V Příbrami včera padl teplotní rekord
3. dubna 2017 (18:36)
Ve středních Čechách v neděli padly dva teplotní rekordy, v Průhonicích a Příbrami. Nejvyšší teplotu naměřili meteorologové v Semčicích na Mladoboleslavsku, 22,4 stupně Celsia. „V tomto případě ale teplotní rekord nepadl,“ řekla dnes ČTK Iveta Kodádková z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMU).
Pro meteorology mají vypovídací hodnotu stanice, které jsou v provozu 30 a více let. V té příbramské ukázal teploměr včera nejvíce 20,9 stupně Celsia, v průhonické to bylo o čtyři desetiny stupně Celsia více. Padly tak rekordy z roku 2011.
V následujících dnech by měly teploty mírně klesnout. Meteorologové předpokládají ve středních Čechách přeháňky, v pondělí má být oblačno až zataženo a teploty od 13 do 16 stupňů Celsia.
Pro meteorology mají vypovídací hodnotu stanice, které jsou v provozu 30 a více let. V té příbramské ukázal teploměr včera nejvíce 20,9 stupně Celsia, v průhonické to bylo o čtyři desetiny stupně Celsia více. Padly tak rekordy z roku 2011.
V následujících dnech by měly teploty mírně klesnout. Meteorologové předpokládají ve středních Čechách přeháňky, v pondělí má být oblačno až zataženo a teploty od 13 do 16 stupňů Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: sbe mal
Další články
Brdy pod kontrolou: Policisté řeší stovky přestupků ročně
Ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti Brdy zajišťují už deset let veřejný …
Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi
Město Rožmitál pod Třemšínem úspěšně získalo dvě dotace na podporu jednotky sboru …
Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace?
Některé restaurace v Česku i zahraničí zakazují vstup dětem. Zastánci vítají klidnou …
ANKETA
Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace
Středočeský kraj obdržel pro letošní rok bezmála šest set žádostí o dotace na …
Městská policie vybavila všechna vozidla defibrilátory. Strážníci mohou zasáhnout ještě před příjezdem záchranářů
Strážníci Městské policie Příbram mají nově ve všech služebních vozidlech k dispozici …
Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa
Po dusivých vedrech konečně přišla úleva a příroda si mohla zhluboka oddechnout. Věděl …
Příroda
Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče
Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už …
Osobák skončil pod traktorem
V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného …
Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance
Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního …
Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh
Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a …





