28. 10. je státní svátek
Venkovní učebny, chemická laboratoř, robotická ruka. Školy se chystají inovovat

31. srpna 2021   (14:58)
Venkovní učebny, chemická laboratoř, robotická ruka. Školy se chystají inovovat
foto: SPŠ a VOŠ Příbram

Finanční podporu Středočeského kraje získalo šest projektů z Příbrami.


Středočeští radní v minulém týdnu rozhodli o finanční podpoře projektů zaměřených na zavádění inovativních metod do výuky. Do 61 krajských škol půjde 76,5 milionu korun. Školy předložily celkem 73 projektů, přičemž úspěšných bylo 90 % z nich. Podle radního pro oblast vzdělávání a sportu Milana Váchy patřily k velmi aktivním žadatelům také příbramské školy, se svými žádostmi se jich přihlásilo šest.

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola v Příbrami provede díky částce 3,3 milionu korun upgrade konstrukčního strojírenského programu SolidWorks, zmodernizuje odborné učebny informačních a komunikačních technologií a pořídí 3D tiskárny pro jednotlivé obory, prostředky pro síťová zařízení a kybernetickou bezpečnost či robotickou ruku. Zkvalitnit výuku chce také Gymnázium Příbram. Na realizaci venkovní učebny s vybavením, dotykové turistické navigace, 3D brýle, počítače, rámy a závěsné systémy má jít 2,6 milionu korun.
Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb získala pro projekt nazvaný Multimediální učebna cizích jazyků 2,2 milionu korun. Ty zaplatí drobné úpravy, zasíťování, výmalbu, vybavení variabilním nábytkem a mobilní interaktivní tabulí. Investice zamíří také do jednotlivých oborů školy – Pedagogického lycea (např. nákup pomůcek na základní rehabilitační techniky a pro doplňkové sporty, vybavení pro výuku hudebního vzdělávání), oboru Aranžér (licence ke grafickým programům, 3D tiskárna) a Kuchař-číšník (rozšíření cvičných míst žákovské kuchyně). Vybudována bude také druhá jazyková učebna.
Obchodní akademie a Vyšší odborná škola doplní o novou techniku odbornou učebnu společenskovědních předmětů. Částka 2,4 milionu korun má zajistit také venkovní učebnu, streetworkové hřiště, počítače pro výuku odborných předmětů a dataprojektory. Za 265 tisíc korun se „Odborné učiliště, Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Příbram IV“ chystá koupit ošetřovatelské modely pro obor Pečovatelské služby, stavebnice Teifoc určené budoucím zedníkům nebo vybavení a náčiní do kuchyně pro studenty oboru Stravovací a ubytovací služby. Na chemickou laboratoř pro výuku chemie a biochemie, rekonstrukci a vybavení dvou jazykových učeben, počítače a zahradní učebnu s altánem získala částku 3,1 milionu korun Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz