15. 5. svátek má Žofie




Kladno potvrdilo formu a odvezlo si z palubovky Kocourů tři body

17. prosince 2023   (11:21)
Kladno potvrdilo formu a odvezlo si z palubovky Kocourů tři body
foto: VK TROX Příbram / se souhlasem

Černý kůň soutěže z Kladna demonstroval v sobotu na palubovce příbramských Kocourů, proč patří momentálně mezi největší aspiranty na titul. Příbram držela krok jen v prvním setu, ale slabá produktivita v útoku, neúčinný servis a neschopnost ubránit soupeřovy útoky středem sítě znamenaly nakonec jasnou porážku 0:3 (22:25, 18:25, 19:25).


Do Příbrami zavítalo v sobotu v rámci 12. kola volejbalové UNIQA extraligy středočeské Kladno. Ambiciózní tým, vedený francouzským trenérem Arnaudem, zatím naplňuje předsezónní prognózy a s deseti výhrami a jednou porážkou patří momentálně mezi nejvážnější vyzyvatele pražských Lvů v boji o titul.

VK TROX Příbram naposledy zvítězil doma jednoznačně 3:0 proti odevzdanému Brnu, ale dobře věděl, že Kladno bude jiný kalibr. Doufat mohl snad jen v mírnou fyzickou a psychickou únavu soupeře, který měl v nohách úterní náročnou pětisetovou bitvu proti francouzskému Nantes v rámci osmifinále CEV Volleyball Cupu.
Začátek utkání se divákům musel líbit. Domácí Příbram nastoupila velmi odvážně a k vidění byly oboustranně pohledné a bojovné výměny. Kocouři udržovali mírný náskok a natěšení diváci je hnali kupředu. Za stavu 14:14 zahrál Lyzanets z doskoku těsný balon, který hlavní rozhodčí k nelibosti domácích vyhodnotil jako aut. Skóre se tím poprvé přehouplo ve prospěch Kladna a tam již také zůstalo po zbytek setu. Příbram sice dál bojovala o každý balon, ale hůře se prosazovala v útoku, o čemž svědčí i statistiky – 40 % úspěšnost TROXU oproti 58 % Kladna rozhodla.
I druhý set se nesl v bojovném duchu, tedy alespoň jeho první polovina. Kladno získalo hned v úvodu drobný minibreak, Příbram se ale vzápětí dotáhla zpět. K vidění byla jedna extrémně pohledná rozehra, která mohla trvat dobrých 45 vteřin, kdy to již několikrát vypadalo, že bude ukončena a jeden z týmů vždy udržel na poslední chvíli míč ve hře. Tato důležitá výměna skončila úspěšným blokem hostů, což posílilo psychiku a sebevědomí kladenských borců, kteří rázem byli o level výš a Příbram již nedokázala držet se soupeřem krok. Navíc domácí udělali v tomto setu celkem osm chyb na podání, což na hru s takovým soupeřem jako Kladno zkrátka nemohlo stačit. Hosté si v poklidu došli pro vedení 2:0, druhý set ukončili poměrem 25:18.
I druhý set se nesl v bojovném duchu, tedy …
foto: VK TROX Příbram / se souhlasem

Ve třetím setu Příbram pokračovala v množství zkažených servisů, což Kladenským dost zjednodušovalo jejich hru a na ztrátu prakticky nemuseli vynaložit žádné úsilí. Hosté lépe útočili, lépe bránili na síti i v poli, kazili méně servisů a brzy získali rozhodující náskok, který do konce setu poměrně jednoduše udržovali. Kvalita byla dnes jednoznačně na straně Kladna, které ji předvádělo po celý zápas, zatímco Příbram jen po jeho část. Chvílemi zápas vypadal pěkně, ale v celkovém součtu se příbramští vyrovnali soupeři jen v hodnocení přihrávky, všechny ostatní herní činnosti ve statistickém souhrnu vyšly lépe pro Kladno, které dnes zaslouženě zvítězilo ve třech setech za hodinu a dvacet minut.
„Myslím, že minimálně dva sety jsme mohli s Kladnem hrát, podle mě nehrálo až tak dobře, aby nás takto přejelo. My jsme na druhou stranu nepředvedli moc dobrý výkon na podání, které jsme hodně kazili nebo jsme podávali příliš neúčinně. Špatně jsme bránili kladenské blokaře, s bráněním středových hráčů se potýkáme dlouhodobě. Kladno dnes bylo lepším týmem,“ zhodnotil utkání střízlivě kapitán Rosenbaum.

Příbramské volejbalisty čekají do konce roku ještě dvě utkání. Nejprve 28.12. na palubovce Karlovarska a těsně před Silvestrem 30.12. od 17 hodin přivítá doma Beskydy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa … SPORT Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč … DOPRAVA Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do … ZAJÍMAVOSTI Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? … TIP NA VÝLET Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických … AKTUÁLNĚ V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v … AKTUÁLNĚ Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku … AKTUÁLNĚ Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod … AKTUALIZOVÁNO Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči … AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz