Video: V Dobříši se protestovalo proti vládě. Sešla se stovka demonstrujících a čtyři psi
NEPŘEHLÉDNĚTE
9. června 2020 (19:42)
Přibližně sto lidí přišlo na podvečerní demonstraci spolku Milion chvilek na Mírové náměstí v Dobříši.
Akce v Dobříši začala úderem 18. hodiny na Mírovém náměstí, kdy se po proslovu skupinka vydala na protestní průvod k zámku a pak zpět na úvodní místo demonstrace. Organizátoři protestu chtěli dát najevo nesouhlas s postupem vlády v době koronavirové krize, protestovali i kvůli střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo rozkladu demokratických institucí. Demonstrace v Dobříši trvala do půl sedmé, kdy se lidé postupně rozešli. Po celou dobu shromáždění kontrolovala pořádek státní policie i městští strážníci. Demonstrace však proběhla zcela bez jakéhokoliv konfliktu.
Protestní akce se dnes konala na více než 160 místech. Organizátoři demonstrace upozornili na nedostatečnou a pomalou finanční pomoc české ekonomice, netransparentní veřejné zakázky na zdravotnický materiál nebo na to, že vyplácení příspěvku osobám samostatně výdělečně činným a společníkům malých firem připraví místní samosprávy o příjmy z daní, jejichž výnosy se rozdělují mezi státní rozpočet, a právě obce a kraje.
Spolek kritizoval návrh zákona o evidenci skutečných majitelů, který může podle kritiků pomoci Babišovi v jeho sporu o to, zda je ve střetu zájmů. Vláda jej minulý týden hlasy ministrů za hnutí ANO schválila. Podle předlohy by byl Babiš považován za vlastníka svěřenských fondů, do kterých vložil holding Agrofert, ale nikoliv za vlastníka holdingu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Bouřky znovu udeří: zasáhnou západní, severní i střední Čechy
Meteorologové předpovídají i na středu 6. května hrozbu místy i silných bouřek.
AKTUÁLNĚ
Adventure golf Milín zve na prodloužený víkend: volný vstup i soutěž o lístky na Moniku Absolonovou
Adventure golf Milín připravil na prodloužený víkend od pátku 8. května do neděle 10. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spor o jed na hraboše sílí: ochranáři varují před dopady na krajinu
Možný návrh na opětovné plošné použití jedu proti přemnoženým hrabošům vyvolává ostrou …
ZVÍŘATA
Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde
Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale …
LIFESTYLE
Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor
Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé …
ANKETA
Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami
Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými …
AKTUÁLNĚ
Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu
MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní …
Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září
Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za …
AKTUÁLNĚ
MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr
Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. …
AKTUÁLNĚ
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE








