2. 2. svátek má Nela




Vrančická draha v zimě „nespí“. Kozy a ovce se na pastvu vrátí v dubnu

4. února 2022   (13:03)
Další 3 fotografie v galeriiVrančická draha v zimě „nespí“. Kozy a ovce se na pastvu vrátí v dubnu
foto: Vrančická draha / se souhlasem

V letošním roce se dobrovolníci zaměří na výzkum mladších částí krajiny. Brigády jsou plánovány v únoru i březnu.


O draha u Vrančic nedaleko Milína se parta nadšenců stará již od roku 2014, jejich snahou je navrátit krajině původní podobu a přírodní rozmanitost. „Zima je obdobím vegetačního klidu, což dovoluje redukovat nálety dřevin, a rozvíjet tak lokalitu,“ říká k současným aktivitám Štěpán Červený. Dobrovolníci plánují během následujících měsíců další brigády (jeden v únoru a jeden v březnu), jejichž termíny oznamují na facebookovém profilu Vrančická draha.

Letošní rok bude věnován výzkumu mladších částí krajiny. „Především flora je zde velmi tajemná a nabízí možná překvapení. Semenná banka některých rostlin může být i 75 let. Odstraněním náletů lze objevit desítky let neviděné rostliny,“ vysvětluje Štěpán Červený.
Stálými sezónními obyvateli jsou ovce a kozy, které tu v zimě ale neuvidíte. „Kozy a ovce ze zimoviště vracíme vždy podle uvážení a možností pasení. Každý rok je to trochu jiné, ale odhaduji, že letos se vrátí začátkem dubna,“ upřesňuje Štěpán Červený. Přesto je na drahách pořád co pozorovat i v zimě, jak můžete zjistit ve fotogalerii.

Fotogalerie

Vrančická draha v zimě „nespí“. Kozy a ovce se na pastvu vrátí v dubnu (1) Vrančická draha v zimě „nespí“. Kozy a ovce se na pastvu vrátí v dubnu (2) Vrančická draha v zimě „nespí“. Kozy a ovce se na pastvu vrátí v dubnu (3)

foto: Vrančická draha / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Nový bazén v Příbrami: tobogán zatím ne, autobusy odjedou pryč a parkování má plán Nový bazén v Příbrami: tobogán zatím ne, autobusy odjedou pryč a parkování má plán Kolem projektu nového plaveckého bazénu se po zveřejnění dokumentace objevila řada … Nepřehlédněte Bílá a hnědá ovládnou rok 2026. Do módy se vrací 80. léta i široké kalhoty Bílá a hnědá ovládnou rok 2026. Do módy se vrací 80. léta i široké kalhoty Bílá a hnědá, široké kalhoty a inspirace 80. léty minulého století. Právě tyto prvky … Záchranáři zasahovali pod vrcholem Praha: přistál i vrtulník Záchranáři zasahovali pod vrcholem Praha: přistál i vrtulník V sobotu odpoledne se pod vrcholem Praha ve středních Brdech odehrála dramatická … Jarní prázdniny: policie připomíná zásady bezpečného pohybu doma, na horách i na silnicích Jarní prázdniny: policie připomíná zásady bezpečného pohybu doma, na horách i na silnicích S blížícím se obdobím jarních prázdnin je čas připomenout si, jak si děti i dospělí … Příbram doma nezaváhala. Kocouři smetli Beskydy 3:0 a berou důležité body Příbram doma nezaváhala. Kocouři smetli Beskydy 3:0 a berou důležité body V 19. kole ČEZ extraligy mužů přivítali volejbalisté VK TROX Příbram soupeře z … Suchý únor: nejkratší měsíc, nejdelší výzva Suchý únor: nejkratší měsíc, nejdelší výzva Každý únor se tisíce Čechů pustí do výzvy, která vypadá nevinně, ale umí potrápit: … Zajímavosti ČOV Příbram: největší zakázka města a otázky, které padly na zastupitelstvu ČOV Příbram: největší zakázka města a otázky, které padly na zastupitelstvu Rekonstrukce čistírny odpadních vod je největší investicí v historii Příbrami a … Politika Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA bojovnice Lucie Pudilová má za sebou návrat … Sport Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou Vánoční obrázky pro Ježíška letos dorazily na Svatou Horu nejen z Příbramska, ale také … FOTOGALERIE
Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Už tuto neděli 1. února se v Bedřichově uskuteční 59. ročník ČEZ Jizerské 50. Na …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz