Ve středních Čechách přibylo za 24 hodin 713 nakažených covidem
19. listopadu 2020 (11:13)
foto: pribram.cz, ČTK
V přepočtu na 100.000 obyvatel je situace nejhorší na Příbramsku, na tento počet obyvatel zde připadá 3934 nemocných.
Ve středních Čechách přibylo za posledních 24 hodin 713 nově nakažených koronavirem. Je to o zhruba 200 nových případů více, než přibylo o den dříve. Aktuálně je v regionu 31.186 nakažených, s nemocí covid-19 zemřelo v regionu již 517 lidí. Od začátku pandemie se nakazilo 59.401 lidí, vyplývá z informací na webu krajské hygienické stanice.
Nejvíce nakažených přibylo za uplynulý den na Kladensku, a to 143. Následuje Rakovnicko s 92 a Praha-východ s 71 novými případy nákazy. Nejvíce nakažených je nyní na Příbramsku, kde hygienici evidují 4515 aktivních případů. Jen o 13 méně nemocných je na Praze-východ.
V přepočtu na 100.000 obyvatel je situace nejhorší na Příbramsku, na tento počet obyvatel zde připadá 3934 nemocných. Nejpříznivější situace je naopak na Rakovnicku, kde je 1220 nakažených na 100.000 obyvatel. Jen o dva případy na 100.000 obyvatel mají nyní podle hygieniků na Kolínsku.
Rizikové skóre, podle kterého se budou v Česku měnit opatření proti covidu, kleslo ze 70 bodů na 62. Zůstává ve čtvrtém stupni, blíží se třetímu, opatření v zemi ale odpovídají nejhoršímu stupni tabulky čili pátému. Ve středu testy prokázaly koronavirus v 5515 případech, proti minulému týdnu je to o 3405 méně. Aktuálně je v Česku 100.970 nakažených. Počet úmrtí s covidem vzrostl ve středu o 66 na 6740, z toho téměř polovina připadá na listopad. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
František Nedvěd míří do Rožmitálu. Večer plný písní, emocí a nové energie
Hudba, která pohladí po duši, známé melodie i čerstvé novinky. Už v sobotu 7. února od …
Leoš Mareš opět rozdával dobro – pomohl moderátorce s vážnou nemocí
Moderátor Leoš Mareš i letos nezklamal a pokračuje ve své tradiční dobročinné …
Papež Lev XIV. jmenoval Stanislava Přibyla novým pražským arcibiskupem. Přibyl působil na Svaté Hoře
Papež Lev XIV. 2. února jmenoval novým pražským arcibiskupem Mons. Stanislava Přibyla. …
Problém s kojeneckými výživami. Obsahují nebezpečný toxin!
Státní hygienická služba upozorňuje rodiče na závažné zdravotní riziko spojené s …
Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje prověřilo postup hlídky, která 1. …
FOTOGALERIE
Nový šéf středočeské policie pracoval v Příbrami přes sedmnáct let
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje vede od 1. února plukovník Ondřej …
Nový bazén v Příbrami: tobogán zatím ne, autobusy odjedou pryč a parkování má plán
Kolem projektu nového plaveckého bazénu se po zveřejnění dokumentace objevila řada …
Nepřehlédněte
Bílá a hnědá ovládnou rok 2026. Do módy se vrací 80. léta i široké kalhoty
Bílá a hnědá, široké kalhoty a inspirace 80. léty minulého století. Právě tyto prvky …
Záchranáři zasahovali pod vrcholem Praha: přistál i vrtulník
V sobotu odpoledne se pod vrcholem Praha ve středních Brdech odehrála dramatická …
Jarní prázdniny: policie připomíná zásady bezpečného pohybu doma, na horách i na silnicích
S blížícím se obdobím jarních prázdnin je čas připomenout si, jak si děti i dospělí …




