve městě, se zde nechaly "ubytovat" dvě osoby.

"Od začátku června 2019, kdy jsme rozšířili pravidlený noční provoz o čtvrtky a dvě mimořádné neděle, máme již 15 zachycených, a to nám do konce června zbývají ještě dva víkendy. V letních měsících vždy míváme více klíentů," dodává Jana Klímová.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz
Centrum sociál. a zdrav. služeb města Příbram

autor: mir

Další články

Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Jedna nehoda se obešla bez zranění, při druhé skončily tři osoby v nemocnici. 14. srpna 2020   (21:17) Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Počasí letním festivalům a koncertům doposud celkem přálo. Některé akce se ale ruší. 14. srpna 2020   (18:20) Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Reprezentační tým České republiky ve skateboardingu vyrazil na exhibiční turné. V neděli 23. srpna uvidíme tricky vrcholových sportovců i v Příbrami. Na programu je také soutěžní klání pro místní skateboardisty a workshop. 14. srpna 2020   (14:55) Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů ANO na Příbramsku nenasadilo žádného kandidáta. 14. srpna 2020   (12:23) Ředitelé škol dostanou od ministerstva manuály pro chod výuky Ředitelé škol dostanou od ministerstva manuály pro chod výuky Školy by měly od 1. září podle dřívějšího vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha fungovat "jak nejnormálněji to půjde", opakovat už se nemá jarní scénář, kdy ze dne na den byly školy uzavřeny. 14. srpna 2020   (10:37) Triatlon omezí o víkendu dopravu, MHD se uzavírky netýkají Triatlon omezí o víkendu dopravu, MHD se uzavírky netýkají O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Závod přinese dopravní omezení. 14. srpna 2020   (08:54) Ve čtvrtek přibylo v ČR 330 případů covidu, nejvíc od 3. dubna. Na Příbramsku jsou případy rozptýlené a není ohnisko, říkají hygienici Ve čtvrtek přibylo v ČR 330 případů covidu, nejvíc od 3. dubna. Na Příbramsku jsou případy rozptýlené a není ohnisko, říkají hygienici Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Na mnoha místech v českých diecézích se o víkendu uskuteční mariánské slavnosti. Věřící slaví nanebevzetí Panny Marie, jeden z nejvýznamnějších mariánských svátků. Velké slavnosti se konají také na Svaté Hoře. 13. srpna 2020   (19:06)
V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti. 13. srpna 2020   (15:46)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz