29. 9. svátek má Michal

V příštím týdnu se mírně oteplí, dešťové přeháňky budou pokračovat

23. května 2021   (15:38)
V příštím týdnu se mírně oteplí, dešťové přeháňky budou pokračovat
foto: ilustr/freepik

Letošní květen bude asi nejchladnější za posledních 30 let.


V příštím týdnu meteorologové stále očekávají pro toto období podprůměrné teploty a celkově tak letošní květen směřuje k tomu, že bude nejchladnější za posledních 30 let. Naposledy byl v ČR chladnější květen v roce 1991. Letošní pravděpodobně překoná chladný květen z roku 2019, kdy se alespoň ve druhé polovině měsíce teploty dostávaly nad 20 °C.

V tomto měsíci jsme velmi teplé počasí zažili jen kolem 10. května, kdy se teploty dostaly na letní a ojediněle i tropické hodnoty. V ostatních dnech se denní maxima pohybují většinou kolem 15 °C. Takové hodnoty jsou lehce podprůměrné i v první polovině května, natož ve druhé.
Ani v příštím týdnu nepřijde dlouho očekávané slunečné počasí. Až do pátku meteorologové předpovídají většinou zataženou oblohu s občasným deštěm.
V pondělí bude zpočátku jasno až polojasno. Ráno se budou teploty pohybovat mezi 8 a 4 °C, přes den vzrostou na 16 až 22 °C. Přes den však bude přibývat oblačnosti, přidá se déšť nebo přeháňky.

V úterý by mělo oblačné počasí s četnými srážkami pokračovat. Ráno bude teplejší, minima klesnou na 13 až 9 °C, denní se však dostanou pouze na 12 až 16°C.

Na středu modely predikují oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C, denní vystoupají na 14 až 18 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, k večeru ustávání srážek a další ubývání oblačnosti.
Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C
 
 
Poslední pracovní den v příštím týdnu očekávají meteorologové oblačno až polojasno. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz