Většina obchodů dnes hlásí o 50 až 70 procent lidí více než běžnou sobotu
3. dubna 2021 (17:54)
foto: pribram.cz, ČTK
Kvůli dni uzavření navíc obchodníci evidují větší počet nakupujících už od středy.
Do většiny obchodů dnes podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) Tomáše Prouzy přišlo o 50 až 70 procent více zákazníků než v běžnou sobotu, napsal na twitteru. Prodejny nemohly být z rozhodnutí vlády v boji proti pandemii koronaviru letos mimořádně otevřené na Velký pátek. Obvykle o Velikonocích nefungují podle zákona o prodejní době obchody nad 200 metrů čtverečních jen na Velikonoční pondělí. Kvůli dni uzavření navíc obchodníci evidují větší počet nakupujících už od středy.
"Musím pogratulovat ministru promořování Blatnému (ministr zdravotnictví Jan Blatný za ANO pozn. ČTK). Páteční uzavření obchodů byl skutečně skvělý způsob, jak zbytečně zvýšit koncentraci lidi," napsal dnes Prouza na twitteru. SOCR vyzval na začátku týdne vládu, aby své prosincové usnesení o uzavření prodejen ve svátek změnila a na Velký pátek udělila výjimku. Kabinet ale opatření nechal v původním znění.
Obchodníci podle zjištění ČTK s větším počtem zákazníků ale počítali, posílili směny u pokladen i u pultového prodeje. Situaci přizpůsobili závozy potravin, aby byly prodejny po celý víkend přes vysoký nápor nakupujících dobře zásobené. Přesto s předstihem upozorňovali, že vzhledem k limitu 15 metrů čtverečních na jednoho zákazníka se může stát, že na některých místech se mohou vytvořit fronty.
Například Globus o aktuální naplněnosti svých hypermarketů informuje na webových stránkách a v mobilní aplikaci. Podle zjištění ČTK byla dnes odpoledne obsazenost většinou kolem 40 až 50 procent. Například v Pardubicích byla naplněnost 60 procent, hypermarket v Praze-Zličíně byl obsazený z 57 procent.
Kvůli pandemii mohou momentálně fungovat jen vybrané prodejny jako potraviny, drogerie, optiky či květinářství. Dnes i v neděli mají otevřeno v běžné provozní době. Na Velikonoční pondělí zůstanou zavřené, v provozu budou moci být jen lékárny, čerpací stanice nebo obchody na letištích či nádražích.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
/VIDEO/ U obce Háje havarovala řidička osobáku, po nehodě byla v šoku
V pátek ráno se stala nehoda na silnici II/118 v katastru obce Milín.
FOTO
Tipy na víkend: Třetí adventní víkend nabízí celou řadu tradičních akcí, tematické výstavy či koncerty – nalaďte se společně na Vánoce!
V sobotu a v neděli na vás čekají velmi oblíbené akce: Vánoce v hornickém domku, kde …
Čistší voda pro Dobříš, nové zařízení chrání místní rybníky
Dobříšská čistírna odpadních vod má nové technologické vybavení, které má zabránit …
V Žežické ulici porazil osobák ženu
Ve čtvrtek 11. prosince večer se stala nehoda v Žežické ulici v Příbrami.
O víkendu bude kouzelná vánoční atmosféra ve Skanzenu Vysoký Chlumec
Adventní víkend 13. a 14. prosince promění Skanzen Vysoký Chlumec v místo plné …
Model města u Nového rybníku: nápad nebo drahý luxus?
U Nového rybníku (Nováku) přibyl nový výtvarný prvek „Příbram jako na dlani“. Model …
ANKETA
Výstava vánočních stromků s jedinečnými příběhy láká do Březnice
V Březnici letos ožijí Vánoce od 13. prosince opravdu naplno. Galerie Ludvíka Kuby …
Nevíte co pod stromeček? Zkuste obdarovat a potěšit investičními šperky s drahými kameny od společnosti ATT v Příbrami
Za tisíce let zlato, stříbro, šperky a drahé kameny ani jednou neselhalo. Nikdy …
Komerční sdělení
Příbram v roce 2026: voda mírně zdraží, ostatní služby beze změn
Od ledna 2026 si Příbramští za vodu připlatí necelé tři koruny. Zvýšení je mírné, pod …
Nepřehlédněte
/ROZHOVOR/ Jaromír 99 + Jaroslav Rudiš vystoupí v Junior klubu již tuto sobotu, zbývají poslední lístky
Do příbramského Junior klubu zavítá na své vánoční turné známý hudebník a ilustrátor …
PR




