Ve středních Čechách budou na vánoční víkend v provozu dva lyžařské areály
22. prosince 2023 (20:06)
foto: Monínec/PR
V Monínci mají v horní části sjezdovky zhruba 50 centimetrů sněhu, v dolní 30 až 40 centimetrů.
Středočeským lyžařským areálům kvůli oblevě ubylo sněhu, návštěvnost je před Vánoci i kvůli deštivému a větrnému počasí slabá. Některá střediska proto na víkend neotevřou, o dalších dnech rozhodnou podle počasí. Na Štědrý den dopoledne bude v provozu areál na Monínci na Příbramsku a v Chotouni u Prahy.
V Monínci mají v horní části sjezdovky zhruba 50 centimetrů sněhu, v dolní 30 až 40 centimetrů. Tento týden mohou lidé využívat pouze večerní lyžování, v areálu se koná evropský pohár. "V sobotu už jedeme celý den, na Štědrý den do 12:00 a pak celé svátky včetně večerního lyžování," řekl spolumajitel areálu Jaroslav Krejčí.
V Chotouni kvůli oblevě ubylo sněhu zhruba na 30 až 40 centimetrů, přes svátky by ale měl podle provozovatele areálu Jana Němečka vydržet. "Lidí moc není, ale to je před Vánoci normální, nepřidává ani špatné počasí, takže vyhlížíme mrazy," řekl Němeček. Areál je v provozu denně, na Štědrý den mohou lidé lyžovat do 13:00.
Kvůli špatnému počasí o víkendu nespustí vlek na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy. "Obecně teď byly víkendy slabé, a protože nevíme, co se sněhem udělají ty aktuální deště a vítr, o víkendu to nespustíme, a na Štědrý den vyhodnotíme, jak další dny," řekl provozovatel areálu Jan Zenkl.
V Kvasejovicích na Příbramsku, kde kvůli technickým problémům nemohli vyrobit dostatek umělého sněhu, zatím nemají jasno, které dny se bude lyžovat. "Do Vánoc to vidím bledě, zásadní problém je, že dlouhou sjezdovku máme zasněženou jen zčásti, od 24. do 26. prosince určitě nepojedeme a od 27. uvidíme podle předpovědi," řekl provozovatel Petr Kroužil.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Dvě finálové účasti pro Lenku Stehlíkovou na zimním MČR dorostu
•Tenisový klub Vitality Březnice ocenil mladé tenisové naděje
•Kladno potvrdilo formu a odvezlo si z palubovky Kocourů tři body
Další články
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí
Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – …
NÁZOR
Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte.
Velikonoce jsou svátky vajec, jara a nových začátků.
Ať už je vnímáme duchovně, …
VELIKONOCE
Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali
Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními …
PŘÍRODA
Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami
Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent
Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března
Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na …
ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou.
Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra …
FOTOGALERIE
Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2
Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po …
SPORT
Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov
Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce …
POZNÁVÁME BRDY
Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se
Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční …
DOBŘÍŠ




