vývoj COVID-19
27. 11. 2020
Bezděkov 1
Bohostice 5
Bohutín 9
Borotice 2
Bratkovice 2
Březnice 16
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 1
Daleké Dušníky 2
Dobříš 63
Dolní Hbity 4
Drahlín 2
Drásov 4
Drevníky 1
Drhovy 2
Dubenec 2
Dublovice 8
Dubno 2
Háje 2
Hluboš 4
Hlubyně 1
Hudčice 1
Hvožďany 4
Jesenice 2
Jince 8
Kamýk n. V. 6
Klučenice 5
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 8
Kozárovice 1
Krásná H. 4
Křepenice 1
Láz 2
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 6
M. Hraštice 11
Milín 21
Mokrovraty 2
Nalžovice 7
Narysov 1
Nechvalice 3
Nečín 7
Nedrahovice 4
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 1
Nový Knín 9
Občov 1
Obecnice 10
Obořiště 6
Ohrazenice 1
Pečice 3
Petrovice 2
Pičín 1
Počepice 11
Podlesí 5
Příbram 210
Příčovy 9
Prosen. L. 3
Rosovice 1
Rožmitál p. T. 68
Rybníky 6
Sádek 2
Sedlčany 79
Sedlec-Prč. 24
Sedlice 1
Smolotely 1
Solenice 2
Stará Huť 11
Starosedlský H. 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 8
Tochovice 6
Tušovice 3
Velká Lečice 4
Věšín 6
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 2
Vys. Chlumec 9
Vysoká u Příbramě 2
Zduchovice 1
V příbramské nemocnici leží první pacient s koronavirem, je na umělé plicní ventilaci

Koronavirus
27. března 2020   (11:55)
V příbramské nemocnici leží první pacient s koronavirem, je na umělé plicní ventilaci

Pacient je v důchodovém věku. Celkem se v Příbrami nakazilo již šest osob.


Onemocnění Covid 19 dorazilo bohužel již i do příbramské nemocnice. Na tamním oddělení ARO leží pacient s pozitivními testy.

„Ano, mohu potvrdit, že na oddělení ARO je hospitalizován pacient důchodového věku s potvrzeným testem na koronavirus. Jeho stav je vážný a aktuálně je na umělé plicní ventilaci,“ sdělil ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.

Pacient byl již jako rizikový přijímán od záchranné služby, takže personál nemocnice využil předepsané ochranné pomůcky. Pacient momentálně leží na izolačním pokoji tak, aby nedošlo k dalšímu šíření tohoto onemocnění.

Nikdo ze zdravotníků, kteří přišli do kontaktu s nakaženým pacientem, by podle mluvčího nemocnice Martina Janoty neměl jít do izolace. Několik pracovníků příbramské nemocnice se v minulých dnech ocitlo v preventivní karanténě, protože měli ve svém okolí člověka pozitivně testovaného na COVID-19. Podle Janoty však šlo jen o několik případů. "Zatím to nevypadá, že by někdo z nich měl být nemocný. Bylo to preventivní opatření," dodal mluvčí.
 

Ve Středočeském kraji bylo aktuálně zjištěno 233 případů onemocnění koronavirem. Na Příbramsku byla nákaza v pátek dopoledne prokázána u 19 osob, z nichž je šest potvrzených případů onemocnění v Příbrami
 
Hygienici aktuálně evidují v kraji 33 lidí v karanténě, další posílají do karantény jejich praktičtí lékaři, tyto lidi ale hygienici neevidují. Testováno na možnou nákazu koronavirem bylo ve Středočeském kraji zatím 1733 lidí.
 
První tři případy onemocnění COVID-19 oznámilo Česko 1. března, nejvyšší denní nárůst - 291 potvrzených testů zaznamenalo ministerstvo ve středu. Za čtvrtek je nárůst druhý nejvyšší. Vedle toho ale také značně roste počet provedených testů. Zatímco v závěru minulého týdne bylo denně prováděno kolem dvou tisícovek testů, v pondělí už bylo testů přes 2200, v úterý skoro 3000, ve středu zhruba 4100 a ve čtvrtek 4429. "Počet laboratoří vzrostl na 70, což se projevilo v počtu otestovaných," uvedl dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na twitteru.
Příbramská emocnice neprovádí preventivní testování na COVID 19

Oblastní nemocnice v Příbrami neprovádí preventivní testování na onemocnění COVID 19. Upozornila na to na svých webových stránkách. I když zdejší laboratoř získala jako jedna z prvních ve Středočeském kraji potřebnou akreditaci, není v tuto chvíli možné vyšetřovat vzorky mimo nemocnici.

„Problémem je kromě nedostatku personálu a také přístrojových kapacit omezené množství testovacích setů. Proto nemůžeme provádět vyšetření samoplátců a bezpříznakových osob. Kapacity testů musíme šetřit na pacienty, které přijímáme k další hospitalizaci, abychom u nich mohli potvrdit či vyvrátit onemocnění COVID 19 a případně je izolovat, aby nedošlo k šíření nákazy mezi dalšími pacienty a personálem,“ vysvětlil situaci ředitel příbramské nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.

Nadále tak platí doporučení, že osoby s lehkými příznaky by měli kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu. Pokud nastanou těžké dýchací potíže, budou pacienti pravděpodobně odvezeni do nemocnice k dalšímu ošetření či hospitalizaci. Ti, kteří byli v kontaktu s nakaženými by měli být v kontaktu s hygienou a dodržovat karanténní opatření.

"Zřízení odběrového místa je v kompetenci Oblastní nemocnice v Příbrami a hlavně pak Středočeského kraje. Věřte, že na uvedené instituce stále apeluji, aby bylo odběrné místo zřízeno. Opakovaně jsem tak učinil v rámci  dnešního zasedání krizového štábu,"  uvedl pro pribram.cz starosta Příbrami Jan Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Město Příbram vybralo dodavatele pro zateplení řadových bytových domů pod náměstím T. G. Masaryka. Hodnota realizace přesahuje 12 milionů korun. 27. listopadu 2020   (18:51) Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena V letošním roce jsme si připomněli 105. výročí jeho narození a 28. listopadu uplyne 50 let od jeho úmrtí. 27. listopadu 2020   (15:36) Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Prodej nových elektronických dálničních známek začne v prosinci. Řidiči si je budou moci koupit na internetu, na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích. 27. listopadu 2020   (14:03) Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Příbramská věznice darovala senátorům betlém Příbramská věznice darovala senátorům betlém Betlém byl kompletně tvořen odsouzenými v rámci zájmových aktivit ve Věznici Příbram. 27. listopadu 2020   (10:22) V sobotu se fanoušci objeví na stadionu 1. FK Příbram V sobotu se fanoušci objeví na stadionu 1. FK Příbram Liga se vrátila, avšak stále bez přítomnosti diváků. Fandit a podpořit svůj tým však můžete i tak, a ještě budete hvězdou velké obrazovky. 27. listopadu 2020   (08:24) Kdo vyluští záhadu v Dobříši? Děti si během adventu zahrají na detektivy Kdo vyluští záhadu v Dobříši? Děti si během adventu zahrají na detektivy Hra Záhada rozbitého hřiště vytáhne děti ven za pátráním po viníkovi. Začíná se 1. prosince. 27. listopadu 2020   (06:29) Galerie Františka Drtikola v Příbrami plánuje obměnu expozice, záměr kritizuje bývalý starosta Vacek Galerie Františka Drtikola v Příbrami plánuje obměnu expozice, záměr kritizuje bývalý starosta Vacek Galerie by podle ředitele chtěla uspořádat krátkodobou výstavu, na níž by představila Drtikolovy originály zapůjčené hlavně od soukromých sběratelů. Nyní žádné cenné originály nevystavuje, jde o faksimile. 26. listopadu 2020   (19:20) Epidemie nezpomaluje, rozvolnění opatření je padesát na padesát Epidemie nezpomaluje, rozvolnění opatření je padesát na padesát Pravděpodobnost zmírnění přijatých protiepidemických opatření kvůli covidu-19 od pondělí je padesát na padesát. 26. listopadu 2020   (18:37)
Příbramská nemocnice do konce roku s návratem k normálu nepočítá Příbramská nemocnice do konce roku s návratem k normálu nepočítá
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz