7. 3. svátek má Tomáš

Ve středních Čechách stoupla nezaměstnanost na 4,6 pct

9. srpna 2016   (09:12)
Ve středních Čechách stoupla nezaměstnanost na 4,6 pct

Kladno a Příbram stále trápí nejvyšší nezaměstnanost v rámci kraje.



Ve středních Čechách v červenci stoupla nezaměstnanost o 0,1 procentního bodu na 4,6 procenta. Úřady práce v regionu koncem měsíce evidovaly 41.295 uchazečů o zaměstnání, o 657 více než na konci června. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se počet nezaměstnaných ve středních Čechách snížil o 7889 lidí, tedy o 0,9 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

V červenci se přišlo na pracovní úřad nově zaregistrovat 5267 lidí, což bylo o 503 více než v předchozím měsíci. Vyřazeno z evidence bylo 4610 uchazečů, o 1080 méně než v červnu.

Úřady v regionu evidovaly koncem července 17.396 volných pracovních míst, jejich počet se proti červnu zvýšil o 372. Na jedno volné místo v kraji tak připadá 2,4 uchazeče o zaměstnání.

Na mírném nárůstu počtu uchazečů se podle analytiků Úřadu práce nejvíce podílí nově evidovaní absolventi škol a učilišť a také ukončení prací ve školství sjednaných na dobu určitou. "K mírnému nárůstu registrované nezaměstnanosti dochází i za stavu zlepšující ekonomiky," upozornili.

Nejvyšší nezaměstnanost mezi okresy Středočeského kraje byla na konci července na Kladensku a Příbramsku, a to 6,5, respektive 6,2 procenta. Naopak nejpříznivější situace je tradičně v okrese Praha-východ, kde byla hodnota nezaměstnanosti 2,1 procenta. V celém Česku nezaměstnanost v červenci vzrostla na 5,4 procenta z červnových 5,2 procenta. Skončil tak pokles patrný od února. Nižší nezaměstnanost než ve Středočeském kraji je v Praze, Jihočeském, Plzeňském, Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Celkový počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání, kteří mohli ihned nastoupit do práce, byl v červenci ve středních Čechách 40.110.
Ve středních Čechách v červenci stoupla …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj jpt








Další články

Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, … Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od … ZDRAVOTNICTVÍ Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's … AKTUALIZOVÁNO Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Město Příbram i letos představilo své plánované investice prostřednictvím projektu … /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech Od 5. března je vyhlášeno pátrání po muži z Berounska. FOTO Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Fotbalový klub z Milína vstupuje do jarní části sezony s výraznými změnami v kádru. … Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Fotbalisté Příbrami se ve druhém jarním kole poprvé představili domácím fanouškům a … VIDEO První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních … POZNÁVÁME BRDY Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz