9. 4. svátek má Dušan




Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených

5. března 2021   (12:23)
Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených
foto: pribram.cz, ČTK

Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic ambulantní specialisty.


Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených koronavirem. Je to zhruba o 1700 případů více, než kolik přibylo za předešlý týden, pandemie tak stále zrychluje. Ve čtvrtek přibylo 2599 nakažených, proti minulému čtvrtku jde o nárůst o 200 případů. Nyní je ve středních Čechách 27.205 nakažených, vyplývá z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Od začátku pandemie testy v nejlidnatějším regionu republiky potvrdily koronavirus u 179.524 lidí. Vyléčilo se 149.963 nakažených, s covidem-19 jich zemřelo 2356. Za čtvrtek přibylo podle dosavadních dat 30 vyléčených a 12 úmrtí.
Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic ambulantní specialisty. Osloveny budou zdravotní školy a lázeňské domy, v nichž pracují zdravotní sestry. Hejtmani a pražský primátor tak mohou učinit na základě středečního rozhodnutí vlády. Kvůli kritické situaci v nemocnicích lze nařídit pracovní povinnost lékařům i nelékařským zdravotnickým pracovníkům s výjimkou například praktiků a gynekologů.
Středočeský kraj nebude vyhlašovat stav hromadného postižení osob pro celé území, tento stav vyhlašují a ukončují jednotlivé nemocnice podle aktuální situace. Důvodem pro vyhlašování stavu hromadného postižení je velký počet pacientů s covidem-19. V takovém stavu péče v nemocnicích neodpovídá běžnému standardu. Zatím tento stav platí v osmi zařízeních, a to v Benešově, Kutné Hoře, Kolíně, Mělníku, Mladé Boleslavi, Nymburku, Rakovníku a Příbrami.

Laboratoře ve čtvrtek v Česku potvrdily 14.554 nových případů nákazy koronavirem. Je to méně než v úterý a ve středu a také o 28 méně než před týdnem. Jde o patnáctý nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie. V nemocnicích bylo ve čtvrtek 8153 lidí s covidem, o 261 méně než ve středu, ale o 700 více než před týdnem. V těžkém stavu je 1735 z nich.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč … AKTUÁLNĚ Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve … DOPRAVA Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční dopoledne přinese nečekaný obrat. Zatímco den začne pod zataženou až oblačnou … AKTUÁLNĚ V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 9. dubna před 10. hodinou na silnici v křižovatce … AKTUÁLNĚ Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Jaro letos v Příbrami nepřineslo jen teplejší počasí, ale i nový módní vítr. Na konci … PR Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Návštěvníci této oblíbené události uvidí na čtyři stovky vystavených plechovek a … NEPŘEHLÉDNĚTE Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám … NÁZOR Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím … SPORT TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu V neděli 12. dubna ožije příbramská Svatá Hora netradičním dobrodružstvím. Dorazí sem … AKTUÁLNĚ
Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice se objeví v dalším dílu dokumentárního cyklu Skryté skvosty, který … HISTORIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz