17. 9. svátek má Naděžda
Nedaleko Milína vznikla nová naučná stezka, představí draha

7. dubna 2021   (06:30)
Dalších 6 fotografií v galeriiNedaleko Milína vznikla nová naučná stezka, představí draha
foto: pribram.cz

Vrančická draha navazují na naučnou stezku Milín–Vrančice a návštěvníky provede historií i současností místa – životem v tůních nebo ptačím světem.


Bývalá obecní draha (pastva) dlouho zarůstala a dnes ji schovává les. „Obecní draha byla kdysi nezastupitelným prvkem v krajině. Pokoušíme se po malých krůčcích vrátit přírodě pastvu pro naše oči,“ sdělují vizi svých aktivit správci vrančické lokality. Nově dokončili naučnou stezku s pěti zastaveními.
 

Naučná trasa, navazující na stezku Milín–Vrančice, představí návštěvníkům historii obecních drah, Vrančická draha, okolní les, místní ptačí druhy nebo přínos tůní. O odborné texty se postaral Ondřej Sedláček z Ochrany fauny ČR, autorem úvodní ilustrace je Čeněk Kaše. Informační tabule zprostředkují také další snahy, které zde probíhají. K obnově biotopů dochází odstraněním velké části dřevin a vytvářením světlého pastevního lesa s mokřady a tůněmi.
 
První zastavení je instalováno v zatáčce za „Čarodkama“. Na další naviguje mapa dostupná na facebookové stránce Vrančická draha. „Přijďte, kochejte se, bavte se... Nebo si u našeho ohniště opečte buřty,“ zvou realizátoři. Malá naučná stezka vznikla i díky iniciativě obce Vrančice při získání dotace.
 

Fotogalerie

Nedaleko Milína vznikla nová naučná stezka, představí draha () Nedaleko Milína vznikla nová naučná stezka, představí draha (1) Nedaleko Milína vznikla nová naučná stezka, představí draha (2) Nedaleko Milína vznikla nová naučná stezka, představí draha (3) Nedaleko Milína vznikla nová naučná stezka, představí draha (4) Nedaleko Milína vznikla nová naučná stezka, představí draha (5)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz