17. 1. svátek má Drahoslav

Ve středních Čechách v září klesla nezaměstnanost na 6,3 procenta

8. října 2014   (14:19)
Ve středních Čechách v září klesla nezaměstnanost na 6,3 procenta
foto: sxc

Nezaměstnanost se snížila i na Příbramsku.



Ve středních Čechách v září klesla nezaměstnanost o 0,1 procentního bodu na 6,3 procenta. Úřady práce evidovaly v regionu na konci září 56.629 uchazečů o zaměstnání, což bylo o 508 méně než na konci srpna. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce.

Nezaměstnanost v celé zemi byla v srpnu 7,3 procenta. Středočeské úřady práce na konci září evidovaly 7225 volných pracovních míst, jejich počet se tak proti srpnu zvýšil o 228. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku 15 až 64 let, kteří mohli ve středních Čechách bezprostředně nastoupit do práce, byl na konci září 55.565.

"Ve srovnání se stejným obdobím roku 2013 registrujeme pokles počtu osob v evidenci úřadů práce ve Středočeském kraji o 1653 uchazečů, hodnota nezaměstnanosti byla na úrovni 6,5 procenta," uvedl analytik příbramského úřadu práce Jaroslav Minařík. Na poklesu nezaměstnanosti se podle něj podílí také nástroje takzvané aktivní politiky zaměstnanosti. "Například některé firmy vytvoří společensky účelné pracovní místo, které je s takzvanou dotací mzdových nákladů z úřadu práce třeba na půl roku," řekl ČTK. Obce a neziskové organizace zase využívají dotace z úřadů například na veřejně prospěšné práce.

Nejnižší nezaměstnanost nejen ve středních Čechách, ale také v celé ČR, byla v srpnu v okrese Praha-východ, 3,4 procenta. Na pomyslném druhém místě v kraji skončilo Benešovsko s podílem nezaměstnanosti 4,3 procenta, třetí příčku obsadilo Mladoboleslavsko, kde podle úřadů práce činila nezaměstnanost v srpnu 4,4 procenta.

Nejvyšší podíl nezaměstnaných středočeské úřady práce naopak evidovaly na Kladensku, kde byla nezaměstnanost 8,5 procenta, na Příbramsku 8,4 procenta. Středočeský kraj má se 6,3 procenta šestou nejnižší nezaměstnanost mezi kraji v zemi.

Celkový počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: apn jpt








Další články

Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa Po dusivých vedrech konečně přišla úleva a příroda si mohla zhluboka oddechnout. Věděl … Příroda Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už … Osobák skončil pod traktorem Osobák skončil pod traktorem V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného … Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního … Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a … Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program O víkendu si budete moci zavzpomínat na Hanu Hegerovou, poslechnout si blues-rockové … Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Zápisy do prvních tříd proběhnou letos v Příbrami dříve než obvykle — od 16. ledna do … Školství Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací Po více než sto letech se do přízemí Drakovny vrací kavárna. V místech, kde na počátku … Nepřehlédněte
Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz