21. 6. svátek má Alois

Výsuvné sloupky v Pražské ulici budou mít akustické detektory sirén, záchranářům umožní bezproblémový přístup

29. května 2020   (06:41)
Výsuvné sloupky v Pražské ulici budou mít akustické detektory sirén, záchranářům umožní bezproblémový přístup
foto: pribram.cz

Instalace sloupků, jejichž cena vychází na 1 015 543 Kč, by měla být hotova v červnu. Ostatní vjezdy do Pražské ulice budou i nadále zamykány řetězem.


Pražská ulice v Příbrami se potýká s neukázněnými řidiči, kteří do pěší zóny zajíždějí především o víkendech. Lidé procházející touto nákupní třídou jsou často nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly, která nejen že narušují ráz této ulice, ale komplikují lidem přístup k obchodům.

„Jako problém nevidím noční či večerní vjezd vozidel do Pražské. Hlavní potíží je to, že v sobotním či nedělním dopoledni tam parkují auta i po desáté hodině a komplikují pohyb chodců, jejich přístup do obchodů. Pražská opravdu není místo k parkování a obzvláště ne v sobotu dopoledne, kdy jsou obchody otevřené a ulicí se pohybují lidé,“ uvedl starosta města Mgr. Jan Konvalinka.
Město Příbram z tohoto důvodu přistoupilo k instalaci dvou výsuvných sloupků, které budou umístěny na Václavském náměstí v horní části ulice a u výjezdu na náměstí T. G. Masaryka.
„O pořízení výsuvných sloupků jsme rozhodli před několika měsíci a nyní začala jejich instalace. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je bezpečnost obyvatel a plynulá regulace dopravy, kdy sloupky na rozdíl od stávajících řetězů mohou být ovládány dálkově a v případě potřeby bude Pražská ulice pro složky IZS okamžitě přístupná. Časový režim přístupu do ulice bude zachován jako doposud,“ řekl Konvalinka.

Příbram nechala vypracovat projektovou dokumentaci a následně vypsala výběrové řízení na zhotovitele stavebních prací. Do prvního kola se žádná firma nepřihlásila, v druhém kole podala nejnižší nabídku společnost Staler, s.r.o., která dílo zhotoví za cenu 1 015 543 Kč.
Akustické detektory sirén zpřístupní okamžitý vjezd záchranných složek do pěší zóny. Dosud, v případě nenadálé situace, vyjížděla na místo městská policie, která záchranářům řetězy odemkla. Tímto způsobem mohlo docházet k časové prodlevě a tím k ohrožení životů a majetků obyvatel města.

„Tímto opatřením zamezíme nejen zbytečné prodlevě při poskytnutí případné první pomoci návštěvníkům Pražské ulice, ale i například při požáru pomůžeme záchranným složkám se včas dostat na místo události,“ dodal Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz